Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

egeli bisiklet severlerden büyük tur için yardım

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Feyyaz Alaçam tarafından paylaşıldı.

1. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    hepinize merhaba arkadaslar
    önümüzdeki yaz yapacagım,artvin sarp sınır kapısından mersine kadar turkiyenin hemen hemen bütün kıyı şeritlerini kapsayacak tur projem için bölgeniz hakkında bilgi istiyorum.

ege bölgesindeki 1. günüm yeniköy(çanakkale)-dalyan-tuzla-korubaşı-kucukkuyu(99,3 km)

2. günüm akçay(balıkesir)-ören-karaagaç-ayvalık (93,8 km)

3. günüm seytansofrasi-altinova-dikili(izmir)-bademli-hasanaga-candırali-yenisakan (89,7 km)

4. günüm aliaga-yenifoça-foca-yenibagarasi-maltepe(izmir)süzbeyli-sasali-çamaltı iskelesi (89,2 km)

5.günüm izmir-balçova-urla 1-güvendik (89,6 km)

evet arkadaşlar bu güzergah için yol şartları hakkında bilgi verirseniz cok sevinirim.özellikle rampa durumu benim için cok önemli.

simdiden tesekkürler.... sevgiye kalın...

2. tolga_bali

tolga_bali Aktif Üye

Seviye:
    ben 98 senesinde çanakkaleden izmir karşıyakaya gelmiştim.

eğer gezi amaçlı değilse ilk gün edremiti çok rahat geçiyorsun. ikinci gündede izmire rahat varıyorsun.

ben ulaşım amaçlı yapmıştım. o yüzden bastırdım geldim.

çanakkaleden kaz dağlarına gelene kadar çok yoruluyorsun ama sonrasında pek bişey yok. yolun en yorucu bölümü ise ezineyi geçene kadarki kısım.

kaz dağları inişinde çok dikkat et yol çok dar. birde mükün olduğunca az eşya taşırsan daha çok keyif alırsın.

şimdiden bul şanslar

3. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    çok teşekkür ederim tolga_bali yardımın ve ilgin için ayrıca cok saol.sevgiyle...

4. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ben daha güney konusunda fikir sahibiyim muğla'dan antalya'ya kadar gitmiştik ceyhun'la oralara gelirseniz bildiklerimi paylaşabilirim

Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    eğer ayvalıktan balıkesir merkeze gelecekseniz sizi bol rampalı bir yol bekliyor bunun yanında ayvalıktan izmire geçecekseniz hafif rampalı zaman zman eğimli ve kaymak gibi bir asfalt yol sizi bekliyor.bu yolda eğer yanınızda varsa dişsiz yada yarı dişli bir dış lastikle çok keyifli bir siriş yaparsınız...

iyi yolculuklar...

guneeymurat ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  6. neyzencan

neyzencan Üye

Seviye:
    Selam
    ben ören-burhaniyede yaşıyorum Burhaniye Devlet Hast Acil hekimiyim
    5322244103 bunu telefonuna kaydet nöbetde değilsem her tür yardımda bulunabilirim sana
    gelelim rota bilgilerine
    Küçükkuyu Burhaniye arası sorunsuzdur hafif eğimli uzun rampalardan bir iki tane var sadece yol yer yer bölünmüş 4 şeride kadar çıkar sorun yaşamazsın
    Burhaniyeden sonra gömeçe kadar seni zorlamayacak üç rampa mevcut ancak bölünmüş yol çalışması var bu arada . Gömeçden sonra iki adet dik rampa var yol bölünmüş asfalt kaliteli trafik seni üzmez ve Ayvalığa ulaşırsın.
    Ayvalıkdan sonra Altınova Dikili Zeytindağ a kadar düz ve güzel asfalt.
    Şakran Aliağa arasında kısa dik üç adet çıkışın olacak unutma her çıkışın bir inişi vardır.Aliağa girişinde iki tatlı rampa ve sonrası İzmire kadar düz yol.
    Aliağa dan sonra trafik yoğunlaşacak tır kamyon ve tankerler Allah korusun senin için tehdit oluşturacaklardır.
    http://www.poseidon.ncmr.gr/weather_forecast.html
    tur günlerinde hava durumuna bakarsın muhtemelen bu aralıkda poyraz olacak ve sana yardım edecektir.Küçükkuyu Edremit arası ise genellikle rüzgarsızdır.
    Bu üç gün izmirdeyim sana google earth plus ı öneririm orada irtifayı metre hassasiyetinde göreceksin , tüm rotayı metre metre görürsün ben öyle yapıyorum. Google earth kurulu değilse kur ve plus yapma konusunda çekinmeden yardım iste benden.
    Saygılarımla

sonerveozer ve Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  7. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    sevgili bisiklet severler hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

gec cevap yazdıgım için coook özür dilerim.cumartesiden beri köy köy dolaşıp cadırda kalıyorum.önümdeki büyük turda ki karadeniz bölümü için ön hazırlık :)

desteginiz beni cok mutlu etti.tek ihtiyacım destek sevgili bisiklet severler.

felis911 , rotayı mugla-antalya üzerinden devam ettiricem.mutlaka sizinle irtibat kurarım,bilgilerinizden faydalanmayı cok isterim

gurkas ,ayvalıktan balıkesir merkeze ugramiyacagım,altınova-dikili-bademli-candarli-yenisakran üzerinden izmire gidecegim.yardımıniz için cok saolun.

neyzencan ,verdiginiz bilgiler için cok teşekkürler cok işime yaradı.google eath plas yok,sonymap diye bi program var o da sadece uzaklık için. google eath plas ı bi şekilde temin etmeye calışıcagım.telefon numaranızı kaydettim.gelişmelerden haberiniz olucak.

sevgili bisiklet severler... iyiki varsınız,benim yaşımda birine ilgi gösterip bilgilerinizi paylasıyorsunuz.cevremdeki cogu insan alay ederken sizin gibi insanların destegini almak beni inanılmaz mutlu ediyor.iyiki varsınız.umutlu ve mutlu kalın....

8. white_sirius

white_sirius Yeni Üye

Seviye:
    sevgili özgürlük_tutkunu
    önümüzdeki yaz için yapacağın tur çok güzel bir tur aynen benim yapmak istediğim gibi bir tur enazından turda belirli bi noktalar arasında eşlik etmek isterim sana tabi istersen :)
    geçen sene de ben bir arkadaşımla izmirden akçaya zeytinli rock festivaline gittim yol zor değil rampaların bir iki tanesi dışında tatlı rampalar zorluk cekeceini zannetmiyorum...
    white_sirius@msn.com yardım edebileceğim birşey olursa çekinmeden mail yada messenger yoluyla ulaşabilirsin

Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  9. white_sirius

white_sirius Yeni Üye

Seviye:
    buarada ismim özgü

10. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    ilginiz için tesekkür ederim.aynı zamanda tanıştıgıma memnun oldum.yapacagım turda eşlik etmenizi gercekten isterim.bu arada rock müzüge bayılırım :)
    ama turumun ege bölümünde sirtaki dinlicem :) inanın destek aldıkca cok mutlu oluyorum.

neyse özetle; bana istediginiz yerden istediginiz yere kadar eşlik edebilirsiniz.zaten amaç yolu bitirmek degil tadını cıkartmak olacak.msn inizi kaydettim buda benim msn im ozgurluk_tutkunu@hotmail.com
    ilginiz için ayrıca teşekkür ederim sevgiyle kalın....

11. white_sirius

white_sirius Yeni Üye

Seviye:

bende memnun oldum msnden daha ayrıntılı konuşuruz..katılmak istiyorum çok yüssüzce oldu farkındayım nedeni ise bu bahsettiğin turu gerçekten çok yapmak istmem ama ne yazıkki ben bunu yapcak arkadaşım yok istemezsende sölemeni isterim alınmam :D

12. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    yüzsüzlük n demek bana yoldaş olmanızı gercekten isterim.katılmak istemeniz beni mutlu etti.eger gerceklestiremediginiz bi hayalinizin birazda olsun gercekleşmesinde yardımcı olabiliyosam n mutlu bana.

eger sakatlık veya ölüm olmazsa,muhakkak görüşücez inanin.alçak gönüllülügünüz için ayrıca kutlarım.sevgiyle kalın...

white_sirius bunu beğendi.