Ege Bölgesinde Kamp Alanları Hakkında

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Herkese merhaba arkadaşlar. Ağustos sonuna doğru yol bisikletimle yapabildiğim kadar bi ege turu yapmayı düşünüyorum. Aynı zaman da 2 arkadaşımda çeşitli yollarla çadırlı kamp yapmak istiyorlar.
Ortak bi noktamız olarak çadır kamp alanları arıyoruz. Ücretli ve ücretsiz olarak tüm önerilerinize açığım.

Aynı zamanda ege turu yapan arkadaşlarım varsa rotalarını ve deneyimlerini da benimle paylasmalari beni çok mutlu eder.
Teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim dostlar.

Scudo
Tepki
84
İsim
Enes Yıkılmaz
Bisiklet
Giant
Aynı tavsiyeler bana da lâzım, takipteyim.

Tepki
45
İsim
Görkem ÜNLÜ
Bisiklet
Carraro
Muğla Gökova'daki Çubucak kampını şiddetle tavsiye ederim. Hem sakin bir aile ortamı var hem de deniz kenarı. Günlüğü, bir çadır için geçen yıl 35TL idi yanlış hatırlamıyorsam. Üstelik elektrik ve su hizmetide sağlıyorlar.

Tepki
5
İsim
Osman
Bisiklet
Salcano
Ben burhaniyeden başladım Bergama da bitirdim farklı rotalara sapsam da 250 km lik kısa bir tur oldu, Örende star camping, Ayvalık'ta ada camping, dikilide çam kamping, aliağada sahilde ve son olarak Bergama'da butik otelde kaldım.
Ne olursa olsun yol aşıcağınız günlerde sabah erken çıkıp 11 den sonra yolculuk etmeyin, hedeflenen yere ulaşamadıysanız gölge bi yere matlarınızı atıp akşam üstünü bekleyin, güneş kremi kullanımına çok dikkat edin, havanın aydınlanma saatinde çıkmak çok yararlı oluyor güneş doğana kadar uzun bir mesafe gidilebiliyor.

Aliağa İzmir arası kamp alanı yok o yüzden jandarma ya da işletmelerle konuşup güvenli bir yere kamp atmaya dikkat edin, içerde Foça tarafında kamp alanları ve sahil var ama Foça yoluna girmeye korktum açıkçası biraz yokuşlu ve virajlı yol kondisyonuma güvenemedim. Bergama'da uygun fiyattan çok güzel oteller var turun Sonunda veya ortasında Bergama'dan geçerseniz kesinlikle öneririm ben aristapol Guest home da kalmıştım vücut 1 günde resetlendi tura yeni başlamış gibi oldum, sarımsaklı sahillerinde kamp atıcaksanız boşuna para vermeyin sahilde duş ve tuvalet mevcut sahile atabilirsiniz, Ayvalık'ta tesiste kalıcaksanız ben ada campingte kalmıştım hemen yanında da çamlık camping vardı, ikisi de çok iyi olmasa da idare eder yerler, biz para vermicez diyosanız kampı Cunda'ya atmanızı öneririm. Dikilide camp atıcaksanız kesinlikle çam kampingi öneririm çok hoş bir yerdi
Sarımsaklayalım kadar sahil yolundan rahat rahat gelebiliyorsunuz ara ara çıkmanız gerekebilir ama tabelalar yönlendiriyor. Sarımsaklıdan sonra ana yoldan geldim ben özellikle dikiliden sonra sahil yolu çok engebeli ve zor
Şimdiden iyi tatiller

Erdem Şiğva

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Merida
@Hiroshi Nakamura campinglere verdiğiniz ücretler neydi hocam

Ben de ağustosta istanbul çıkışlı ege turu düşünüyorum kamp alanları için takipteyim

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Kampinglere para vermeye gerek yok. Ağırlıklı olarak sahil hattını takip edeceksen kafana göre kamp kurabileceğin pek çok mekan bulacaksın zaten. Hiçbir şey bulamazsan yol kenarındaki benzinliklerde, metruk binaların arkalarında falan kamp kurup geceleyebilirsin. Ben geçen sene 25 gün civarı gezdim, sadece 2 kez kamping'e para verdim (biri İğneada'da, diğeri de Ayvalık/Cunda'da). Şimdiki aklım olsa Cunda'da da kamp kurmazdım çünkü adanın kuzeyinde ucu sonu görünmeyen bakir koylar var (Pateriça Koyu diye geçiyor).

Yani kısacası bir biçimde cesaret edip yola çıkınca kamp kurulacak zilyon tane yer bulunuyor. Hatırladığım kadarıyla kendi kamp noktalarımı söyleyeyim:

Çanakkale:
Babakale-Akliman
Bozcaada-Sulubahçe Plajı
Gökçeada-Yıldız Koyu

Balıkesir:
Cunda Ada Kamping (bu tesise para vermeye değer, güzel tesis ama şimdi olsa vermem)
Assos-Kadırga Koyu
Akçay Plajı

İzmir:
Dikili Plajı
Foça İngiliz Burnu

Hatırladıklarım bunlar. Turun diğer yarısı Trakya'da geçti o yüzden oraları yazmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Balıkesir merkezden önce ya da sonra kamp alanı biliyor musunuz? Bandırma'dan gelip Balıkesir'den geçerek Edremit tarafına gidiyor olacağız. Balıkesir civarında kamp yaparak gecelemek istiyoruz.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Balıkesir merkezden önce ya da sonra kamp alanı biliyor musunuz? Bandırma'dan gelip Balıkesir'den geçerek Edremit tarafına gidiyor olacağız. Balıkesir civarında kamp yaparak gecelemek istiyoruz.
Yol üzerinde kurulu bir sürü çardak var. Onlardan birine girip yatılabilir. Genelde koltuk da oluyor 😌
Ben tün çardakları es geçip o yolda ana yol kenarında ağaçların ardına kamp atmak zorunda kalmıştım.

• Beğen
Tepkiler: bis212

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yol üzerinde kurulu bir sürü çardak var. Onlardan birine girip yatılabilir. Genelde koltuk da oluyor 😌
Ben tün çardakları es geçip o yolda ana yol kenarında ağaçların ardına kamp atmak zorunda kalmıştım.
Kastettiğiniz yol Bursa-Balıkesir yolundan Balıkesir'e yaklaşırken Değirmenboğazı civarında mı?

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir önceki ege turu için buradan kamp yeri önerileri gelmişti , teşekkür ediyorum tekrar. Farklı bir güzergahtan yine ege turu yapacağız. bu sefer bandırma-biga-çan-bayramiç-edremit körfezi rotası üzerinde çan civarında ve altınoluk civarında kamp yeri tavsiyeniz olur mu? Tercihimiz kamp alanına para vermemek.