Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eğirdir triahlonu

Konu, 'Triathlon' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sayın üye olan triahtletler:federasyonun sayfasında eğirdir triahtlonu adlı bir forum başlığı var ,oradan bu yarışı Tüm Türk triahtletler açık olması için yazılar yazıyoruz,katılanlar için ,ben zaten katılıyorum farketmez demesin,lütfen oraya ve federsayona mailleriniz yollayarak bir kamuoyu oluşturalım ,sayının çok olması sonucu değiştirebilir.Ama beklerseniz zaten birşey olmayacak ,gerçekten çok kişinin katılacağına inadırmak gerek zamanaz kaldı acele edin ,yada yarıştan sonra yorum yapmayın!

gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu ne için ki?
    yarış yapılmayacak mı?

3. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yarış yapılacak ama 5-6veya 7 kişi milli takım düzeyinde ,yani açık olmayabilir.olursa sorun yok.bu forumda sadece bir anı olarak kalır.

4. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    konuyu federasyonun sayfasına açaçaktım ama kullanan olmadığı için anlamı yok gerçi burada bile anlamı yok gibi duruyor ama genede :ileride ağustos başı yapılacak olan avrupa ıtu kupasının Türkiyede yapılmasının Türk Triahtlonuna ne gibi bir katkısı olacak ,bize ne verecek,ne kazanacağız.

5. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    gene davet usulü mü olacak acaba?

6. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu davetli olmayacak sanırın sadece milli takım olarak yarışılacak ama dediğim gibi Türk triahtlonu eğirdirin tanıtımından başka ne kazanacak,diğebilirisniz ,diğer yapanlar ne kazanıyor,kazanılan şu adamların elit sporcuları birbirlerinle aynı kapasite,antrenman,vs özelliklerine sahip ve yarışıyorlar ama malesef özelştiri yaparsak ,öyle değil öyle olmadığı için baş orta veya son gruplarla gidilmesi çok zor. oyüzden ayrı bir grup gibi yarışılıyor.burada şans en çok senin yüzme kökenli olduğun için yüzmeden onlarla çıkarsan ve bisikletle onlara takılırsan arkalarından ,çok yol kateder gidersin ,ama koşuya ne varsa vermen lazım.çünkü 3.4.5.6.dk sonradan çıkmanın bir anlamı yok ve bisiklette yakalanılırsa diskalifiye ediliyor.çünkü etu elit grup olarak ayrışılıyor,age kategori yarışı değil.geçen yıl olimpiyata gidecek 6 adam vardı,ve worldcup yarışanları söylemiyorum.belki bu sene bir nebze daha az kapasitede koşan kişiler gelebilir ama gene en kötüsü 2.saati geçmiyor
    kolay gelsin

7. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Büyüklerde 15 kişilik kontenjan açıldı diye duydum.Aslında isyen herkese açık olması lazım.Milli takımlar zaten davet usulü oluşturuluyor.
    Biz bu yıl hiç bir yarışta yokuz.Çünkü bisikletlerimizi aldılar.Biz de yanında forma,ayakkabı,yüzücü gözlüğü,vs. ne varsa iade ettik.Bisikletleri bir depoda tutuyorlar.Ne federasyonun gıkı çıkıyor.Ne de başkalarının.Ciddi ciddi avrupa birliği fonlarından bir takım oluşturabilirmiyim diye araştırıyorum.Böylece çirkin siyasi hesaplaşlarmalardan triatletlerin korunmasını sağlayabirim belki.
    Yarışamayacağız.Fakat kimse bizim antreman yapmamıza bu sporu hala sevmemize engel olamaz.Yarışan arkadaşlarımızı desteklemek için orada olacağız yine.

trionur ve Fırat Dizman bunu beğendi.
  8. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bisikletleri kulüpmü almıştı,federasyonmu, birde gerekçe ne gösterdilerde aldılar

9. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Biskletleri bize klüp vermişti.Alan ise belediye.Bizim paramızla alınmış.Triatlon filan yaptırmayacağız gibi sözler kulağıma geldi.Gittim sordum.Bir takım sözler duyuyorum işin aslı nedir diye.Triatlon yapmayacağız bisikletleri de istiyoruz dediler.Hemen orada bütüm sporcuları arayarak hepsinin cuma saat 16 30 a kadar üzerlerindeki her türlü malzemeyi getirmelrini ve teslim edeceğimizi söyledim.(Malzemeler sporculara zimmetle verimişti).Alıp bir depoya koymuşlar.Sonrada gazetelere beyanat verip belediyenin malları toplanıyor(nereden çıktı)gibi yazılar düzenlemişler.Hiç birine cevap vermedim.Vermeyeceğim de.
    Anlamadığım;
    -Çocukların spor yapmalarının kime ne zararı var.
    -Depodaki bisikletin kime ne faydası var
    a-Siz bu işi beceremiyorsunuz diye yeni bir takım kurabilirler
    b-malzemeyi federasyona veya milli takıma hibe edebilirler
    c-Başka bir klube hibe edebilirler-di.

Ben bildiklerimi çocuklarla paylaşmak istedim.Hiçbir yer ve kimseden 1 kuruş maaş vs.almadım.Federasyonun bana ödediği yolluklar genelde sporculara iç lastik,çikolata ,muz dondurma vs. olarak harcandı.
    İki yılda toplam masrafımız 2800-3200 TL civarında oldu.Hepiniz farketmişsinizdir.Birçok yarışmada ödül törenini beklemeden döndük(dönüşte acıkırsak yemek paramız kalmayabilir diye).3 yılda sadce 1 kez ayakkabı verdik.Hem antreman hem yarış için kullandılar.Geçen yıl çocukların ayakkabıları ve formalarını Ansal spora hediye ettirdim.
    Havuza gidebilmek için her zaman dilenci olduk.Haftada 6 sporcu 1 hoca(ben)havuz maliyetimiz sadece 60 TL idi.Kimin arabası boştaysa ona rica ettik.Yakıtını ödedik.Öyle gidebildik.

Beni yarışlardan hatırlayanlar kırmızı/ beyaz kendi malım olan drag master bisikletimle hatırlar.Klubün bisikletlerine bir kez bindim sadece 3 yılda.

Çocuklar ve ben hala anlamış değiliz.Hiç bir yarışta sonuncu olmadık.Birinci olmak zorunda da değiliz.Bir trialoncu 3 yıldan önce yetişmez.

Kimsenin bizin üzerimizden birbirini hırpalamaya çalışmasına alet olmak gibi bir duruma da düşmeye hiç mi hiç niyetimiz yok.

Federasyon genel sekreteri;Kaymakam,Vali herkes ne olup bittiğini biliyor.Ben federasyon seçimlerinde delege değildim.Vicdanımla hareket edeceğimi bildiklerinden klubüm beni uzak tuttu.Yeni federasyon yönetimi ise eski klubün seçimlerdeki tercihinden dolayı olsa gerek şu an bize sahip çıkmadı.

Eğirdir triatlonunu şu an valilik gerçekleştiriyor.Belediye elimi bile sürmem dedi.
    federasyon genel sekreteri kendisiyle konuşmamızdan sonra aman hocam bisikletleri geri vermeyin hemen size döneceğim demişti.3 ay oldu.

Ben ne güzel angaryadan kurtuldum.Artık kendi işlerime ayıracak daha fazla vaktim var.Yine yüzüyor,yine bisiklet biniyorum.Bugün bir hayırsever en ihtiyacı olan en genç sporcuya bir koşu ayakkabısı hediye etti.Çocugun ayakları taklit basket kesleriyle koşmaktan yara olmuştu.
    Ne klubümüz,ne malzememiz var.AMA!ne kimseye nispet,ne inat.Biz bu sporu seviyoruz.Hiç bir yarışa gidemeyeceğimizi bildiğimiz halde sadece kendimiz için yapıyoruz.:)

Son söz.Kim bize ne verdi ki bizden ne istiyor.Ağır antremanlardan ve yarışlardam sonra mutlaka ilk yarım saat içinde mümkünse hemen sporcuların bir şeyler yemeleri lazımdır.Biz onu da kendimiz karşıladık hep.

10. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    hep aynı hocam ,ferdi olarak yarışın en azından kendiniz için.

11. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    fırat ıstersen yerel gazetede yayınlarız kırklarelınde mı yasıyorsun ordan var tanıdık yerel gazete?

12. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    babaeskide

13. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben katılacam eğirdire...
    salı günü de milli takım kampı var..
    kampa davet edildim...

14. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tebrikler,kolay gelsin,başarılar.

15. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar oldu bitti sanırım eğirdir, yok mu acaba fotograf falan

16. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    cyclingtr ekibi oradaydı eminim siteye koymuşlardır

m.varolfb bunu beğendi.
  17. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Duygun tebrikler, cok sevindim yakisir.

18. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Fırat meraba,
    Bir arkadaşım baya çok fotograf çekti.Biketr dan Mbtr dan da arkadaşlar vardı fotograf çeken.sanırın sitelerinde yayınlayacaklardır.Bizim çekimleri Cd ye yükleyip sana göndersem de yayınlasan diyorum.Resimler nikon D3 ile çekildi.Yani çözünürlük çok yüksek.Benim bilgisayar işlerken de kaldırmaz bu dosyayı.
    Ayrıca buyılki tour e france finalinde arkadaşım winston Crooke un çektiği bir kaç güzel foto var.
    Bir de kendi klubünün 2009 triatlon yarışının fotoları var.10 bin nufüslu hap kadar adada neredeyse 80-90 triatlet var.Her yıl yeni forma dizayn edebilecek sponsor bulabiliyorlar.Ve de oradan önümüzdeki ay yapılacak Avustralya triatlonuna 3 haftalığına gidebiliyorlar.İsterseniz onları da yayınlayalım.Çok sevimli resimler var.
    Biz de burada havada uçan kuşa,yoldan geçen köpeğim burnundaki sineğe,tuvaletleri temizleyenlere v.s.triatlona katkılarından dolayı plaket veriyoruz.Ne yarışanlara ne onları yetiştirenlere tek bir teşekkür bile yok.Bu ayıp federasyona da,organizasyona da yanından yöresinden geçenlere de yetsin.Anlarlarsa.

Fırat Dizman bunu beğendi.
  19. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tamam abi sen hazır olunca haber ver.Bir tanede federasyona yollayalım,şak değil ciddi söylüyorum,biz elimizdeki herşeyi verelim,yapalım ,almak isteyen yararlansın

bünyamin bunu beğendi.
  20. Caner Sağcan

Caner Sağcan Aktif Üye

Seviye:
    inş bir çözüm yolu bulunur bende bu hafta sonu yarışta duydum eğirdir takımının başına gelenleri gerçekten üzücü olay ferdi veya takım olarak yarısmakta degil imkan bulabilmekte

bikernomad bunu beğendi.