Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ekşisözlük'te "Bisikletforum"

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Genel anlamda güzel yorumlar var... Tabi arada amacını aşan eleştirilerde olmuş...

2. Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Genel anlamda iyi mi diyorsun bu yorumlara? Bana pek öyle gelmedi de.
    Ciddi eleştiriler var ki hepsini oldukça haklı bulduğumu söyleyebilirim.
    Ekşisözlük ağır eleştirir ama yinede bu eleştirilerin hepsinin ciddiye alınıp üzerlerinde düşünülmesi gerekir.

K.Burak, Osman Butuböken ve Cem Şentin bunu beğendi.
  3. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende eklemede bulunayım.Özellikle son zamanlarda forum ikinci el parça satış ve bisiklet öneri forumuna döndü.Sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyor fakat yeterli değil.Bisiklet sporuyla ilgili makale sayısı artırılmalı.Örneğin, test köşesinde kaç aydır benim hatırladığım 3 mesaj bak.Halbuki bisiklet seçen birisinin buna çok ihtiyacı olduğu kanısındayım.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  4. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    objektif yorumlar yapmışlar.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar yorumları okurken birkaç detaya dikkat etmeniz gerekiyor mesela yorum tarihi çok eski olanlar var o yıllardan bu yıllara çok şey değişti.

Sonra özellikle ikinci el kısmına eleştiri yazan tüccar bir kaç arkadaş var( ilan vermelerine izin verilmediği için düşman oluyorlar)

Kural dışı hareketlerinden dolayı forumdan uzaklaştırılanlar var.

Birde hiç adam yerine konulmayacak ağzı bozuk seviyesizler var.

Bu tipleri çıkardıktan sonra geriye kalan yorumların hepsi mantıklı ve güzel yönde......

Ali Menemen ve Ferhat Öz bunu beğendi.
  6. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    7. yoruma gülüyorum adam haklı :D, 11., 14. ve 15. yoruma %80 katılıyorum, 16. yorumu yazan sanırım yılda birkaç defa foruma giriyor onda da bakıma denk gelmiyor :), 17. bir zamanlar öyleydi artık değil, bilmesem 22. yorumu ben yazdım sanıcam :D Diğerleri zaten ticaret mesajları, haklıda olsa haksızda olsa herkes kendince haklıdır.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Serhat hocam doğru söylüyosunuz genelde olumsuz yönde yorumlar yapılmış ben bu siteyi seviyorum o nların da fikirlerine saygım var ama güzel yorumlar değil ; azıcık okuyunca hepsinin eleştirmek için yazıldığı anlaşılıyo

8. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Nasıl bakarsak öyle görürüz.Forum'u A'dan Z' ye eleştirmeden önce,objektif olarak,bir web alanının nasıl yönetildiğini anlamak gerekir.Yaşımızın ve Otuz yıla yaklaşan eğitimciliğimizin verdiği tecrübeye dayanarak şunu söyleyebilirim: Evet forum'un bir takım eksikleri vardır ancak yeryüzünde eksiği ya da eleştirilebilecek bir yönü olmayan ne bir varlık ,ne bir ideoloji,ne de bir sistem vardır.Daima "Pozitif yönümüzü geliştirmeli,eksikliklerimizi tamamlayarak,pozitif alana taşımalıyız.Kendi adıma eleştirdiğim her na varsa yanıtını yönetici arkadaşlaradan ,başta Ferhat kardeşim olmak üzere aldım.Onların samimiyetine ve dürüstlüklerine güvendim ve güvenmeye devam edeceğim.İnsanız,zaman zaman canımız yanar.Eleştiriyi kimi kürekle,kimi damperle yapar.Kimi,istediği olmadığı için,kimi gerçekten canı yandığı için-ve elbette haklı olarak-eleştirir.Sözkonusu elştirileri yok saymakta, kafayı kuma gömmek olur söyleyeyim.Şu aralar forum'a ilişkin en canımı sıkan konu,garip "Nick" ler ve bozuk Türkçeyle, konuştuğu gibi yazan arkadaşlar.Yakında, şansım varsa,Türkçe'yi Babasının malı gibi kullanan kim varsa "Yasaklı listeme ekleyecek ve iletişim kurmayacağım.Son olarak,daha önce defalarca defalarca konuşulmuş; tartışılmış ve incelenmiş konuları,yine ve yeniden soran arkadaşlar var.Ya da bisiklet çalınıp,ertesi gün bulunmuş ve en az iki üç sayfa konu uzamış.Biri de sonuna şöyle yazmış (Belli ki hiç birini okumamış) "Geçmiş olsun,inşallah bulunur" E,sana geçmiş olsun,demekten kendimi alamadım.Bu ve daha neler,neler.

9. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ağzınıza sağlık Derya Abi, ben de en çok Türkçe kullanımına dikkat etmeyenlere kızıyorum. Ayrıca bir de emrivaki başlık açanlar var. Hadi açılan konunun içine kuralsız yazanlar neyse de bir de dediğim türden başlık açanlar asap bozucu bence. Örneğin "Hangisini alayım çabuk bakın" gibi nezaketten uzak yazanlar. Siz yasaklı listeye alayım diyorsunuz, önce uyarsanız bu defa da kimileri ukalalık yaptığınızı düşünecek ayrıca uyarsanız da çoğu zaman düzelmeyecekler. Yani şu bir gerçek ki, yazımdaki yetersizlik, özensiz Türkçe kullanımı, kanayan bir yara gibi...

Derya Keçeci ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    15.yorumdaki bisikleti hatırladım şu eski yaşlı yol bisikletimmi ne diye bi konu vardı ama 13-17 yaşlarında ki bebelerle ilgili yorumu beğenmedim :D

11. ferhat sevinc

ferhat sevinc Üye

Seviye:
    Forum'un eski tadı olmadığı ortada,yazılanların bir çoğuda bence doğrudur...

Klasikci, Osman Butuböken ve observer bunu beğendi.
  12. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hiç kimse,sudan sebeplerle terk ettikleri yerlere gelenleri eleştiremez,eleştiremez."Geçmişte iyiydi...Aman ne muhabbetler olurdu...Sonra? Efendim,sonra tadı kaçtı...Kim kaçırdı? Belli değil.Entellektüeller,bilgi birikimi olan ve bu birikimlerini paylaşmayı seven insanlar, kendi mecralarını terk etmemelidir.Zira aklı başında insanların terk ettikleri yerlere kimlerin geldiği ortada.Çalışarak,gayret ederek,kurallara uyarak,uymayanları uyararak ilerleyelim.Doğrunun önünde hiç bir güç duramaz.

13. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    ben orda hakaret ve olumsuz yanlış eleştiri göremedim

5 senedir kullanırım, bir kere öyle bakım için kapandığını filan görmedim. hele bu baya komik :D eski de değil pek

14. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Adı üstünde Ekşi Sözlük :) ne yapsa yeridir. Ben açıkçası bu sözlüğü severim. Kötü de yazsalar iyi de yazsalar severim. Hep iyi yazılırsa yanlışları nasıl göreceğiz. Eski yöneticilerin siteden attığı arkadaşların yazdığı bir kaç yorum. Örneğin bir yorum silindi ( Forum yavaş çalışıyor ) :)

Tabi buradaki arkadaşların bazıları haklı bazıları haksız yorumlar yapmış. Ama genel olarak eleştiri eleştiridir. Biz bu eleştirilerdeki mesajları aldık üzerinde düşünüp elimizden geleni yapacağız.

Gerçek olan bir şey var Bisiklet Forum her zaman eleştiriye açık.

15. F.Ekin

F.Ekin Üye

Seviye:
    bisiklet forum gerçekten çok kaliteli ve iyi insanların olduğu bir site. 40 binden fazla üye var. herkesin nazını çekmek kolay olmasa gerek. Özellikle bu son yenilemelerden dolayı adminlerin ve diğer görevlilerin özverili çalışmalarından dolayı sanmıyorum ki bundan sonra olumsuz yorum yazılsın. siteyi kullandıkça hayran kaldım.

16. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
  17. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şu da bir gerçek ki, bizim millet işine gelmeyen birşey oldu mu Tu Kaka demeye bayılıyor. Empati kurup biraz da karşı taraftan baksak, kendimiz onların yerinde olsak belki eleştirdiklerimizin bin beterini yaparız. Ne olursa olsun forumun bu spora, yaygınlaşmasına, kültürel algılanışının iyileştirilmesine hizmet ettiği açıktır ki bu bile bazı yanlışların görünmemesini sağlamalıdır. Klavye başından, binlerce insanın mesajlarının kontrol edilip düzenlenmesi gerektiği bir platform hakkında atıp tutmak çok kolay. Bunun ötesinde kendimizin masraflarına beş kuruş katılmadığımız ama bir server değişikliğinin bile çok büyük paralara mal olduğu bir oluşumda maliyetlere katlananların biraz da kendilerini düşünmesi herhalde anlaşılır birşey. Kendi adıma konuşayım, birçok malzeme aldım sattım, forum sayesinde pek çok malzeme değiştirdim ve bundan dolayı hiçbir maliyete katlanmadım. Sadece alışveriş değil, çok değerli arkadaşlar edindim, faydalı pek çok bilgiye ulaştım. Bunlar forum sayesinde olmuştur. Kızdığım şeyler olmadı mı, elbette oldu, özel mesajlarla tartışmalar da yaşadım ama bunların hiçbiri olgun bir birey için sorun olarak algılanmamalı ve benim için de öyle olmadı. Ben sadece teşekkür ediyorum Bisiklet foruma, iyi ki var :)

Ferhat Köse ve ulas bunu beğendi.
  18. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sözlükte yazıyorum daha önce sitemiz hakkında yorumda bulunmadım ancak yakında bulunurum :)

Burada yazmamın amacı ise forum genelinde bir organizasyon yaparsak bunu sözlüğe taşıyabilirim istek dahilinde. (yaptıklarımız sadece forumla sınırla kalmamış olur böylece)

Cevap vermek istediğiniz tanışmak istediğiniz kişiler varsa sözlükte iletişim vs kurabilirim sizin adınıza.

Ulaş bey'in dediği yeter zaten forum olarak her zaman eleştiriye açığız diyor.

19. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Forum'un yöneticileri'nin Delta Bisikletle bir bağı olduğu doğru mu?

20. Onur Öztürk

Onur Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Yazılanlar doğru, delta forumdan elini çekmeli.