Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ege Ve Akdeniz (izmir De Başlayıp Kıyı'dan Antalya'da Son Bulan Bi Gezi Düzenlemek )

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ihsan03 tarafından paylaşıldı.

1. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:
    Ege Ve Akdeniz (izmir De Başlayıp Kıyı'dan Antalya'da Son Bulan Bi Gezi Düzenlemek Istiyorum) Tarihi Belirtmedim..bu Kadar Uzun Yol Planım ı Ilk Defa Yapıyorum..ekipman Için Tecrübeli Arkadaşların Yardımına Ihtiyacım Olacak..bu Parkuru Iyice Araştırıcam Kamping Alanlarını Araştırıcam Hava şartlarına Bakıcam..böyle Bi Planım Var Yanlız çıkıcam Kaç Gün Olması Gerekiyor..ben Maksimum 7 Gün Ayarlayabildim Günlük Ortalama 100 Km Gitsem 700 Km Yapar Bu Maksimum..yardımcı Olursanız Sevinirim..mutlu Günler..

İ. Sidar Gündoğan bunu beğendi.
  2. Fatih Karakoç

Fatih Karakoç Yeni Üye

Seviye:
    ben de bu turun İstanbuldan başlayıp Fethiyede bitenini yapacağım ve arkadaşların sana vereceği tavsiyeleri ben de takip ediyorum..konu da yukarı çıksın böylelikle:D

ihsan03 bunu beğendi.
  3. battlestar_galactica

battlestar_galactica Üye

Seviye:
    bende edirne'den başlayıp atina'da bitecek versiyonunu planlıyorum :D takipçiyim ...

ihsan03 bunu beğendi.
  4. Tanay Özcan

Tanay Özcan Üye

Seviye:
    ihsan03 bunu beğendi.
  5. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ben de side'den ayvalık turuna çıkıyorum yaz sonunda. kamp için gerekli bilgileri http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=43294

bu adresten alabilirsiniz. yalnız çıkmadan önce telefon edip sormakta yarar var nedir ne değildir diye? hava şartlarını zaten internetten öğrenir bir not defterine yazarsınız. yok yolda şehirlerde internet cafeye giderseniz orasını bilmem.
    şu gün şu saat şurada olmam lazım diye kendinizi sıkmamanız gerekiyor. yola çıktınız mı gerisi elbet gelir. tabii plansız programsız da yola çıkılmaz. en azından kalacağınız ve duracağınız yerleri belirlemeniz gerek. onun dışında yolda hız yapıp yoldaki güzellikleri kaçırmamak turu layığıyla içinize sinerek bitirmeniz sizin açınızdan iyi olur yoksa hiçbir şey anlamazsınız. tur için gerekli malzemeleri de bir arkadaşım bu foruma yazmıştı ama kim olduğunu unuttum özür dilerim. rastlarsam adını yazarım buraya.:) şimdiden kolay gelsin.

YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER

Günübirlik Turlar;
    *Kask, Eldiven, Gözlük
    *Pompa
    *Yama Takımı
    *Alyan Takımı
    *Yedek İç Lastik
    *Fotoğraf Makinesi
    *Cep Telefonu
    *Kimlik
    *Kredi Kartı
    *Suluk
    *Not Defteri, Kalem
    *MP3 Çalar
    Haftasonu Turları;
    Günübirlik Turlar malzemelerine ilaveten,
    *Çadır
    *Uyku Tulumu
    *Mat
    *Yedek Fren Vites Teli
    *Zincir Yağı
    *Hafıza Kartı (Fotoğraf Makinesi için)
    *Peçete, Sabun, Şampuan
    *Güneş Kremi
    *Heybe Çanta
    *Gidon Çantası
    *Lastik Kanca
    *Çorap
    *Terlik
    *Kibrit, Çakmak
    *Diş Fırçası ve Diş Macunu
    *İlk Yardım Çantası
    Haftalık veya Daha Uzun Süreli Turlar;
    Günübirlik ve Haftasonu turları malzemelerine ilaveten,
    *El Havlusu
    *Boy Havlusu
    *Şarj Aleti (Cep Telefonu için)
    *Şarjlı Pil ve Şarj Aleti (Fotoğraf Makinesi için)
    *Yağmurluk
    *Yağmur Pantolonu
    *İçlik
    *Yedek Uzun ve kısa Tayt
    *Yedek Forma
    *Şort
    *Uzun Kol Üst
    *Tshirt
    *Zincir Çıkartma Aparatı
    *Akort Anahtarı
    *Kas Gevşetici
    *Ateş Düşürücü
    *Pudra
    *Çatal,Kaşık,Bıçak
    *Çöp Torbası
    *Türk Bayrağı
    *Tıraş Takımı

ihsan03 bunu beğendi.
  6. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:
    [​IMG] güncel rotamın resimi

günüm uzayacagı için izmir çeşme yi çıkarıyorum..yaklaşık 750 km ye düştü tur'um..

7. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    tura alanya'dan başlamanı tavsiye ederim tabii zamanın varsa. alanya,manavgat,antalya güzergahı müthiştir, o yolun zevki bambaşkadır.

ihsan03 bunu beğendi.
  8. Sedat GÖKÇEK

Sedat GÖKÇEK Aktif Üye

Seviye:
    Ben şu anda Çanakkale-Fethiye arasını yapıyorum. Günlük 100 Km ortalama performansınız iyi değilse zor oluyor. Arkanızda o kadar yükle ve şu anda bu sıcaklar bayağı zorluyor... Şu an İzmirdeyim ve Fethiye'ye doğru devam edeceğim.. Dün akşam perşembe akşamcıları ile karşılaştık... :D

ihsan03 bunu beğendi.
  9. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen yıl Muğladan Antalyaya kıyıdan tur yapmıştık ve yanılmıyorsam 9 gün sürmüştü. Gitme istediğiniz turun Muğla Antalya arasını blogumdan inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Kendinizi günlük mesafe konusunda şartlandırmayın. Geçen Cumartesi yola çıkıp bir arkadaşımla buluştuk ve dün Antalyaya geldik. Şimdiye kadar en uzun etabımız 180 km, en kısa etabımız ise 70 km oldu. Buradan Hatay a devam edeceğiz ama 48 derece sıcakta ve verilmiş asfalt üzerinde ne yaparız bilmiyorum. Size turunuzda başarılar dilerim.

İ. Sidar Gündoğan ve ihsan03 bunu beğendi.
  10. Sinan SOYDAR

Sinan SOYDAR Yeni Üye

Seviye:
    İhsan kardeşim çok güzel bir rota ve tur belirlemişsin kendine fakat (her ne kadar kondüsyonunu bilmesem de) sen sanırım sadece haritadan bakarak km hesabı yaparak çıkartmışsın bu rotayı kendine çünkü özellikle 2. ve 3. günler seni çok zorlayacaktır özellikle 3. gün planladığın Bodrum-Marmaris arası. Bu sene Gökova turuna katılmıştım oradan biliyorum çok dik ve uzun rampalar var tamam o güzellikler ve manzara için değer ama yine de 1 güne sıkıştırman seni ileriki günler için kötü duruma sokabilir. Eğer ki yolu biraz daha kısaltmak istersen Bodrum'dan feribotla Datça'ya geçip oradan Marmaris yapabirsin ama dersen ki ben o mükemmel arazida pedallamak istiyorum araya 1 gün daha sıkıştırmanı tavsiye ederim. Kuşadasında kamp yapabileceğin Davutlar tarafı var oralarda kamp yerleri mevcut Muğla tarafındaki kamp yerleri için de Muğla Bisiklet Derneği ile iletişime geçebilirsin gerçekten bisikletçiye yardımcı olmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar hatta bu sitede Bülent Savran var ona danışabilirsin. Dediğim gibi çok güzel bir tur fakat kendini 7 günle sıkıştırmamaya çalış ve bu geziyi planladığın gibi bitir çünkü gerçekten oralar çok çok güzel.

ihsan03 bunu beğendi.
  11. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:

sinan bey önerilerinizi dikkatlice okudum cok teşekkür ederim..bodrum-datça arasını feribotla geçmeyi düşünmeye başladım şimdiden..bu turumu temmuz ayı içerisinde gerçekleştirmek istiyorum.havanın durumuna göre yanı çok sıcak olacaksa sabah erkenden cıkıp öğlen dinlenip, öğlenden sonra akşama dogru tekrar yola koyulup o parkuru bitirmeyi planlıyorum..çok eksiğim oldugunun farkındayım bu eksik ekipmanlarımı o tarihe kadar tamamlarım umarım..mesela bisiklet heybesi konusunda yardımcı olabilirmisiniz.sıfır mı alayım yoksa parçalarını alıp kendimmi yapayım..( http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=941 bu sitede çok güzel örnek vermişler)..

12. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Fethiye ortak bitiş noktası gibi görünüyor. gelin buluşalım bir şeyler içip ayrılırız :)

ihsan03 bunu beğendi.
  13. Sinan SOYDAR

Sinan SOYDAR Yeni Üye

Seviye:
    okudum güzel anlatmışlar da bana sorarsan bi heybe alman daha iyi olur hani maddi olarak zorlar mı bilemiyorum fakat yolun uzun o konuda bi sorun yaşarsan çok sıkıntı çekersin

ihsan03 bunu beğendi.
  14. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:
    EKSİKLERİMİ YAYINLAMAK İSTEDİM..

28 İNÇ YOL tekeri için Yedek İç Lastik
    2 kişilik Çadır
    Uyku Tulumu
    Mat
    Yedek Fren ve Vites telleri
    Heybe Çanta
    Gidon Çantası
    Yedek Uzun ve kısa Tayt
    Zincir Çıkartma Aparatı
    Akort Anahtarı
    BİSİKLET ARKA SELESİ
    Pompa
    Levye
    Yama Takımı

15. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:

güncel parkur toplam 690 km. kuşadası-didim-bodrum-datça+marmaris-fethiye-kaş-kemer-antalya.. 7 gün tarih :4 eylül başlangıç,11 eylüle kadar..programı ilerki tarihlerde yayınlarım.

16. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:
    elinde bu yazdığım ürünlerden , elinde bulunup ta ihticayı olmayan var mı? bulamazsam sıfırlarından alıcam artık..şimdiden teşekkür ederim..

irtibat numaram: 0538 820 97 86

17. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kardeş illa ki bir gereklilik ama uzun turlarda çokta taytla çıkan görmüyorum. Şortla vs gitsende olabilir sanırım eğer ki masraf düşürmek istersen. Yaz aylarında çadır, mat ve uyku tulumu için carrefour, kipa gibi alışveriş merkezlerinde ucuza satılan çadırlar var, bunlar kullanılabilir diyorlar. Çadırın fiyatı ortalama 20 TL falan oluyor. 3ünü toplamda max 60-70 TL'ye çıkarırsın heralde.

Ayrıca ikinci el bölümünde şu konu dikkatimi çekti, arka bagaj ve heybe var satılık olarak, incele istersen ;)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=87330

Plastik levye, yama takımı, pompa vs bunlarda ucuz parçalar zaten :)

ihsan03 bunu beğendi.
  18. ihsan03

ihsan03 Yeni Üye

Seviye:
    To reply to threads in this forum your post count must be 50 or greater. Your post count is 30 momentarily dolayı yollayamıyorum facesini bulup mesaj attım artık

tamer kardeş mesaj atamıyorum o arkadasa yardımcı olurmusun benim numaramı verebilirmisin mesaj atsın arayayım o arkadası... 0538 820 9786

19. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşa özel mesaj attım kardeş, görünce ulaşır umarım sana ;) Turunda başarılar şimdiden :)

ihsan03 bunu beğendi.