Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eksik gelen Kask..

Konu, 'Giyim' kısmında Cengiz ADANUR tarafından paylaşıldı.

1. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletcim.com'dan Smart marka Kask aldım iki tane, bir arkadaşıma bir de kendime. Henüz Kask kullanımında yeniyim, hatta hiç kullanmadım diyebilirim. Bana gönderilen ürünlerden bir tanesinin içinden ayarlı kask içi korumalığı çıkmadı. Daha iyi anlaşılması için ürünlerin fotoğrafı şöyle:
    Bu şey kask kullanımında çok elzem midir? Bisikletcim.com' u telefon ile iki defa aradım, bir kez de ürünleri fotoğraflayarak e-mail gönderdim fakat henüz halledilmedi sorunum. Halletmeye de pek istekli görünmüyorlar işin gerçeği. Telefonda konuştuğum kişi yapacak bir şey yok gibisinden şeyler dahi söyledi, kan beynime sıçradı resmen, "eksik ürün göndermişiz ama hakkına razı ol" demeye getiriyor resmen.. Şimdi size sormak isterim arkadaşlar:
    Bunun için kaskı iade edeyim mi? Yoksa önemsiz mi? Yada eksik olan bu şeyi bir yerden tedarik edebilir miyim?
    Teşekkürler..

2. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Şu soruya bilen bir arkadaşım yanıt verirse çok sevinirim, ona göre bir yol izleyeceğim..

3. ThePoorWanderer

ThePoorWanderer Aktif Üye

Seviye:
    resim görünmüyor.

4. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Tekrar yükledim..

5. ThePoorWanderer

Seviye:
    Eğer kaskın arkasındaki ayar yerini kastediyorsan, o kaskı başına taktığın zaman ileri geri kaymaması için kullanılıyor. Başını daha iyi kavramış oluyor. Eğer sana gelen ürün, ilan edildiğinin aksi ise o zaman hakkını aramalısın. Tüketici mahkemesine gidebilirsin.

Bence o arkadaki şey gerekli çünkü yoksa kask başı tam kavramıyor. Kaskı taktıktan sonra onun sayesinde başını iyice sıkıştırabiliyorsun.

Cengiz ADANUR bunu beğendi.
  6. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler ThePoorWanderer, ben de öyle düşünmüştüm, gerekli olmazsa koymazlar zaten.. Ürünün iadesini yada değişimini talep edeceğim.

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Önemli bir parça eksik. Bu şekilde kullanmanız mümkün değil. Mutlaka değişim yada iade isteyin.

Cengiz ADANUR ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  8. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Bugün tekrar aradım firmayı (3. kez) ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:
    B: Ben G: Görevli

B: Efendim iyi günler ben ali veli, sizden aldığım bir ürünle ilgili sorunum var. Sizi daha önce ikiz kez aramıştım, bana geri döneceğinizi söylemiştiniz fakat dönmediniz.
    G: Size dün konuyla ilgili görevli bir arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış zaten..
    B: Dün aradığım arkadaş daha önce sizin yaptığınız gibi beni oyaladı, aradığım numaradan bana ulaşılacağını söyledi ama ne siz ne de arkadaşınız bana tekrar geri dönmediniz?..
    G: Yapacak bir şeyimiz yok, yardımcı olamıyorum.
    B: Sizden bir ürün aldım ve eksik çıktı, siz yardımcı olamıyorsanız kim yardımcı olacak bana hanımefendi?..
    G: Eksik gönderildiğini bilemeyiz..
    B: Bu nasıl bir cevap? Eksik göndermişsiniz işte!
    G: Efendim dediğim gibi yardımcı olamıyoruz..
    B: Siz yardımcı olamıyorsanız tüketici mahkemeleri yardımcı olacak o halde..
    G: Peki efendim, iyi günler..
    B: Yazacağım yerleri de biliyorum, bu küstah ve densiz tavrınızı herkese ilan edeceğim!
    Ve telefon kapanır!..

Az önce 312 alan kodlu bir numaradan çağrı aldım, tanımadığım bir numaraydı açtım merakla telefonu kim olaki diye düşünürken kibar bir ses karşıladı beni telefonda:
    - Cengiz bey ben erdoganlarbisiklet ten arıyorum, siparişini verdiğiniz suluk maalesef elimize kalmamış, onun yerine şu markayı göndersek olur mu?
    - Olur efendim, sorun değil.
    - Çok teşekkürler Cengiz bey, paketinize paça bandı ve kadro korumalığı da ekledim hediye olarak, iyi günler.
    - İyi günler, teşekkürler.

erdoganlarbisiklet ile üretici-tüketici dışında hiç bir ünsiyet bağım yoktur. Peki bu örneği neden verdim? İki firma arasındaki farkı görüyor musunuz arkadaşlar?? Erdoganlarbisiklet' e buradan teşekkür ediyorum. Bisikletcim.com' u ise tüketici mahkemesine vereceğim, ayrıca şikayetvar.com' a da yazacağım birazdan. Öncelikle bu forumda rahatsızlığımı belirtmek istedim. Arkadaşlar bir öneride bulunacağım:

Nasıl ikinci el bölümünde ürün alışverişi yaptığımız kişileri şikayet ettiğimiz yada önerdiğimiz bir bölüm varsa aynı şeyi bisiklet ürünleri satan firmalar için de yapmalıyız diyorum. Bir kara liste olmalı ve buraya olumsuz tecrübe yaşayan arkadaşlar olduğu gibi şikayetlerini yazabilmeli.

Telefondaki bayanın küstah tavrı deli etti beni resmen, ben senin iki kuruşluk kaskının ayar bandına mı kaldım? Kendi paranla rezil olmak, kendi paranla aşağılanmak bu olsa gerek! Ama ben yapacaklarımı biliyorum..

OMER AYYILDIZ ve ProfessionaL bunu beğendi.
  9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Forumda Bisikletçim.com sitesi ile bağı olan bir kullanıcı vardı, umarım konuyu okumuştur ve gerekli açıklamayı yapar. Firma ile ilgili haksız ve kötü rekabet yapıldığını iddaa ediyordu. İddaalarını kanıtlamak için iyi bir fırsat bu.

Cengiz ADANUR ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  10. ThePoorWanderer

Seviye:
    Cengiz Bey, tecrübenizi bizimle paylaşıp, aynı tecrübeleri bizim de yaşamamızı sağladığınız için teşekkür ederim.

11. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kara listeye aldım.. Bilgi için teşekkürler.

12. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Uzaktan satış sözleşmelerinde koşulsuz şartsız iade etme hakkı vardır, burada ürün de ayıplı ürün. Tüketici hakem heyetine başvurunuz, olumlu sonuç alırsınız.

Cengiz ADANUR ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  13. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bahse konu bisikletçim.com sitesinin sahibi yada ortaklarından bir tanesi geçen ay forumumuza üye olmuş ve kendi sitesi hakkında 2 sene önce yazılan bir şikayet mesajına kendi sitesinin reklamını yaparak ve forumumuza kara sürerek mesajlar yazmıştır.Bisikletforum olarak hiçbir müesseseye kara sürmemek için konuyu kaldırmış o üyeyi de yasaklamış durumdayız.Yasaklama sebebi ısrar ile bisikletforum ve yönetimini kötülemesi kendi sitesinin reklamını yapması üstüne forum sponsor firmasına bilinçsiz hakaretler yazmasıdır.

15. cahitacil

cahitacil Kıdemli Üye

Adı:
    Cahit AÇIL
    Seviye:
    bisikletcim.com dan bazı şeyler almayı düşünüyordum ama bu mesajı okuduktan sonra o firma ile artık alışveriş yapmam. Sonuçta kendileri kaybeder.

16. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Tüketici haklarına göre uzaktan satın alınan bir malın 1 ay içerisinde sorgusuz iade hakkı vardır. Hakkınızı arayın.

17. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada bu firma başka forumlarda da sevilmiyor. En son skiciyiz.biz de de ban talebi gormuştum.

18. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Süre bir ay değil sanırım bir hafta. Fakat ben tüketici hakem heyetine başvuracağım her koşulda. Sonuçta beni oyaladılar, telefon trafiği e-mail derken ben sorunun çözüleceğini umutsuzca da olsa bekledim. Ayrıca burada dillendirmeye gerek görmediğim için belirtmediğim bir husus daha var: Arkadaşım için aldığım kask farklı renkte gönderilmiş, bunu da şikayet olarak belirteceğim. sikayetvar.com sitesine bir baktım da firma hakkında 28 tane şikayet var. Bende olduğu gibi eksik ve hatalı ürün göndermeden tutun da faturasız ürün göndermeye çok sayıda şikayet mevcut ve hiçbiri adamakıllı çözümlenmemiş. Tarafınıza şey ettik, tarafınıza belirttik, tarafınız bilgilendirildi gibi absürd, saçma sapan cevaplar verilmiş.. Hiç bir sorun da halledilmemiş. Tarafına şey etmişlermiş, tövbe tövbee!..

19. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    umarim, yilmaz ve hakkinizi sonuna kadar ararsiniz. Eminimki hakkinizi alacaksiniz.
    Boyle terbiyesizlikler gercekten ayip, sonucu gormek icin konuyu takipteyim.

20. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yaptıkları büyük bir ayıp ve her geçen gün kalitelerini düşürüp lekeleniyorlar.ne demek ya kaskın eksik aparatla gelmesi.o ürünü gönderen hangi beyınsız ınsandır ki kontrol etmeden yolluyor.onu geçtim konusmalarınızı yazmışsınız. ben olsam 5 lira bile olsa gider o kadın ile yüz yüze konuşurum. gercekten dedıgınız gibi tam bir küstah ya.gerçekten ayıp. umarım sorununuz en kısa sürede çözülür