Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'den- Roma'ya 8. Gün

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Rahmi Çekmen tarafından paylaşıldı.

1. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    https://www.facebook.com/rahmicekmen

Gündoğumunda uyandım.. matımı uyku tulumumu toparladıktan sonra yola koyuldum.. herşey tastamam derken birkaç km sonra tur arkadaşımın bisikletinin 6 tane jantı kopmuş hoppaa.. üstüne lastik de patladı yolda.. eziyete gel.. işin zor kısmı öyle köylerden geçiyoruz hep dağın tepesinde bisikletçi felan olmaz buralarda diyordum.. ariano'dan sonraki bi köye baktım programdan Grottaminarda diye engebesiz bi köye benziyordu.. oraya doğru gidecektik mecbur..

Tur arkadaşım bisikletini tabi süremezdi ben de yavaş tempoyla sürüyorum.. bi an onu gözden kaybettim.. öylesine bi sokağa girdim.. bicilette tabelası yazıyor.. yok daha neneler SCOTT bisikletin bayisi.. ulağn mucize diye buna derdim.. bu bayi olmasa resmen 10 km yürüyecektik.. bisikletçi daha açmamıştı.. saat 9:00-18:00 çalışma saati yazıyordu camdaki kağıtta.. saat 8 idi.. 1 saat bekliyecektik.. bisikletçinin üst katındaki dairede bi nine bizi gördü.. el hareketleriyle 'durun telefon edecem sahibine' dediğini anladım 5 dk geçmedi adam geldi..

Bisikletçi jantları ben tamir edemem adam iyi akort ayarı yaparım dedi jantları sıklaştırdı işimizi gördü.. bi taktik de öğrendim adamdan sağolsun.. lastiği de tamir etti...

Bi de benim bisikletin lastiğine cam girmişti.. 300 km boyunca o camla sürüyorum.. onu gösterdim.. başta bana bu lastiği felan daha kullanamazsın dedi.. ama başka bi bisikletçiyi tarif etti oraya git o icabına bakabilir dedi.. kağıda şehir planı çizer gibi bi plan çizdi.. grottaminarda ya gir sola gir mirabelle tabelası gör 3 km sola kır vs. vs. adamın hakkını yemişler iyi bişi çizdi :) oraya doğru pedallıyalım dedik..

5 km sonra grottaminarda'ya vardım.. bu bisiletçiyi buldum.. dükkanı kapalı saat 15:00 - 18:00 yazıyor.. camdan çeriye bakıyorum sen gel bu köyün bisikletçisine noluyor dedim bi tane bisiklet kullanan adam yok.. scott bayisi ardından böyle bi yer içinde yok yok.. etiketlere bakıyorum en düşük 1000€ bisikletler tam prof. yer.. saat 12 gibiydi bi saat sonra sahibi geldi bizim onu beklediğimizi gördü.. adam biraz işim var sizin için 14:00 gibi açarım dedi.. sorun yok felan dedikten sonra 2 sa bekledim yemeğimi yedim eşyalarımı düzelttim dinlendikten sonra adam geldi dükkanı açtı..

İçeriye girince daha da büyük bi yer olduğunu gördüm.. neyse italya'da şuana dek en iyi ingilizce konuşan adamla sohbet ediyoruz..
    duvarlarına bakıyorum adamın aldığı ödüller madalyalar bayağı sohbet ettikten sonra adam zamanında prof. bisikletçiymiş ama race bisiklet tabi.. o ara konuşurken adam benim bisikleti de tur arkadaşımın da bisikletini elden geçiriyor baştan sona herşeye bakım.. vites,fren vs... adama bi ara sordum sen neden uzun tur bisikletçilik yapmadın.. her zaman yapmak istediğini bi türlü nasip olmadığını söyledi.. el hareketleriyle boğazına getirdi parmağını hep buramdam kaldı demek istiyordu acıdım lağn :) 52 yaşındaydı yapabilirsin dedim yapabilirim dedi işler çocuklar felan deyip geçiştirdi.. bayağı sohbet ettik adamla.. bisikletime giren camı gösterdim en son.. adam camı görünce bunu kullanamazsın dedi.. 300 km böyle sürdüm dedim şaşırdı.. lastiğin havasını indirdi camı çıkardı.. adam şok bisikletçi iptal :)) bana Schwalbe marathon plus'ın iyi olduğunu ama bu kadarını da beklemediğini söyledi.. dış lastiğe kaynak yaptı güçlü bi yapıştırıcı da sürdükten sonra lastik gene aynı lastik.. bisikletim de sıfır gibi oldu ohh mis.. bana 2 tane de fren pabucu verdi..

Gelelim borcumuz konusuna tur arkadaşıma diyorum bu bizden 30'ar euro alır felan.. al yeridir de diyorum o da katılıyor.. neyse geldik hesap kısmına tam elimi cüzdanıma attım.. adam yok benden felan diyor.. obaa ben de ısrar etmiyorum kalmış cebimde 70€ 7 gün için :) 2 kere verelim dedim sonra ısrar etmedim 3.sünü sölersem alır dedim ısrar etmedim :))

(BURADAN BİSİKLET TAMİRCİLERİNE SESLENİYORUM OKUYAN VARSA ÖRNEK ALIN ÖRNEK ! UZUN TUR YAPAN BİSİKLETÇİLERDEN PARA ALMAYIN :) )

Bisikletçinin adı Walter'dı yardımcı'sı da Antonio.. Bunlara Avellino'ya gitmek istediğimizi söyledim.. gideceğimiz rotayı gösterdim.. buradan gidemiyeceğimizi bu yolun kapalı olduğunu söyledi.. köy yollarını tercih etmemizi söyledi.. tamam dedim.. peki nasıl gidebilirim dedim.. pc'sinden haritalara girdi rotamızı da yazıcıdan çıkardı sağolsun.. daha ne yapsın adam..

Bu adamlarla vedalaştıktan sonra gene yola koyuldum.. ulağn bi ayrıldım buradan adamın verdiği rotaya bakıyorum önümüzde hep tepe.. Avellino'ya varamıyacağımı anladım.. çok hızlı gidiyordum.. bi ara Taurasi köyüne geldim bundan sonra babalara geldim.. dimdik rampalar geç geç bitmiyor.. ama manzara köyler hepsi süper.. bi tane araba geçmiyor :) bağlarda üzümleriyle uğraşan insanlara selam veriyorum bağırıyorum korkuyorlar gülüyorlar felan süperdi...

Neyse dik rampaların ucubucağı yok ulağn walter white nereye gönderdin bizi motorsiklet yok altımızda diyorum kendi kendime.. gene basıyorum.. gün kararmadan ne kadar basabilirsem basayım diyorum.. gün karardı normalde karanlık çökünce normalde pedallamam ama bugün çok az pedalladım ve yorgun da değilim hep dinledindim zaten diyorum basıyorum.. Avellino'ya 12 km kala bi köyde Chiusano köyüne girdim.. köyün girişinde bi kulübenin önüne kampımı kurdum.. 1saat geçtikten sonra kulübenin aslında ahır olduğunu anladım bi kere kurmuştum çadırı daha kaldıramam dedim.. ineklerin sesleri eşliğinde uykuya :)

2. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İtalya'da ki bisikletçilerden Türkiye'de bulmak zor, :(