Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ekonomik ön ve arka far ile km hız göstergesi önerisi?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında KUB1LAYHAN tarafından paylaşıldı.

1. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    Yeni alacağım bisikletime ön ve arka far ile hız göstergesi almak istiyorum. hız göstergesi analog olabilir. fiyatlarının makul olmasını göz önünde bulundurarak bana bşi öneride bulunabilir misiniz?

2. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    ön & arka far blackburn'ün seti var kullanıyorum ben, tek kelime ile harika. 29 Euro. Erdoğanlar Bisiklet'de görülebilir.

KM Hız göstergesi: Çok önemli değil bence ucuz birşey arıyorsanız. Sigmanın veya cateye'ın ucuzlarından alabilirsiniz.

3. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Km. saati olarak Cateye velo 8 i önerebilirim.Sağlamdır ve doğru ölçüm yapar.Fiyatı da 15-19 euro arası.Ön far olarak da bende Q lite(8 ledli modeli) ve cateye hl el 500 var.Q lite 16 euro cateye ise 47 euro.İkisi de iyi farlar ama cateye çok daha iyi aydınlatma sağlıyor(fiyatı da 3katı)Qlite da bu fiyata alınabilecek en iyi farlardan birisidir.

4. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Kilometre olarak bir kere al Sigma 906 modelini 30-35 YTL. ama daha da ucuz olsun dersen bisikletçilerde 10-15 ytl ye de var.

Arkaya ucuz dediğin için 4 yanma sistemli ışıklar ve iş görüyor 3.5 ytl ve önede 5 ledli 8 ytl ye ışık sistemleri var. Ve pahalı ürünler kadar da iş görüyor.
    Bisikletçilerde ve büyük marketlerde var.

kolay gelsin.

5. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    çok sağolun...

6. drlee

drlee Yeni Üye

Arkadaşlar ben kipadan Tesco Wireless marka hız göstergesi aldım fiyatı 19.90 sizce nasıl.

7. sakalli

sakalli Yeni Üye

Seviye:
    ankara ulustan ön far olarak kullanmak için 8beyaz ledli kafa feneri aldım 12 ytl 3 kademeli her bastıgında 2-4-8 led yanıyor güzel ve kullanışlı bir alet bence istanbuldanda rahatlıkla bulabilirsin bir bak çok para vermezsin arka lamba için cat eye nin 12 ytl ye olan bir lambasi var hem sabit hemde çakarlı yanıyor

8. AloneInTheDark

AloneInTheDark Yeni Üye

Seviye:
    bisikletin önünde 9ledli bir ışığım var bir diğerleri kadar kalitelimidir bilemem ama hiç ışık olmayan bir yolda çok iyi aydınlatma sağlıyor.
    gayet kullanışlı.bisiklete kendi kayışı ile tutturulan aşağı/yukarı,sağa/sola dönebilen vir yuvasına tekrar bir kayış ile tutturuluyor.montajı 10snden kısa çıkarılması 1-2sn sürüyor.

ha profesyonel birşey değil evet. ama benim için oldukça hesaplı ve kullanışlı.
    antreman yaptığım yere giden 2yol var birisi edirnenin en işlek ve hızlı trafiğinin olduğu yer diğeri ise bomboş ve 1küsür km boyunca hiç aydınlatması olmayan bir yol.2.sini tercih ediyorum yanlış mı yapıyorum?

[​IMG][​IMG]

2tane koysanız çok güzel aydınlatma sağlayabilir :)

9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Zaten kaliteli wirelless km. saatlerinin bile fiyatları oldukça düştü çünkü tutulmadı. Tutulmamasının sebebi kablosuz olduğu grup gezilerinde başka arkadaşların wireless olan km. saatleri ile karışıyor tek gezilerde cep telefonları ve başka tür radyo sinyallerinden etkilenerek net ve tutarlı sonuçlar vermiyor. Ama yinede hayırlı olsun.

KUB1LAYHAN sana 20-25 YTL. civarı SIGMA BC 506 tavsiye edebilirim. Normal bir kullanıcı için fazlasıyla yetiyor. 5 fonksiyonlu. bu tarzda bir km. saati kullanabilirsiniz. Artık analog pek kullanan yok o açıdan ekonomik yukarıda söylediğim gibi bir km. saati tercih yapabilirsiniz.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

1.5 ytl işini görür 5 aydır bozulmadı sağlam :)

11. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    ender abi soyledigin o 8 ledli on far hangi marketlerde war ben hic rastlamadım rastlarsam bende almayı dusunuyorum km saati olarakta sigma bc1606 kullanıyorum cok memnunum ozellikle ısıklı olması gece giderken mukemmel oluyor

12. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    arka far olarak sağ sol sinyalli arka stopu 5 ledli sinyaller 3 ledli bi lamba va bende frene basıncada yanıyo tabi ayarlarsan 6.5 ytl ye aldım birmilyoncudan halada sağlam ama aynısı bisikletçide 20ytle civarı ön far olarakta arkadaşın resmini yolladığı far ideal bende ondan almayı düşünüyom