Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eggbeater-candy pedal secimi yardim...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Bora tarafından paylaşıldı.

1. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cbrothers eggbeater ile candy modelleri arasinda kaldim, ikisini de kullanan varsa arti eksi yonlerini paylasabilirmi?
    Yaris kosmadigimi ve yagmur camurda binmedigimi belirteyim. Benim icin hafiflik kadar konfor da onemli o yuzden aradaki 30g'lik farki goz ardi edebilirim..(167g-198g)
    Eggbeaterlar plaformsuz oldugundan, ayagin basi bolgesinde rahatsizlik hissedermiyim?

İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  2. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    İkisini de kullanmadım ama candy modelinin yeni başlayanlar için daha ideal olduğunu duymuştum.eggbeater da yarış koşanlar için ideal sanırım.

Bora bunu beğendi.
  3. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    candy modelini kullanmadım.ama crank brothers egg beater kesinlikle tavsiye ederim.spd'ye göre çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim.yarışa katılan arkadaşlar yarış şartlarında bir kaç çıkma tecrübesi edinmiş gerçi ama siz yarışa felan girmiyecekseniz farketmez.

Bora bunu beğendi.
  4. kayhan

kayhan Misafir

eggbeater c kullandım. pedal çevirme esnasında ayak tabanına bir rahatsızlık vermiyor. Avantajları tak çıkar kolaylığı ve çamurdaki kolaylığı ve hafifliği. Dezavantajları: Bütün hafif malzemeler gibi kırılgan, sertlik yumuşaklık ayarı yok.

Siz yarışa girmeyecekseniz spd pedalın en ucuzunu alın

Bora bunu beğendi.
    Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eggbeater icin tek endisem ayagi daha cok rahatsiz etme ihtimali. Fizik olarak candy platformlu oldugu icin daha rahat olmasi lazim ancak bu rahatlik pratige nasil yansiyor onu bilemem.
    30g hafif olsun diye ayagimda rahatsizlik yasamak istemem:)
    Ozellikle ikisini de denemis olan arkadaslarin yorumunu bekliyorum.

6. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kırılgan evet ama ayarın olmaması bana göre bir dezavantaj değil. Ayrıntılı bilgi için:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=32283

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  7. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Platformlu modelleri hiç kullanmadım fakat eggbeater sl hakkında bilgi verebilirim size.İki senedir eggbeater sl kullanıyorum ufak bir rahatsızlık dahi hissetmedim.Ayakkabıya takılan tokalar (sağdaki sola, soldaki sağa takılırsa) aralarında değiştirilirse ayakkabıyı pedaldan çıkarma açıları değişebiliyor.Takıp çıkarmak da kolay zorlanmadan oluyor.

Bora bunu beğendi.
  8. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    eggbeater c kullanıyorum kesinlikle hiç bir rahatsızlık hissetmiyorum
    ayakkabılarım da bontrager race onuda belirteyım çünkü pedal dan daha önemli ayakkabı seçimi.

9. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bora bey merhaba. İkisini de kullanmadım. Ama size onlardan vazgeçip
    LOOK QUARTZ almanızı şiddetle öneririm. Ben bu tasarım harikalarını kullanıyorum. 2 mm spacerlerini kullanıyorum.Takması çok rahat, çıkarmasıda :) Diğer pedallardaki gibi ayağınızı aşağı bastırmanıza gerek yok. Normal sürüş pozisyonunda ileri doğru iterek kolayca pedalı takıyorsunuz. Agırlık 135 gr. Karbon modelinden 5 gram daha ağır. Uzun seyehatlerde platformsuz pedalalrda ayak tabanında ağrı ve yorgunluk olması kaçınılmazdır. Oysaki LOOk OUARTZ'daki platform bunu engelliyor.

10. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    hem eggbeater hem de candy c kullandım ikisindede aynı konfor var zaten kullandığınız ayakkabının tabanının sertliği bu rahatsızlığı engelliyor o yüzden tavsiyem candy den yanadır hem daha ucuz hem de ilk göz ağrım :)