Ege Pedal Logosu - Nasıl olmuş arkadaşlar?

Logomuzu nasıl buldunuz?

• Çok iyi

• İyi

• Orta

• Kötü

• Rezalet

• Toplam katılım
    42
Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
gayet güzel bir calısma fakat alkan koca'nın da söyledigi gibi G biraz sırıtmıs, belki o G yerine kücük g kullanılıp alt kıvrımı pedal havasına getirilebilir hatta bu pedal kısmı "pedal" yazısının altına dogru uzarsa daha estetik durabilir.. ellerinize saglık..

• Beğen
Tepkiler: Alper Doğaner

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
G ve PEDAL yazısının yerleri ve yazı fontları düzenlenmeli, yeşil ve mavi renkler biraz daha koyu seçilmeli soluk gözüküyor ;)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bence de g nın yerınde bıraz sorun var. bence 2eyı ortalaması daha iti olurdu ve bıraz daha buyuk bu arada nerede yaptınız calısmayı acaba

@Önder Tarım
evet ben de bıseye benzıyor dıyodum ama cıkaramamıstım :)

• Beğen
Tepkiler: Alper Doğaner

Tolga Erçetin

Daimi Üye
Tepki
203
tuninger_haa, çalışma Photoshop'ta yapıldı. Tamamen vektörel halde, Siyah beyaz, CMYK, Farklı Pantone Değerler ve RGB olarak mevcut :) Daha detaylı bilgi için Ö.M. :)

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

Petite

Aktif Üye
Tepki
30
@Tolga Erçetin

Çalışma photoshopta yapılmış evet gayet net gözüküyor. Ancak ben uzun zamandır grafik web tasarım eğitmenliğini yapıyorken, photoshopta vektörel boyama yapıldığını ilk defa duyuyorum. Photoshop pixel tabanlı bir programdır. Ancak ilk başta dış şekli oluştururken pathleme (dekupe) işlemi dediğimiz işlem vektöreldir. Oda boyanamaz. Anlamadığım sen nasıl yapıyorsun bu pixel tabanlı programda vektörel boyama? :) Neyse Logonun siyah beyaz - cmyk ve pantone değerlerde yapmış olmanı söylemen de garibime gitti doğrusu. Pantone renkleri özel kataloğu olan ve arçelik gibi büyük firmaların , baskıda hiç bir şekilde renklerin tonlarında oynama (açık - koyu- parlak - mat ) gibi farklıkların olmaması için kulanıllan özel renk düzeneğidir. Bu logo sadece web tasarımında ya da internette kullanılacaksa CMYK çalışmakta mantıksızdır. Ekranda olduğu gibi JPG olarak kaydederken renkler olduğundan çok parlak ve açık görünür. Bu konularda biraz bilgi edinmeni tavsiye ederim.

bugsy

Aktif Üye
Tepki
241
EGE PEDAL BİSİKLET PLATFORMU yazısında kullandığın font Ethnocentric , ancak türkçe karakter içermediği için bisiklet yazısında " i " harflerinin noktalarını sonradan kondurulduğu gibi göze batan bir durum var. ;)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@bugsy

bence o sızın işten anlamanızla ılgılı bır durum :) ben ılk baktıgımda fark etmedım ama sımdı bakınca fark edılıyor. (noktalar belkı bıraz daha kucuk olabılırdı)

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@Tolga Erçetin

yazı tipini değiştirebilirsiniz. e'ler explorer'in ki gibi olmuş.vede g harfi çok sırıtıyo gibi orada..