ekran sorunu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arakdaşlar bilgisayarımının ekranı bazen farklı farklı renklere giriyor ve düzelmiyor hazırda beklet yapıp tekrar açmam gerekiyor.acaba bu sorun neden oluyor olabilir. genelde msn,müzik,mozilla ve birde oyun aynı anda açıkken oyun sırasında oluyor.yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler ...

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
ilginç bişey, görüntüler normal kalıp sadece renk mi değişiyor görüntüde kayma da oluyor mu?
Msn işlemciyi çok etkilemez ama müzik ve oyun baya kasar, bilgisayara yazık:D

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Monitör kablonu kontrol ettir yada başka bir monitörle dene..sebebi hikmetini anlayalım..(bir çok sebebden yapabilir ilk olarak dediğim yerden başla testlere)kolay gelsin..;)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
ilginç ama ya ekran bağlantılarında bi temassızlık vardır yada virüs tarzı bişi bulaşmış olabilir

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
monitör veya kablolarda sorun olsa kapatıp açınca düzelmezdi diye düşünüyorum..Anti-virüs

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
arkadaşım monitörüne mıknatıs tutmuşssun yha da yanlışlıkla belki de başkası tutumuştur çünkü mıknatıs resnkleri çekip dağıtıyor bi ark. olmuştum sen monitörüne reset bölümü var oraya bas ekran titreyip düzelcektir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yanlız ekran derken laptop ekranından bahsediyorum.renk gitmesi ise ekrandaki herşey gidiyor sadece bir renk kalıyor ekranın tamamında.yani paintte bir rengi ekrana doldurup ekran koruyucu yapmışım gibi ama bilgisayarı kapatıp açana yada hazırda bekletiip açınca geçiyor

Tepki
54
ekran kartı sürücü programın farklı porgramlar arası geçiş yaparken zorlanıyor olabilir sürücü programının ekran kartınla uymunu kontrol et yada tekrar yükle:D

• Beğen
Tepkiler: aurora79

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
Banada sürücü hatası gibi geldi... kullandığın ekran kartı nın chipseti neyse internetden en güncel olanını bulup yüklemeyi denersen sorun düzelir diye düşünüyorum..

Belkide o kadar programı çaılştırdığında ekran kartın (yani chipset in) ısınıyor ve buda renklerin bozlumasına neden veriyor olabilir.. Fanlarını temizlemeyi dene.. tahminimce düzelir

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
ekran karti dirverın en son çıkanı yükleyebilrsin