Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edİrne'den

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında alierol tarafından paylaşıldı.

1. alierol

alierol Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar

Forum sayfanızı geçenlerde buldum,edirnede bu yılın başında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak,şehiriçi ulaşımda otomobillerin yerine bisiklet kullanımını arttımak(seyahat alışkanlıklarını değiştirmek ki bu epey zor bi şey),hareketsiz yaşamın getirdiği sağlık sorunlarına,doğaya ve çevreye en az zarar ilkesinden yola çıkarak üniversitede bisiklet topluluğunu kurduk. hemen hemen 2 haftada 1 edirnenin yakın köylerine bisiklet gezileri düzenledik katılımda epey iyidi (her gezimize ortalama 40 kişi geldi ve bu yıl yaptığımız toplam 5 geziye 100 den fazla insan katıldı) bu yaptıklarımız meyvelerinide vermeye başladı "üniversiteye bisiklet parkı yapılmasını sağladık,bisikletleti şehiriçi ulaşımda kullananların oranı arttı (edirneyi bilenler bilir edirne şehiriçi bisiklet kullanımına epey uygun),bisiklet alanlar oldu... öğrenci olmamızdan dolayı alamayanlarda çoğunlukta,bu sorunumuza çözüm bulabilmiş değiliz! bilmiyorum forumda bulunan arkadaşlar bununla ilgili nasıl bir çözüm önerirler?"

Tekrar görüşmek dileği ile...

mert dost, talat_79 ve candede bunu beğendi.
  2. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
  3. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    sayın ali erol kardeşim merhaba siz anladığım kadar üniversitede okuyorsunuz bende aslen saraylıyım bir ay kadar önce çerkezköy ,saray,kıyıköy,vize,pınarhisar,kırklareli üzerinden edirneye geldim. çarşının içinde ciğerci kemal var oradada ciğerimi yedim otobüsle geri istanbula döndüm.sizin girişimleriniz güzel zannedersem edirne köyleri yolları asfalttır orada size yakın kırklarelinde erman teknik bisikletçilik yapan metin bey arkadaşımız var zamanlarınız uyarsa beraber geziler yapabilirsiniz.edirnede günlük geziler yapıyorsanız zamanım olursa gelir ve giderim.ben size mail adresimi yazıyorum telfonunuzu bildirirseniz bende size veririm kemaltecimen@mynet.com şimdilik hoşçakalın

4. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Cumartesi günü Değirmenyeni-Muratçalı köylerine gezimiz var. saat 11:00'da Zübeyde Hanım Parkında (Kooparatif Evlerinde) buluşuyoruz. Uygun olanları bekliyoruz

5. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletforuma epeydir giremiyordum,ilginiz için teşekkürler

Edirnedeki köy yollarının büyük bölümü Asfalt, gerçi toprak yol da bir başka oluyor.

6. M.Ergun GÖZET

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ali Bey; 19 Kasım pazar günü Lüleburgaz'dan gelecek olan Trakya Bisiklet Gurubu üyeleri arkadaşlarla hem tanışıp hem de ufak çaplı bir gezi yapacağız. Sizi ve değerli arkadaşlarınızı da yanımızda görmek bizi sevindirir. Hem de misafirlerimizi Edirne'ye yakışır bir şekilde daha kalabalık karşılamış oluruz.
    Görüşmek dileğiyle...

c.turhan bunu beğendi.
  7. M.Ergun GÖZET

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    19 Kasım Pazar günü saat 10,00'da Migros önünde buluşacağız.
    Güzergah şöyle; Söğütlük ormanı içinde bir tur, Karaağaç'ta Fazlı'da dinlenme ve sohpet, Pazarkule sınır kapısına gidiş ve dönüş...Bekliyor olacağız.

c.turhan bunu beğendi.
  8. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    mennun oluruz, pazar günü görüşmek üzere.

9. c.turhan

c.turhan Aktif Üye

Seviye:
    Tanışmak için pazarı iple çekiyoruz.

Selamlar...

10. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Planladığımız bisiklet gezimizi (Değirmenyeni-Muratçalı-Büyükdöllük) yaptık.Gezimiz toplam 48 Km'likti. 15 Kişiydik, bir arkadaşın bisikletinin arka değiştiricisi arızalandığı için dönüşümüz karanlığa kaldı bunun dışanda çok güzel geçti, Edirnebisiklet olarak şu ana kadar yaptığımız 15-16 gezinin en güzellerinden birisiydi.

M.Ergun GÖZET bunu beğendi.