Efe Tur hakkında

merthan216

Üye
Tepki
46
Bugün arkadaşlarımın yaşadığı rezillik aşağıda, mutlaka okuyun!

2 günlük bir bisiklet turunun ardından 3 kişi İzmit'e vardılar. İzmit'ten İstanbul'a gitmek üzere akşam saatlerinde (7-8 civarı) otobüs bileti aldılar Efe Tur'dan. Bizimkilerin bagaj olarak birer bisikleti vardı. Bir de İzmit'te ticari işlerini de hallettiler ve bir koli kadar mal aldılar. Efe Tur, ofiste bizimkilere, o koliyi bırakın, siz bisikletle gidin gara, biz hemen ilk servisle kolinizi gönderiyoruz gara, dedi. İçerisinde değerli eşyalar olduğu konusunda da uyarıldılar. Ardından bizimkiler gara gidiyor, ne gelen var ne giden. Bilet almış oldukları otobüsün şoförü ve muavini de bisikletleri bagaja koymayacağını söyleyip baya bir tartışmaya giriyor. Bu arada ofise de haber veriyorlar. Sonuç olarak bizim dükkanımız için aldığımız malları ofisten gara göndermiyor Efe Tur!!! Resmen insanların bagajına ve ticari eşyasına el koyuyor! Ve ellerinde biletleriyle otobüse de alınmıyorlar. Hem koli gelmediği hem de alınmadıkları için 2 saatten fazla bir süre de garda bekletiliyorlar!

Bunun ardından gece 10'dan sonra koli geliyor. Fakat sağı solu delinmiş. İçerisindekiler suya, toza dayanıklı şeyler değil. İçinden muhtemelen bir takım şeyler de çalınmış olabilir. Ve bunu yapan otobüslerini full dolduran bir firma! İnanılmaz! Ve iğrenç elbette!

Gece 10 buçuktan sonra mecburen başka bir firmadan daha bilet aldılar. Ve daha yeni çıkabildiler İstanbul yoluna. Onca tur yorgunluğu ve pedal çevirmenin ardından bu kadar medeniyetsizce bir uygulamayla karşılaşmak hiç bir sporcunun hak ettiği bir şey değildir! Artı hiç bir firma "Abi siz önden gidin bagajlarınızı ardınızdan servisle gönderiyoruz" diyip, 3 saat malınıza el koyamaz. Hem de sebebi ne ? 2-3 tane bisikleti bagaja koymamak, bu insanlar uzun saçlı diye gıcık olmak. Ayrıca mafyavari tavırlarla senden bilet alan yolcuyu nasıl tehdit edersin? Bu nasıl bir anlayış merak ediyorum!

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bunu sadece bu forumda değil, birçok internet sitesinde paylaşın, mail listenizle forward edip gönderbildiğiniz kadar kişiye gönderip onları da forward etmeleri konusunda ricacı olun. Ben de Metro Turizm hakkında aynen sizin düşündüklerinizi düşünüyorum.

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
bence de bu metni paylaşabildiğiniz her ortamda paylaşın sesiniz bir yerlere ulaşsın en azından sizden sonrakilerin başı ağrımasın

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
bu yazıyı ne yazıkkı gec okudum. Bende yaklasık bı saat once efeturdan yarın bursa ıcın kendmle beraber 3 arkadasımada bılet aldım.Yanımızda 3 de bısıklet olucak bakalım yarın ne gıbı sorunlarla karsılasıcagız