Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eğriova Yaylası Teşebbüsü

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir gümüzü daha güzel bir tur ile sonlandırmanın sevincini yaşıyoruz.

Hava koşulları ve ekipteki performans sıkıntısından dolayı her ne kadar Eğriova Yaylası'na kadar gidemesek de ekip ruhu ve gezi anıları gayet güzeldi... Bu yüzden gezimizin adı Eğriova Yaylası Teşebbüsü olarak kaldı.

Sabah 7.30'da Etlik Garajında buluştuk. Sadece Asem Beytaş'a ait büyük otobüsler var. Biz de bisikletlerin ön tekerlerini çıkarıp her zamanki gibi yanyana bagaja dizdik. Firma çalışanları ve muavinimiz Gökhan'a buradan teşekkür ederiz. Yolculuk boyunca ve sonrasında bizimle çok ilgiliydiler.

Beypazarı'na iner inmez arabasıyla gelen Zuhal'de aramıza katıldı. Kahvaltı için anlaşıp Mevlana Kulesi'nde bir yere oturduk.

Ekibin sıcak yüzü ve muhabbetinden dolayı yola çıkmakta biraz geç kaldık.

Hava oldukça sıcak. Haydi bakalım dönsüz pedallar diyip İnözü Vadisi'ne daldık...

Aramıza yeni katılan Levent Abi yanında iki telsiz getirmiş. Yol boyunca çok işimize yaradı. Her zaman almayı istediğimiz ama bir türlü harcamalardan sıra gelmeyen bu meret çok kullanışlı. Öncü ve artçı sayesinde sürekli iletişim halinde koordineli bir sürüş başlamış oldu.

Serkan ve Murat ikisi birden arkada kalınca amanın otostop potansiyeli yüksek turcular sakın yalnız bırakmayın diye espri yapıyorum.

Geçen seneden bildiğim için arkadaşları Beypazarı Sodalası Tesisi'ne götürüyorum. Çardakta oturmak ve yorgunluk için soda içmek bedava. Ancak bu sene tesisi kapatmışlar güvenlik görevlisinden yorulduk diye rica edince bizi içeri alıyor tabi atlarımızı dışarı bağlamamız koşuluyla. Soda ikramını yapıp bize karton şapkalardan veriyor. Sağolasın abicim gün boyu çok işime yaradı. Kaskın altına taktım hem güneşten hem yağmurdan koruyor hehehehe...

Arkada kalan ekip üyeleriyle birleşmek için bir ağaç gölgesi bulana kadar durmak yok...

Fotoğrafa müdahele için gidiyorum. (yine duramadım yerimde hehehe)

Yol boyunca kelebekler, arılar, çiçekler eşlik etti bize...

Yolumuz gerçekten zorlu. Arada bir buluta denk gelince hızımız artıyor ancak genel anlamda güneş ve rampalar bizi bitirdi denilebilir.

Hayırdır Zuhal ne gördün de sevindin bu kadar?

Haydi gençler sol sol sol sağ sol...

İso ve Serdar Ankara'dan Beypazarı'na bisikletle gelmiş. Zannetmişler ki Beypazarı'nı gezicez. O zaman biz niye otobüse bisikletleri yükledik değil mi? Bir de bana niye demedin yolun bu kadar uzun olacağını demesin mi! Siteye girip doğru düzgün okumazsan böyle olur İsocan... Sana ders olsun...

Zuhal geldiğine geleceğine geçmişine ve geleceğine dair planlar yapmaktayken görev adamı İso onu yeniden hayata döndürüyor yanında taşıdığı bir kaç metrelik iple. Helal olsun İso'ya o kadar yorgunlukla hala enerjisi bitmemiş.

İso'ya gerekli olna gazı vermeniz yeter. Bolu'ya bile gider hehehehe...

Ha gayret son rampalar bas bas bas bas...

Nihayet yol ayrımındayız. Karaşar'a 7km'lik bir yolumuz kaldı. İlk göl 14km Eğriova Yaylası ise 28km. Eğriova'yı gören İso isyanlarda hahahahah... 2,8 mi 28 mi o diye sorup duruyor... 2ile8 in arasına bir maganda ateş etmiş 2,8 gibi duruyor.

Sabahtan beri bulutlar kaçtı biz kovaladık, onlar kaçtı biz kovaladık... Bakalım sonunda ne olacak. Gittikçe sayıları artıyor ve bir araya toplanıyorlar.

Ve işteee Karaşar göründü.

Tam marketten alış-veriş yaparken yağmur bir bastırdı hepimiz çil yavrusu gibi bi tarafa dağıldık. Mangal hayalleri yalan olurken peynir, ekmek,domates de bizi mutlu etmeye yetiyor.

Anlıyorum sevincinin sebebini...

İçimizde sonunda bitti diyip mutlu edenler bir de yorgunluğu yüzüne vuranlar var...

Manzaralar,

Karaşa'a girişteki iniş şu an çıkış oldu. Zuhal yorgunluktan bizler ise yağmurdan nasıl döneceğimizi düşünüyoruz. Derken Belediye Başkanı'nı yakalıyoruz. Belediyenin minibüsü ile en azından bizi Beypazarı'na bırakmaları için. O rampaları çıktım inmek hakkım diyip bir yandan da dönüş için can atıyorum. Ancak ekibi parçalamak doğru olmaz hele ki turu düzenleyen kişi olarak. İso, Melih, Ogün ise pedallayarak dönmek istiyor. Sağ olsun bizi kırmıyorlar. Buradan Karaşar Belediye Başkanı Yılmaz Koçak'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah kendisiyle ileride güzel projelere imza atıcaz...

Erken varırsak Beypazarı'nda şenliğin sonuna yetişip gezme imkanımız olacak. pedallayanlar da kimseyi beklemedikleri için basıp hızla geliyorlar. Kısa süre sonra yanımıza onlar da katılıyor. Yer sıkıntısından dolayı 5 kişi 20, 5 kişi de 21 otobüsüs ile dönmek zorunda... Erken gidenlerle ayrılıyor ve biraz alış-veriş yapıyoruz. Belediyenin tesisine oturup çay, çorba, tatlı denemesinden sonra otobüs için yollara düşüyoruz. Haydi bakalım bisikletleri parçalamaya...

Şansımıza geldiğimiz otobüs ve aynı muavin Gökhan denk geliyor. Ağzımız açık bir şekilde uyuyarak Ankara'ya varıyoruz...

Arkadaşlar çok güzel bir gün geçirdiğimize inanıyorum. Gelenlerin ayaklarına sağlık... Ogün senin de fotolar için ellerine sağlık. Devamı gelecek inşallah. Gördüğünüz gibi Ankara'yı keşfetmek bile aylar alır. Çok güzel rotalar var. Birlikte hep daha iyilerine ve yenilerine inşallah...

KevSerSeri ile huzurlu, mutlu geziler efeeeeem... .heh

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza ve yüreklerinize sağlık arkadaşlar. Paylaşım için teşekkürler, ayağınızdan pedal eksik olmasın...

KevSerSeri bunu beğendi.
  3. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    kevser bacı ve tüm arkadaşlar,
    geziniz yine harika ve doğa ile iç içe geçmiş,yağmuru ve sıcağı aynı gün yaşamanın mutluluğuna erişmişsiniz.
    yeni gezilerinizde görüşmek üzere hepinizin pedalına kuvvet diyorum ;)

KevSerSeri bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Gene nefis bir gezi olmuş. Aranızda olmak isterdim. İnşallah bir dahaki sefere.

KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Serdar Bey o kadar özeniyorsunuz ama sizinle de turlamak bir türlü nasip olmadı...

6. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gezilerinizin devamını beklerim güzel geçmiş

KevSerSeri bunu beğendi.
  7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Muhteşem bir ekip ve yine muhteşem bir gezi olmus ;)

KevSerSeri bunu beğendi.
  8. sametapo

sametapo Yeni Üye

Seviye:
    çok güzel olmuş ellerinize sağlık...bayıldım..

9. sonsus

sonsus Yeni Üye

Seviye:
    çok begendim gercekten harika bir iş çıkartmışsınız

10. Bixekolik

Bixekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevseri hanım fotolar bir jenerik cıkmıs:eek: daha cok içim cız etti keske oralarda olsak ama malum iş bir gun cubbur cemaat bisiklet camıası doga tutkununları olarak hep birlikte daima bisikletli olmnız dilegimle ayagınza yureginize saglık herkese pedala basan arkadslar tşk.. guzel bir gezi olmuş süparr:D manzara lar bitki örtusu muhtesem

KevSerSeri bunu beğendi.
  11. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    elinize ayağınıza sağlık

12. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevser hanım ve arkadaşları,
    Bu güzel yerleri bize tanıttığınız için,
    Doğa ve bisiklet sever olduğunuz için,
    Yaşam sevincinizi banada yansıttığınız için,
    Bendede yerinde duramama hep bisikletle gezme arzusu uyandırdığınız için,
    Sağolun varolun teşekkürler.
    Yolunuz açık olsun...

KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Oh maşallah ne güzel efeeeeem. Siz de bu duyguları uyandırabildiysek ne mutlu bize... :) Sizin gibi spor ve doğa sever dostlarımızı her zaman yanımızda görmek bizleri sevindirir.

Bol pedallı günler dilerim...

coşkun ayaz bunu beğendi.