Ege Ve Akdeniz (izmir De Başlayıp Kıyı'dan Antalya'da Son Bulan Bi Gezi Düzenlemek )

ihsan03

Üye
Tepki
33
Ege Ve Akdeniz (izmir De Başlayıp Kıyı'dan Antalya'da Son Bulan Bi Gezi Düzenlemek Istiyorum) Tarihi Belirtmedim..bu Kadar Uzun Yol Planım ı Ilk Defa Yapıyorum..ekipman Için Tecrübeli Arkadaşların Yardımına Ihtiyacım Olacak..bu Parkuru Iyice Araştırıcam Kamping Alanlarını Araştırıcam Hava şartlarına Bakıcam..böyle Bi Planım Var Yanlız çıkıcam Kaç Gün Olması Gerekiyor..ben Maksimum 7 Gün Ayarlayabildim Günlük Ortalama 100 Km Gitsem 700 Km Yapar Bu Maksimum..yardımcı Olursanız Sevinirim..mutlu Günler..

Scudo
Tepki
19
ben de bu turun İstanbuldan başlayıp Fethiyede bitenini yapacağım ve arkadaşların sana vereceği tavsiyeleri ben de takip ediyorum..konu da yukarı çıksın böylelikle:D

• Beğen
Tepkiler: ihsan03
Tepki
24
bende marmarise kadar bir tur yapmayı planlıyorum (link)
ilk giden yardımcı olur artık yol ve kamp yerleri konusunda :D

• Beğen

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
ben de side'den ayvalık turuna çıkıyorum yaz sonunda. kamp için gerekli bilgileri (link)

bu adresten alabilirsiniz. yalnız çıkmadan önce telefon edip sormakta yarar var nedir ne değildir diye? hava şartlarını zaten internetten öğrenir bir not defterine yazarsınız. yok yolda şehirlerde internet cafeye giderseniz orasını bilmem.
şu gün şu saat şurada olmam lazım diye kendinizi sıkmamanız gerekiyor. yola çıktınız mı gerisi elbet gelir. tabii plansız programsız da yola çıkılmaz. en azından kalacağınız ve duracağınız yerleri belirlemeniz gerek. onun dışında yolda hız yapıp yoldaki güzellikleri kaçırmamak turu layığıyla içinize sinerek bitirmeniz sizin açınızdan iyi olur yoksa hiçbir şey anlamazsınız. tur için gerekli malzemeleri de bir arkadaşım bu foruma yazmıştı ama kim olduğunu unuttum özür dilerim. rastlarsam adını yazarım buraya.:) şimdiden kolay gelsin.

YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER

Günübirlik Turlar;
*Kask, Eldiven, Gözlük
*Pompa
*Yama Takımı
*Alyan Takımı
*Yedek İç Lastik
*Fotoğraf Makinesi
*Cep Telefonu
*Kimlik
*Kredi Kartı
*Suluk
*Not Defteri, Kalem
*MP3 Çalar
Haftasonu Turları;
Günübirlik Turlar malzemelerine ilaveten,
*Çadır
*Uyku Tulumu
*Mat
*Yedek Fren Vites Teli
*Zincir Yağı
*Hafıza Kartı (Fotoğraf Makinesi için)
*Peçete, Sabun, Şampuan
*Güneş Kremi
*Heybe Çanta
*Gidon Çantası
*Lastik Kanca
*Çorap
*Terlik
*Kibrit, Çakmak
*Diş Fırçası ve Diş Macunu
*İlk Yardım Çantası
Haftalık veya Daha Uzun Süreli Turlar;
Günübirlik ve Haftasonu turları malzemelerine ilaveten,
*El Havlusu
*Boy Havlusu
*Şarj Aleti (Cep Telefonu için)
*Şarjlı Pil ve Şarj Aleti (Fotoğraf Makinesi için)
*Yağmurluk
*Yağmur Pantolonu
*İçlik
*Yedek Uzun ve kısa Tayt
*Yedek Forma
*Şort
*Uzun Kol Üst
*Tshirt
*Zincir Çıkartma Aparatı
*Akort Anahtarı
*Kas Gevşetici
*Ateş Düşürücü
*Pudra
*Çatal,Kaşık,Bıçak
*Çöp Torbası
*Türk Bayrağı
*Tıraş Takımı

• Beğen

ihsan03

Üye
Tepki
33
http://img171.imageshack.us/img171/60/alternatifrota.jpg güncel rotamın resimi

günüm uzayacagı için izmir çeşme yi çıkarıyorum..yaklaşık 750 km ye düştü tur'um..

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
@ihsan03

tura alanya'dan başlamanı tavsiye ederim tabii zamanın varsa. alanya,manavgat,antalya güzergahı müthiştir, o yolun zevki bambaşkadır.

• Beğen

Sedat GÖKÇEK

Aktif Üye
Tepki
123
@ihsan03

Ben şu anda Çanakkale-Fethiye arasını yapıyorum. Günlük 100 Km ortalama performansınız iyi değilse zor oluyor. Arkanızda o kadar yükle ve şu anda bu sıcaklar bayağı zorluyor... Şu an İzmirdeyim ve Fethiye'ye doğru devam edeceğim.. Dün akşam perşembe akşamcıları ile karşılaştık... :D

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Geçen yıl Muğladan Antalyaya kıyıdan tur yapmıştık ve yanılmıyorsam 9 gün sürmüştü. Gitme istediğiniz turun Muğla Antalya arasını blogumdan inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Kendinizi günlük mesafe konusunda şartlandırmayın. Geçen Cumartesi yola çıkıp bir arkadaşımla buluştuk ve dün Antalyaya geldik. Şimdiye kadar en uzun etabımız 180 km, en kısa etabımız ise 70 km oldu. Buradan Hatay a devam edeceğiz ama 48 derece sıcakta ve verilmiş asfalt üzerinde ne yaparız bilmiyorum. Size turunuzda başarılar dilerim.

Tepki
15
İhsan kardeşim çok güzel bir rota ve tur belirlemişsin kendine fakat (her ne kadar kondüsyonunu bilmesem de) sen sanırım sadece haritadan bakarak km hesabı yaparak çıkartmışsın bu rotayı kendine çünkü özellikle 2. ve 3. günler seni çok zorlayacaktır özellikle 3. gün planladığın Bodrum-Marmaris arası. Bu sene Gökova turuna katılmıştım oradan biliyorum çok dik ve uzun rampalar var tamam o güzellikler ve manzara için değer ama yine de 1 güne sıkıştırman seni ileriki günler için kötü duruma sokabilir. Eğer ki yolu biraz daha kısaltmak istersen Bodrum'dan feribotla Datça'ya geçip oradan Marmaris yapabirsin ama dersen ki ben o mükemmel arazida pedallamak istiyorum araya 1 gün daha sıkıştırmanı tavsiye ederim. Kuşadasında kamp yapabileceğin Davutlar tarafı var oralarda kamp yerleri mevcut Muğla tarafındaki kamp yerleri için de Muğla Bisiklet Derneği ile iletişime geçebilirsin gerçekten bisikletçiye yardımcı olmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar hatta bu sitede Bülent Savran var ona danışabilirsin. Dediğim gibi çok güzel bir tur fakat kendini 7 günle sıkıştırmamaya çalış ve bu geziyi planladığın gibi bitir çünkü gerçekten oralar çok çok güzel.

• Beğen

ihsan03

Üye
Tepki
33
@Sinan SOYDAR

sinan bey önerilerinizi dikkatlice okudum cok teşekkür ederim..bodrum-datça arasını feribotla geçmeyi düşünmeye başladım şimdiden..bu turumu temmuz ayı içerisinde gerçekleştirmek istiyorum.havanın durumuna göre yanı çok sıcak olacaksa sabah erkenden cıkıp öğlen dinlenip, öğlenden sonra akşama dogru tekrar yola koyulup o parkuru bitirmeyi planlıyorum..çok eksiğim oldugunun farkındayım bu eksik ekipmanlarımı o tarihe kadar tamamlarım umarım..mesela bisiklet heybesi konusunda yardımcı olabilirmisiniz.sıfır mı alayım yoksa parçalarını alıp kendimmi yapayım..( (link) bu sitede çok güzel örnek vermişler)..

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Fethiye ortak bitiş noktası gibi görünüyor. gelin buluşalım bir şeyler içip ayrılırız :)

• Beğen
Tepki
15
okudum güzel anlatmışlar da bana sorarsan bi heybe alman daha iyi olur hani maddi olarak zorlar mı bilemiyorum fakat yolun uzun o konuda bi sorun yaşarsan çok sıkıntı çekersin

• Beğen

ihsan03

Üye
Tepki
33
EKSİKLERİMİ YAYINLAMAK İSTEDİM..

28 İNÇ YOL tekeri için Yedek İç Lastik
2 kişilik Çadır
Uyku Tulumu
Mat
Yedek Fren ve Vites telleri
Heybe Çanta
Gidon Çantası
Yedek Uzun ve kısa Tayt
Zincir Çıkartma Aparatı
Akort Anahtarı
BİSİKLET ARKA SELESİ
Pompa
Levye
Yama Takımı

http://img96.imageshack.us/img96/4057/fotoraf0008i.jpg

ihsan03

Üye
Tepki
33
http://img38.imageshack.us/img38/9961/ssssqb.jpg

güncel parkur toplam 690 km. kuşadası-didim-bodrum-datça+marmaris-fethiye-kaş-kemer-antalya.. 7 gün tarih :4 eylül başlangıç,11 eylüle kadar..programı ilerki tarihlerde yayınlarım.

ihsan03

Üye
Tepki
33
elinde bu yazdığım ürünlerden , elinde bulunup ta ihticayı olmayan var mı? bulamazsam sıfırlarından alıcam artık..şimdiden teşekkür ederim..

irtibat numaram: 0538 820 97 86

@ihsan03

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ihsan03

Kardeş illa ki bir gereklilik ama uzun turlarda çokta taytla çıkan görmüyorum. Şortla vs gitsende olabilir sanırım eğer ki masraf düşürmek istersen. Yaz aylarında çadır, mat ve uyku tulumu için carrefour, kipa gibi alışveriş merkezlerinde ucuza satılan çadırlar var, bunlar kullanılabilir diyorlar. Çadırın fiyatı ortalama 20 TL falan oluyor. 3ünü toplamda max 60-70 TL'ye çıkarırsın heralde.

Ayrıca ikinci el bölümünde şu konu dikkatimi çekti, arka bagaj ve heybe var satılık olarak, incele istersen ;)

(link)

Plastik levye, yama takımı, pompa vs bunlarda ucuz parçalar zaten :)

• Beğen

ihsan03

Üye
Tepki
33
@Tamer KAMIŞLI

To reply to threads in this forum your post count must be 50 or greater. Your post count is 30 momentarily dolayı yollayamıyorum facesini bulup mesaj attım artık

tamer kardeş mesaj atamıyorum o arkadasa yardımcı olurmusun benim numaramı verebilirmisin mesaj atsın arayayım o arkadası... 0538 820 9786

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ihsan03

Arkadaşa özel mesaj attım kardeş, görünce ulaşır umarım sana ;) Turunda başarılar şimdiden :)

• Beğen