Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ekonomik Ama Donanımlı Bir Bisiklet Arıyorum...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Konuralp Akat tarafından paylaşıldı.

1. Konuralp Akat

Konuralp Akat Yeni Üye

Öncelikle merhabalar arkadaşlar, bu foruma yeni katıldım. Umarım sizlerle iyi zaman geçiririz :) Konuya gelecek olursak; 13 yaşındayım ve genelde asfaltta kullanacağım ekonomik, kaliteli ve uzun yıllar beni idare edebilecek bir bisiklet arıyorum. Bütçem 400-600 TL arası ama kafama yatan bir şey olursa 700'e de çıkabilirim. Bu koşulların dışına çıkmamak kaydıyla önerilerinizi bekliyorum :)

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano City Sport'a bakmanı öneririm.

3. Konuralp Akat

Konuralp Akat Yeni Üye

Önerdiğiniz seride en beğendiğim bisiklet "City Sport 24 VS" oldu. Ama bir şüphem var. Bildiğim kadarıyla bu bisiklet 28 jant, benim boyumda 165 cm, diyorum ki acaba boy konusunda sorun yaratır mı?

4. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    sorun yaratma ihtimali olan kadro boyudur teker boyu değil
    bütçe göz önüne alındığınde en iyi seçenek bence de city sport

5. Konuralp Akat

Konuralp Akat Yeni Üye

Peki benim beğendiğim "City Sport 24 VS" modelinin kadro boyu ne kadardır ve 1.65'lik boyum da göz önüne alındığında bu kadro boyu bana uygun mudur?

6. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    City modeli olduğu için 17-18 inch.

7. Konuralp Akat

Konuralp Akat Yeni Üye

Şehir bisikletlerinin dışına çıkacak olursak, beni hem performans hem de konfor açısından tatmin edebilcek bir dağ bisikleti diye sorsam size? Kafamda şu model http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=921 var. Ayrıca Sedona ve Carraro modellerine de sıcak bakıyorum, örneğin Sedona 721, 711 ve Borla; Carraro 417 ve 419 modelleri olabilir. Bunlar arasında ve bunların dışında bu bütçe aralığında Kron xc250 felan nasıldır sizce?

8. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Sana tavsiyem dağa bayıra ovaya çıkmıyacaksan dağ bisikletine bakma bile.

9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kron xc-250 özellikle kron kadrolar kalitelidir.7005 aluminyum.pasa karsi direncli.fakat kron xc 250 maşası kitlenmiyor kitlenmeli maşa lazim.kron xc 500 donanımda pek sorun cıkmyor.carraronun donanım gayet iyi.fakat agırdır.600-700 e kronun üst modellerini alabilirsin mekanik dis frenden uzak dur+kilitli maşa olması şart.v-frenler hem hafif en cok tercih edilen fren sistemi.özellikle uzun yol olsun.v-frenlerle akort ayarı bile yapiliyor.carraro 419 düsünebilirsin.donanım iyi.carraro 420 mekanik disk fren hic tavsiye etmem.hidrolik disk frenler tutuluyor.asfaltta kullancaksan city sport lar iyidir.dağ bisikletide hem şehir hem arazi de kullniliyor.tekerler slim takilarak.performansa gelince gayet iyi.city sport 28 inc kalin arazi lastik pek goremedim.dağ bisikletinin avantajı daha fazla.kron xc-500-750 serilerine bak ya da carraro 419 grunge.

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sırf kendi bisikletim diye demiyorum, katiyen öyle düşünülmesin, düşük bütçede yüksek kalitede komponentlere sahip şehir bisikleti arıyorsanız aradığınız bisiklet Salcano City Sport modelleridir. Hangi model size daha uygundur onu bilemem şayet düz maşa ve kilitlenebilir amortisörlü modelleri var. Bir de 21 ve 24 vitesli olanları. Kullanacağınız yola ve tercihinize göre seçersiniz. Ben çok memnunum, muazzam bir bisiklet. Bütçeniz 1000 liraları bulmuyorsa emin olun çok daha iyi bir seçenek yok zaten..