Efe Yılmaz Eradaş (fourseasontr) ismiyle bilinen dolandırıcı

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba,

Birçoğumuzun haberi vardır, Sahibinden sitesi üzerinden çok uygun fiyatlara Canyon, Cannondale gibi markaların satışını yapıyordu bu arkadaş. Hatta son dönemde Fourseasontr kullanıcı adı ile sitemizde de paylaşımlar yapıyordu.

Bu şahsın isminin Efe Yılmaz Eradaş olmadığı ve kendisinin (nitelikli) bir dolandırıcı olduğu öğrenilmiş. Bu şahıs ile iş yapmayı düşünen arkadaşlara ithafen böyle bir konu açmayı uygun buldum.

Kendisi hiç alışveriş yapmadığı kişileri referans olarak gösterip diğer potansiyel müşterilerine güven vermeye çalışıyormuş.

Bu tip insanlara prim vermemek lazım. Lütfen etrafınızda bu kişi ile iş yapmak isteyenleri uyarın..

Dolandırılan arkadaşlar belki daha detaylı bilgi verebilir bu konuda...

Scudo

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
ah serefsiz ah ah ahlaksiz ah ah ögrencilerin emeklerini haklarini çalan köpek ahirette 2 elimiz yakanda olucak nasil hesp vericeksin.

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba arkadaşlar;
Bende bu şahısla irtibata geçmiştim fakat hesapta yokken anlaşma dışında benden para istemiş ve kabul etmeyince saçmalayıp bisikleti satmayacağını belirtmiş olup satışı iptal etmiştik...Ayrıca siteye beni referans olarak ta yazmış 2 arkadaşımı da uygun fiyat nedeniyle kendisine yönlendirmiştim...Birde bunun acısnı yaşayacaktım...Açıkçası birazda eşim sayesinde kılpayı bu dolandırıcıya malzeme olmaktan kendimi kurtardım...

En garanti olarak direk Canyon sitesi üzerinden siparişimi verdim ve gönlüm rahat şekilde zamanını beklemekteyim.
İnşallah çok fazla kişinin canı yanmamıştır.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
kardeşim yandi yanacakkadar milletin baya kişi var ...

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
keşke o konuşmadan başlik açip belirtseydin.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Özellikle ve altını çizerek belirtmek istiyorum öncelikli olarak tabiki bu ve bunun gibi sahtekarlar nitelikli dolandırıcılıktan hakettikleri cezayı fazlasıyla çekmeli ama kusuruma bakmayın yazmadan edemeyeceğim, neden tanımadığınız, bilmediğiniz birine, ticari olmayan bir kuruluşa, şahsa, arada hiç bir güvenli ticaret unsuru olmadan para gönderilir ki? Bırakın önden para göndermeyi alışverişinizi yüz yüze yaparken bile arada fatura, garanti olmadan mal almak oldukça riskliyken. En kısa zamanda mağdur olan arkadaşlar paralarını kurtarır umarım. Herkese çok geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Utku ÜNAL

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Specialized
Sistemi çok iyi kurmuş adam... ben de bu referans gösterdiği arkadaşlardan birinden duymuştum bu adamı. merak ettim forumdan yazıştık biraz. Anında her soruya cevap veriyor.
Forumdaki yazışmalardan okuduğum kadarıyla, sadece sözleşme yapılıyor, para ödemesi bisikleti alınca yapılıyor gibi okumuştum. demek ki biraz güven ortamı yaratınca da para talep ediyormuş...

bisiklet camiası hep temiz, iyi niyetli adamlarla dolu, böyle çakallar camiaya girince çok can yakabililiyor doğal olarak... geçmiş olsun herkese... :(

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Hasan Saylık

Maalesef öyle olmuş...
Canı yanan arkadaşlardan bir tanesi ile konuştum, "Çok moralim bozuldu, bisiklet olayından soğudum" dedi.. Üzüldüm...

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bisiklet sürmek gibi saf,temiz bir eylemi hayatlarının hemen hemen merkezine koymuş 7'den 70'e insanların arasında böyle iğne ucu kadar büyüklükte pisliklerin olması ne kadar mide bulandırıcı.Şahsen o kişiliksiz için ben üzülüyorum.Akşam yastığa kafasını koyup nasıl uyuyabiliyor.Hemen her alış verişimi önce parayı gönderip yaptım forumdan,böyle yapmaya da devam edeceğim,herşeye rağmen.

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Forumda kişi ile ilgili konu ilk açıldığında ben dahil pek çok kişi çok riskli olduğunu, güvenilmemesi gerektiğini yazdı.
Daha sonra kişiye inananların laflarıyla yayıldı. Bisikletinin b'sini görmeyen insanların olumlu referanslarıyla başkaları da geldi. Sonuç bu.
Geçmiş olsun diyelim. Umarım hukuki yollarla zararını karşılayabilir arkadaşlar.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Diyecek hiç bir şey yok.. Arkadaşım sordu bana bende sadece paypal üzerinden öde demiştim en azından ürünü alamazsan paranı geri alabilsin diye... Paypaldan öderim diyince sana satmam sen bana güvenmiyorsun gibi laflaf edip engellemişti arkadaşı.. Ayıp gerçekten..

Utku ÜNAL

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Specialized
keşke böyle şaibeli durumları forumda bildirseydiniz... insanlar deliler gibi araştırıyordu var mı bir yamuk diye, direk duyulurdu... forumu da bu işlere alet etmiş oldular çünkü... ben de forum üzerinden yazışıyordum adamla nedir nasıldır diye...

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
Sadece bisiklet değil her türlü hobi için alışveriş yaparken, motosiklet kullanmaya başladığımda çok tecrübeli bir abimin dediğini hatırlarım her zaman

Hobi işinde babana bile güvenmeyeceksin

Nitekim bu vatandaştan imzalayacağımız sözleşmenin bir örneğini istedigimde nedense su gibi akan mesajlar kesilivermişti.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Bir söz vardır " Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur diye " Bu yüzden çok bir şey yazmayacağım, inş mesele hayırlısıyla hallolur.

• Beğen
Tepkiler: ismail.yüksel

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet alırken neresi yada kim olursa olsun Facebook üzerinden o kişini ismi araştırılmalı, net üzerinden satış yapanlar eğer güvenilir kişilerse mutlaka Facebook adresleri vardır, oradan kişiler ile ilgili bilgiler, izlenimler az çok da olsa öğrenilebiliyor. Ben genelde mu yöntemi seçiyorum ve tabi forumdan alacaksam yorumlara bakmak yeterli oluyor. Arkadaş açısından üzüldüm çünkü o Sahtekar kişinin ilanlarını görmüştüm genelde üst seviye bisikletleri Türkiye fiyatının daha ucuzuna getiriyorum gibi bir reklamı vardı hatta forumda konuşulmuştu 3 haftada kargo falan hiç güvenilir değil denmişti ama ne yazıkki bir arkadaşın canı yanmış...

mehmet.oz

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Scott
sanırım bende son anda direkten dönenlerdenim. Önce çok mantıksız gelmişti kesin bir bit yeniği var bu işte diye düşünsem de referans olanları görüp hatta bir kaçıyla konuştuktan sonra bende almaya karar vermiştim. Genede şahsı sosyal medyada saatlerce taradım ama bi sonuca ulaşamamıştım. Sahibinden ilanlarını hergün düzeni kontrol edip tutarsızlık aradım. En önemlisi çok yakın bir abim sipariş etmiş olması ve referans olan kişilere güveniyor olmam ve tanıdık kişiler olması olumlu karar almamı sağladı. Şahısın kendisiyle görüştüm forumda bisikleti getirdikten sonra parayı aldığını yazmıştı. Bende buna dayanarak siparişi verelim bende bu arada bisikletimi elimden çıkaracağım dedim. Çok fazla laf kalabalığı yaparak aklımı karıştırmaya çalıştı. Neyseki öğrenciyim O kadar parayı elimdeki bisikleti satmadan veremezdim. Siparişi iptal ettim. Son anda direkten döndüm yani.
Tüm mağdur arkadaşlara geçmiş olsun :(
İnşallah bu şekilde başka bir olayla karşılaşmayız camiada ve spordan soğuyan kişiler olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Utku ÜNAL

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Para mevzusu yokken bisikletin hesapta gelmesi gereken tarihten 1 hafta önce 1500-2000 TL istemişti...İş yerinde yoğun olduğumdan numarasını eşime verdim durumu izah edip konuşmasını istedim...Sağolsun eşim muhasebeci olduğundan dolayı öncelikle gerekli evrakları imzalı şekilde kendisine temin edilmesini istemiş sonra parayı verebileceğini belirmiş ardından tel yüzüne kapanmış.Sonrasında eleman beni aramış olup saçmalayıp sana bisiklet satmayacağım ve hiç kimseden alamayacaksın demişti...Vakit bulup detaylı bir yazı yazacaktım ama iş işten çoktan geçmiş :( ...Eleman guzel sözler sarf edip arkadaşında belirttiği gibi bisiklet sektöründeki o güvenilirliği çok güzel kullanmış...

Kendisinden adres bilgisi almıştım gerçi sildim ama herhalde olsada bir işe yaramazdı.

• Beğen

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Büyükler gerekli uyarıyı yapmıştır ben de uyarayım olaya bire bir şahit oldum bu elemanın referans olarak gösterdiği kişiler madur olan kişilerdir. Tarafımca bir referans alırsanız sahtedir inanmayınız.

dedektif

Üye
Tepki
0
image.jpeg

image.jpeg

Aradığınız adam bu mu? Bahsettiğiniz tarz bu adamın dolandırıcılık tarzına çok benziyor.