Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ekonomik Sele Tavsiyesi (Soru)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Levent ÖNDER tarafından paylaşıldı.

1. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    30-40 Tl civarında uzun yolda da kullanılabilecek konforlu bir sele arıyorum arkadaşlar. Bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
    Ben biraz araştırdım da "Selle Royal Classic Mach Sele (Unisex) Free Design" diye bişey buldum. Fotoğrafı ve özellikleri aşağıda.

Marka : SELLE ROYAL
    Model : CLASSIC MACH SELE (UNISEX) FREE DESIGN
    Fiyat : 13 EUR + %18 KDV
    Toplam Fiyatı : 32,63 TL ( Taksitli )
    Havale ve KK Tek Çekim Fiyatı : 31 TL ( %5 İndirim )

SİYAH RENK

ROYALGEL

330 g AĞIRLIK

ROYALGEL:
    "Maksimum Konfor"
    Deforme olmayan biricik jel olan Royalgel seçkin bir poliüretan matrix üründür.
    Karşılaştırmalı basınç dağılım testleri, Royalgel'in yüksek düzeyli konforunu;
    prostat, pubis ve kalça kemiğine % 80'lere varan basınç azaltma yeteneğini
    kanıtlamıştır.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gösterdiğin sele gayet rahat bir seledir.Fakat bu sele meselesi oldukça göreceli bir kavramdır.Kimileri sert sele sever kimileri jelli yumuşak sele o yuzden kişiden kişiye değişir.uzun tur binicilerinin ve yarışçılarının selelerine bakarsak da yüksek oranla ince ve sert sele kullanıyorlar tabiki pedli tayt ile.ben gösterdiğin selenin siyah beyaz modeli ile bir günde 200 km yol yaptım rahatsızlık duymadım sonra model değiştirdim Fizik thundra seleye geçtim ilk turlarda oldukçe zorlanmama rağmen (çok sert bir seleydi buna göre) alıştıktan sonra çok sevdim.Kısacası söylediğin fiyat aralığında zaten cok model yok ya bu gösterdiğine bakacaksın yada velonun seleleri var biraz daha sert ama daha konforlu diye biliyorum onlara bakacaksın.Son olarak da aynı şehirde bulundugun Deniz Gökhan Tezcan var forumumuzda moderatör kendisi oldukça çok sele denemiş bir arkadaş onada sormanı tavsiye ederim :) (Deniz sana pasladım kızma :) )

Levent ÖNDER ve Deniz bunu beğendi.
  3. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Şu anda kullandığım sele sert bir sele ve pedli tayt da kullanıyorum fakat uzun yolda çok rahatsız edici oluyor. O yüzden jelli denemek istiyorum. Tavsiyelerine teşekkürler. Ayrıca Deniz Gökhan Tezcan'ın da görüşlerini bekliyorum. :) Özel mesaj atmayayım diyorum özellikle. Çünkü bilgi paylaşımı burada olursa faydalanmak isteyen herkes görebilir.

4. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler Deniz Bey. Pedli tayt kullaırım, sorun değil. Fakat sert sele benim "göz"ümü korkuttu açıkçası. :) O yüzden jelli sele bana daha çok uygun diye düşünüyorum. Jelli seleyi bir de pedli taytla kullanırsam benim için "kaymaklı ekmek kadayıfı" olur sanırım. :p
    "Fizik" demişsiniz de fiyatlara şöyle bir baktım da biraz beni aşıyro. Belki ileride...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu sene fizik sele yeni bir model cıkardı adını hatırlamıyorum ama 65 lıra ıle 80 lıra arasında satış fıyatı var magzaya göre değişiyor. istersen lınk verebılırım.Ayrıca son tavsıye uzun tur dedıgınızden ne kadar yolu kasdediyorsunuz bilmiyorum ama 100 km ustü turlarda yumuşak sele bunu bende deneyerek ogrendım daha cok ağrı yapıyor.Pedli tayt konusunda da kaç model denedınız bılemıyorum ben 3 model denedım sımdıye kadar ve markadan markaya ped kalınlıkları ve kalıtelerıde degısıyor mesela şu an Marine tayt kullanıyorum pedi cok kalın ve jel tabakası gıbı daha oncekı taytlarımda coolmax ped vardı incecik ve sünger gibiydi varlıgı yokluğu belli olmuyordu.Bunlarada dıkkat etmelisiniz.

Levent ÖNDER ve Deniz bunu beğendi.
  6. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Demişsiniz. Mesajın bu kısmını görmemişim sanırım. Etkinliklerden haberdar oluyorum. Ahmet Abi sağolsun haberdar ediyor. Yalnız ben yoğun olarak çalıştığım için gelmek pek kısmet olamıyor. İnşallah bir gün beraber pedallayabiliriz.

Bahsettiğiniz selelerin linklerini gönderebilirseniz incelemek isterim. Uzun tur derken 100 km civarını kastediyorum. Daha üstü şimdilik mümkün değil ne yazık ki. Pedli taytın da ince pedlisini kullandım şimdiye kadar. Bir de kalın olanını deneyelim bakalım. Tavsiyeleriniz için de ayrıca teşekkürler. Tecrübelerinizi dikkate alacağım.

Deniz bunu beğendi.
  7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Söylediim sele bu.ben bu sene gördüm vitrinlerde en düşük gördüğüm 68 lira peşin alımlarda en yüksek de 80 liraya gördüm ben ortasının linkini veriyorum pahalı satan ile ucuz satan belli olmasın :)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_69&products_id=4622
    bu seleyi elime alıp incelemek de nasip oldu. 300 gram agırlıgında ve oldukça şık duruyor fıyatına göre. tabi fiziğin en alt modeli malzemeden çalmıştır ama yinede uygun bence.Bu selenin birde altın yaldızı rengi var oda aynı fiyat.Araştırırsanız internetten hem diğer rengini görürsünüz hede ucuz olanını bulursunuz bulamazsanız bana mesaj atın 68 liraay satan yerin linkinide vereyim ama kargo ve peşin oldugundan erdoğanlar daha mantıklı hem peşine 6 taksşt yapıyor hemde kargo ücretsiz.

Levent ÖNDER bunu beğendi.
  8. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İlginiz için tekrar teşekkürler. Seleyi araştırdıktan sonra karar vermem daha kolay olacak. Alıp denedikten sonra görüşlerimi yazarım.

Ferhat Köse bunu beğendi.