Ege turu öncesi tavsiye

Tepki
27
Bisiklet
Sedona
Herkese merhabalar,

1200 kmlik Ege yolculuğuna çıkmayı düşünüyorum ancak bu ilk olacağı için bazı şeylerde tecrübesizliklerim var ve bilenlere danışmak en iyisidir diye düşündüm :) Bütçem kısıtlı olduğu için fiyat performans ekipmanları hayati diyebilirim. Biraz uzun bir liste olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum her türlü tavsiyeleriniz eminim hem benim için hem de uzun turlara çıkmaya hazırlanan arkadaşlar için altın değerinde olacaktır :)

Bisiklet aynası gereklilik midir yoksa olmadan da olur mu? Daha önce hiç Ege şehirlerinde bulunmadığım için yolun ne derece bisiklet için boşluğa sahip olduğunu ve trafiğin yoğunluğu konusunda eksikliklerim var.

Ön-arka heybe/çanta toplamda 2-3 haftalık turlar göz önüne alındığında kaç litre olmalı, sadece 55-60 ltlik arka heybe bisiklette denge sorunu yaratır mı portbagajla birlikte nasıl bir kombin önerirsiniz. (link) bir şey düşünüyorum daha ucuz fiyatlı aynı hacimde bulamadım.

Kendim pişirip bir kaç günde bir çok zorda kalırsam lokantalarda yemeyi düşünüyorum ispirto veya propan ocağıyla idare ederek. Bu konuda uygun fiyatlı ve pratik bir şey arıyorum veya(link) gibi kendim yapacağım ama ne kadar kullanışlıdır şüphelerim var.

Bu maceraya yalnız çıkmayı düşündüğüm için çadırı kurup içine girdikten sonra bisikletin akıbeti beni meraklandırıyor doğadayken bir yere kilitlemek imkansız gibi çadırın içine de sığmaz bu konu beni çok düşündürüyor. Karanlıkta sürmeyeceğim için (link) ve (link)yeter diye düşünüyorum.

Km ölçer fiyatları benim düşündüğümden çok yüksek 50-60 liralık (link) veya varsa kaliteli kablolu almayı düşünüyorum bu tarz cihazların alımında neye dikkat edilmeli?

Arkadaki (link) buldum ancak bunun matımı ve uyku tulumumu alacağından tam emin değilim üstüne bağlarsam da çok yüksek olacak açıkçası modeli ihtiyacımı karşılayacağı için çok beğensem de bu durum beni düşündürüyor. Ayrıca gidon çantası için ucuz ama kalite bir şey aradım ama bulamadım.

Güneş enerjili ve şarjlı powerbankler var ben de yaz mevsiminde bisikletin üzerinde olmanın avantajını kullanarak (link)düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Son olarak tamir seti ve yedek lastik olarak kullandığınız yedek parçaları merak ediyorum. Bisikletim Sedona 410.

• Beğen
Tepkiler: muhyt
Scudo