Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El fenerini bisiklet farı olarak kullanmak

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ahmet Yusuf Gürkan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,
    Uzun zamandır bisikletim için ön far arıyordum fakat bir türlü içime sinen bir far bulamadım. Uzun turlar yapmayı düşündüğümden güçlü farlara o kadar para vermektense el feneri almaya karar verdim. Geçen hafta karaköyden aldığım police PC30p el fenerini gidona bağlamak için uygun aparat aramama rağmen bulamayınca kendim birşeyler uydurdum. Umarım beğenirsiniz ={> daha güzel birşeyler yapana kadar ya da birşeyler bulana kadar bunu kullanmayı düşünüyorum

elimde 2 tane arka reflektör vardı, onları sökerek bunları yaptım. Eğer başka birşey uyduramazsam birtane daha fener ilave edecek yerim ver ( vidalamak için ) oraya da aynı fenerden almayı düşünüyorum uzun turlara çıkmadan önce.

2. celalettin turan

celalettin turan Yeni Üye

Seviye:
    Senin çözümünde güzel olmuş ama değiştireceksen şunu deneyebilirsin. kendim kullanıyorum. fiyat biraz artmış ama kullanışlı bişey. ışığıda gayet güzel.

Ahmet Yusuf Gürkan bunu beğendi.
  3. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkür ederim öneriniz için. önermiş olduğunuz farı almayı düşünüyordum, zaten en çok talep gören farmış araştırmalarıma göre fakat uzun turlarda (şehirler arası) uzak mesafelerde etkili olacak birşeyler arıyordum aynı zamanda, yanlış bilmiyorsam kullandığım fenerin aydınlatma güçü 180 lümen civarında, 25tl ye aldım. Bir tane daha alırsam yeterince tatmin edeceğini düşünüyorum. Aslında ebay den 40$ civarında 1000lümen civarında çok güzel ön farlar vardı fakat, şimdilik böyle bir işe girişmek istemedim.

4. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  6. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Forum da dolaşırken görmüştüm, gerçekten çok pratik fakat görsel açıdan bir bütünlük içinde olmasını istediğim ve hareket halinde olan titreşimlerin tutacak kısmı gevşetip farın yerinden çıkmasına sebep olabileceğini düşündüğüm için uygulamaya geçmedim :)

Teşekkür ederim. Biraz önce paylaşımınızı okurken dikkatimi çekti ben de size soracaktım nereden edindiniz diye :) ? evet zaten 1 tane daha almayı düşünüyorum bu el fenerlerinden. 3 mod da ışık veriyor; tam güç, tahminen yarı güç ve yanıp sönem özelliği şekilden. Alınca son durumu sizinle paylaşırım :)

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben mahalle bisikletçisinden çocuk bisikletlerine takılan bir tür kornanın bağlantı parçasını alıp kullandım. Kabaca anlatırsam; 2 parça var zikzaklı yüzeyleri birbirine denk getirilip somunlu vida ile sıkılıyor. Benden para almadı sürekli alışverişimiz var kendisiyle, elindeki yedekleri verdi. Bunlara bir şey olursa sizin sistemi uygulayacağım.

8. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
  9. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu ürünün aynısını 2 ay önce yeşil bisiklette görmüştüm fiyatı 10tl idi fakat en son sorduğumda orada da yoktu hatta urunu hatırlayamadılar malesef :( belki sirkecide bulabilirm diye düşünüyorum son çare oraya bakacağım, sonra belki bu şekilde idare ederim olmadı bu tarz bir ürünü beklemekten başka çare kalmayacak :)