Efsane rotada ilk yarış heyecanı: Uçmakdere

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@Volks lütfen mesajımı bir daha okuyunuz . Ben kendimden bahsetmiyorum. Konuyu şahsileştirmedim. Genel bi yarış değerlendirme yazısı.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarışı bitiren 12 bayan bisikletçiyide ayrıca tebrik ederim.
Not: Onların tamamıda 19+ imiş. Bir şekilde lisanslı bir şekilde kulüplü. Üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim doğrusu.

BilalBeki

Daimi Üye
Tepki
428
Rota harikaydı kramp dışında hiç bir sıkıntı yoktu 2 arkadaş ciddi şekilde kaza yaptı buradalarsa geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: hederahelix

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@BilalBeki inişlerde ki alınan önlemler nasıldı? Yarış boyunca olan önlem iyi miydi ?

• Beğen
Tepkiler: BilalBeki

BF Okuru

Üye
Tepki
2
.

@N.ÖZKAN

beni geberten aynen mürefte sahil yolu ,orada yol berbat idi ,rüzgar çok sertti ,ön teker yerinden çıkacak zannettim durdum baktım teker yerindenmi oynamış diye, ama teker sağlamdı, tekrar sürdüm, ama sürekli yalpalama yaptı ön taraf, ,rüzgar güneyden çok sertti , ora beni bitirdi .tek kaldım, ama kendi tempomda biri olmayınca kazın ayağı orada değişti..

@Cem Ç

cem bu konuyu burada açar isek tartışma çıkar ,prolar vardı tabi ,ali rıza fırıncı dostum ile tanıştım bana yarış sonrası tüyoları verdi ,4 kez milli formayı giymiş ama mütevazi bir insan dost canlısı,dedikleri çok doğru idi dediklerine aynen uyacağım ...tabi artık bu etapta 50-34 ayna kolunda işe yaramadığını aynen gördüm..

@mehmetsunu

mehmet dostum bura gerçekten sıkı bir etap ,bu etapta 4 sektör verildi yani 4 eğim noktası ama iş onlada bitmedi kirazlı -şarköy arası devam edenler hafif tırmanışlı eğimleri görünce bu ne yav diyenler oldu .bu arada otobüste millet bayağı etabı eleştirdi çoğunluk yani..

bu etap bence insaflı olacak ise tekirdağ -kirazlı arası aynen bitmeli ...
2 sektörü geçtim 2 eğim noktasını ,
kirazlıya ve yukarı kalamışa olan son 3-4 üncü sektörde zati yarışı aynen bitirmiş oldum ,mürefte sahil yolunda zati mola çok yaptım durdum kalktım ..bi arkadaşa yardım ettim zinciri çıkmış idi yapamıyordu yardım ettim ,baktım dizine kan oturmuştu ne oldu dedim kramp girdi dedi,yanlız içten kanama vardı ,aman dedim sen binme zorlama dedim.bu olaydan öncede rüzgar beni çok fena çarptı, yolun sarsıntısı ile birden başım döndü, kendimi iyi hissetmedim ve hemen durdum, ayaklarımı yukarı diktim iyi geldi .sonra gene devam ettim, ama ne çare acaipti rüzgar.

apsara2000

Üye
Tepki
186
İsim
ilker
Başlangıç
1975—76
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
biz iki kişi katildik , kayinbirader ile , kaza yapanlardan biri o idi tekirdag da iki parmagina yedi sekiz dikis atildi , durumu iyi
ilk inişlerde kaza yapti , az kalsin uçuruma gidiyormuş , tabi bayagi hizli iniyormuş ama orada hiçbir extra tedbir yoktu ,
ama o sekilde yarisi bitirdi , bence mücadele odulu ona verilmeli , 50 yas üzerinde 8. oldu
bende 40 üzerinde 27. oldum
genelde yokuşlara alisigiz bu parkuru daha once yapmadık ama alisik olduğumuz bir parkur
buna rağmen son iki cikis cok zorladı etrafımdaki cogu bisikletçi yürüyerek cikti ve saniyorum zaman sinirini geçemedi
tabii ki arti zorluk kafadan yediğimiz ruzgardi , duz bölümlerde bile yokuş etkisi yapti ve hic toparlanmaya izin vermedi , belki parkur murefteden sonra duz sahilden devam etseydi bu kadar kirici olmazdi
cogumuz amatör suruculeriz bu yaris amatörler için sinirda bir yaristi , ama her yaris süper bir tecrübe , yoruldum , lanet ettim , bazen içinden kufur ettim , yinde katildigima cok mutluyum
organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
1. Rota çok zorluydu, bence aşağı kalamışa mürefteden tırmanmaya gerek yoktu amatör bir yarış için, aşağı kalamıştan iniş asfaltı bozuk anayola çıkışı kum serili idi, geçerken birileri kesin kaza yapmıştır burada dedim.
2. kirazlı tırmanışı öldürücü oldu vallahi
2. çok kötü rüzgar vardı, en aşşağı 25-30 km rüzgar var idi
3. Organizasyon çok iyidi, kirazlı köyü sakinlerine bilhassa teşekkür ederim. Köylerden geçerken halkımızın ilgisi yarışa oldukça fazla idi, keşke köy yollarımız bir tık iyi olsa ve köylerden geçirebilsek..
4. 4 saat 5 dk da tamamladım . 214. oldum çok şükür bitirme madalyasını kaptım başka bir amacımda yoktu zaten :D

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu

Lütfen ben bir iki cümle yazayım ondan roman bile yazarsınız desem alınırmısınız? Ama demem, üzüleceğinizi bilirim. Ama malesef sosyal medyayı hızlı okuma, bazen karşısındakinin ne düşündüğünü okuma sonucunu veriyor?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@apsara2000
aynen doğru mürefteden düz yol devam etse idi bu kadar kırılan olmazdı

@Wasabie

valla kirazlı köylülerine selam ederim,
bir nine bana yaptığı çörekli ekmeği verdi iyi geldi..:harika:

keremtunaa

Üye
Tepki
21
İsim
KEREM TUNA
Bisiklet
Giant
Yarışa kayıt olup, gelemeyenlerdenim. Ağır bir grip geçirdim ve geçen yıl kırılan elimde ağrılar oluştu. Yarışı rüyama girecek kadar kafaya takmıştım ama olmayınca olmuyor. 52x34'leri zorlayan bir parkurda benim 53x39 hiç geçirmezdi beni diye tahmin ediyorum. Bisiklette şöyle bir gerçek var. İlk zamanlar düz yolda giden birisi olarak söylüyorum. Yokuşta kendinizle yarışıyorsunuz. Tek gerçek bu. Tiagra, 105, Ultegra olması farketmez. Yalnızca kendi gücünüzle başbaşasınız. Yalnız inişleri çok seviyorum onu belirteyim. Bundan sonraki yarışta olucam inşallah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Carcass06

yasak olan sadece profesyonel bir takımda filen yer alması ,artı uci lisansı olanlar ,ali bey eskiden dört kez milli formayı giymiş ama sonra boşlamış tabi ,buda hali hazırda milli takımda yarışmadığını göstermekte ,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MehmetAliB.

aynen beni arı rüzgarı tepeledi ama ne rüzgardı yahu..:komik::komik::komik::komik::komik:

@MehmetAliB.

3 adet favori var demiş idim üçüde kürsüde oldu ,

50 + da

1 'inci zafer yalın 1967 doğumlu
2 ' inci ali rıza fırıncı 1959 doğumlu
3 'üncü cihat yurtseven 1963 doğumlu

313 Bisikletçinin start aldığı ve 258 bisikletçinin varış çizgisinden geçerek tamamladığı 73 kilometrelik Tekirdağ-Şarköy yol yarışı tamamlandı. Zorlu tırmanışlar, nefes kesen inişler ve zaman zaman kafadan oldukça sert esen rüzgara karşı büyük mücadele veren yarışmacılar rota boyunca Barbaros, Kumbağ, Yeniköy, Uçmakdere, Gaziköy, Hoşköy, Kirazlı, Çınarlı, Mürefte, Yukarı Kalamış ve Aşağı Kalamış ve Eriklice köylerini takip ederek Şarköy'e ulaştılar. - See more at: (link)

55 bisikletçi varamadı ,bende dahil
485 kişi vardı kayıtta ,ama katılan 313 kişi oldu 172 kişi gelmedi.

Carcass06

Daimi Üye
Tepki
199
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe hocam yasak dediğim olay yolda birinden yiyecek almak. Yasak diye okumuştum sanki saçma gelmişti zaten uygulanabilecek bir yasal değil.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben dereceye girenlerin kullandıkları bisiklet vede üzerindeki setlerin ne olduğunu merak ediyorum. Acaba iş bisiklette mi bitmiş yoksa onu kullanandamı.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Parkurun zor olacağı belliydi zaten. Ben kendime güvenemedim ve katılmadım. Mutlu Erçevik bisiklet kültürünün, hem günlük kullanım, hem de spor olarak yaygınlaşmasında çok çaba sarfeden bir antrenör. Kendisine buradan çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
153 SEMIH ARSLAN TUR #159 89 58 E19M 150 M 03:45:10 19.45 FERDI

Hayatım boyunca böyle bir rüzgar yemedim. Yarıştan çok keyif aldığım söylenemez resmen acı çektim ama bitirebildiğim için mutluyum. O 50.km'deki rampa hayattan soğuttu resmen. Zaten yarısını yürüyerek çıktım. Son düzlükte birisiyle sprint finishi yaptık ve kazandım. Yarışın en güzel anıydı benim için çok güzel bir duygu :)

Organizasyon her şeyiyle mükemmeldi sonda dağıttıkları "ekmek arası ekmek" hariç. Bisikletilerin taşınmasında da bir sorun çıkmadı kamyoncuların uzak bir yere çekmesi haricinde. En büyük teşekkürlerim ise Tekirdağ halkına olacak. Muhteşem insanlarmış. Hepsi sıcakkanlı, ilgili ve meraklıydı. Parkurun bir çok yerinde yol kenarlarında alkış ve tezahüratlarda bulundular. Helal olsun valla :)

Screenshot_2017-04-24-09-20-21-793_com.miui.gallery.png

Nasıl bir rüzgarla boğuştuğumuzu merak edenlere gelsin :D
(link)