Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'den- Roma'ya 7. Gün

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Rahmi Çekmen tarafından paylaşıldı.

1. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    www.facebook.com/rahmicekmen

6. gün gecesi herşeyim sırılsıklamdı.. ekipmanlarım çok kaliteli değildi.. gidon çantam olsun.. arka bagaj heybesi olsun hepsi dün geceden su almıştı.. tek sevindiğim olay pasaportuma bişi olmamıştı.. neyse sabah pavyondan ayrılırken pavyon çalışanı beni soymadan çabuk pedallıyalım dedim.. 5 km sonrasında dinlenme tesisi gördüm.. burada eşyalarımı elbiselelerimi çantadan çıkardım.. ağaçların üstüne serptim.. ayakkabılarımı da dinlenme tesisinin tuvaletindeki el kurutma makinesiyle kurttum.. (ola ki ıslanırsanız benzinliklerde tesislerde terminal vs. bunların el kurutma makinesiyle kurutun eşyalarınızı.. 5 dk da kurutulur hemen teslim edilir hesabı:) )
    yaklaşık 6 saate yakın elbiselerimin ve uyku tulumumun kurumasını bekledim..

Daha Candela'ya varmamıştım.. pedallarken aklıma Candela'ya 25 km kaldı diyen amca geldi.. hepsi o moruk yüzünden diyordum kendi kendime.. düşünün 25 km dedi 50 km bastım sabah oldu üstüne 15 km daha bastım.. 25 km oldu 65 km be imansız diyordum kendi kendime sende hiç mi göz nizam yok.. harbiden de öyleydi italyanlarda 'km' anlayışı hiç yok.. daha önceden de 5 km kaldı diyenler 10 km oluyordu 10 km diyen 20 oluyordu.. yani anlıyacağınız bizim.. 'Faruk Eczanesi ?' muhabbetimizden daha beter bunlar :)

Candela'ya varana kadar uçan karınca sürüsüne yakalandım.. Tüm vücudum uçan karıncayla kaplandı.. bi ara saatte 45 km hız yaptığımı gördüm sayaçta.. heryer karınca heryer direniş.. bunlardan kurtulmamda bayağı zamanımı aldı çok fena ısırıyorlar ısırdıklarında hemen kızarıyorsun.. neyse bu badireyi de geçtim vardım Candelya.. bi tepeye yerleşim kurulmuş bi köymüş meğersem.. ulağn Candela o kadar zorluk çektik seni görmek için ama ben de seni görmeden basacağım dedim.. böyle de kin besledim buraya..

(Gelelim bugünün kırılma noktasına..) Hava parçalı bulutluydu.. Köyün girişinde 4 yol ayrımı vardı.. soldaki candela'ya giriyor hemen sağındaki Accadia diğeri otobana dönüş sonuncusu da Deliceto.

Plansızım herhangi bi bilgim yok.. nasıl yerlerdir nereye gidiyor hiç bir şey bilmiyorum.. otobanı deniyeyim dedim bi daha.. bisiklet yasak.. italya'da otobana girilmediğini bildiğim halde bile bile deniyeyim dedim başka çarem yok diğer yolları bilmiyorum .. ( bu arda italya'nın otobanlarına bisiklet girilmesi yasak buraya yazıyım da bilginiz olsun)..

Domatesin hasat dönemine denk gelmiştim.. tırlar vızır vızır geçiyorken dinlenme tesisi gördüm orada tırlarını park eden şoförlere napoli'ye gitmem gerek dedim.. dolaylı yoldan otostop çektim.. almadılar polislerin ceza yazacağından felan bahsettiler.. bu iş de böyle olmadı..

Navigasyonu açtım bugün de gözüme Ariano irpino kentini kestirdim.. yoldaki birine ariano'ya nasıl gidebilirim dedim.. Deliceto üzerinden gitmemi söyledi.. deliceto yoluna girdim.. navigasyondan bakınca deliceto bayağı uzatıyordu hedefimi.. tekrar geldim o 4 yol ayrımı olan kısıma.. hepsinin canı cehenneme dedim.. daldım ACCADİA'ya ve bura hakkında hiçbir bilgim yok.. neyse girdim pedallıyorum.. bulutlar beni bayağı korkutuyor ve bu yolun karşısında onlarca tepecikler var..
    Bisiklet turlarında tepelerden korkmuyorum çünkü sonuçta deniz seviyesine gideceğimden o ramplar bana ilerde iniş olarak geri dönecek hesabı yapıyorum hep.. siz de öyle yapın tabi rotanız deniz seviyesine inecekse :)..

Resmen bilinmeze yolculuk ediyordum.. kötü geçen bir günden sonra tekrar kötü bir gün zor kaldırırdım.. karşımda tepeler dağlar hava her an bozabilir.. basıyorum basabildiğim kadar..

Sen gel bu yolun doğasına manzaralarına bak ! yok böyle bişi.. eylülün ortası bahar ayı buralara daha yeni gelmiş.. her yer yemyeşil çiçekler yeni açmış..ve kelebek sürüleri.. abi ne güzel geldi bu yol.. tüm yolculuğumun meyvesi aldım resmen.. ki meyvelerimi de harbiden aldım.. paso meyve bahçesi buralar.. doldurdum çantaya elmaları oh mis.. kaç gün oldu düzgün bi yemek yememişim.. çalmakmış felan umrumda değildi..

Accadia'ya vardık.. burası da tepede kurulmuş bir köy.. sonra Montelone diye bir köye geldik.. buralar hep masal gibi yerler bak bak doyamıyorsun.. bi ara Montelone köyünün meydanına girdim.. insanlar bana nasıl tip tip bakıyor.. mirket bakışlı köy insanları lakabını verdim bunlara hiç nefes almadan bakıyorlar abi.. eminimuzun tur düzenleyen bisikletçiler buraya hiç gelmemiştir veya gelse de bizim taraflardan birisi gelmemiştir (varsa aranızda buraya gelen biri söylesin bilelim) :)

Kaç tepe geçtim sayısını bilmiyorum.. tepelerde manzarayı güzel yapanlardan bi kriterde rüzgar türbinleri.. çok güzel kareler sunuyor bu aletler.. keşke türkiye'de de kullanımı yaygınlaşsa.. hem görüntü katıyor hem beleşten enerji.. neden italya'da binlerce varken bizde böyle yok diye geçmiyor değil içimden..

Ve son durak Ariano İrpino'ya vardım.. gün kararırken gene kamp atacak yer arıyordum.. Oto-yıkama merkezi gördüm daldım buraya.. hiç kimse yok kuş uçmuyor..
    çadırı açmama gerek de kalmadı.. matı-tulumu açtım uyudum 1 saat sonra sahibi geldi.. kameralardan görmüş olacak.. uyandım geldi tipime baktı ben hiç konuşmadım..no problema deyip gitti sağolsun.. ve daldım uyumaya (aslında bu adamın işi çohhoş bi sektör.. insanlar burada 2 euro gibi bişi atıyor makineye arabasını yıkıyor kurutuyor.. kendin yıka hesabı.. velhasıl böyle işte)

2. yusuf ünlü

yusuf ünlü Üye

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yollar tarlalar çok güzelmiş :)
    bu arada izmir Ildırı tarafına benzettim ben burayı :D

Rahmi Çekmen bunu beğendi.
  3. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel paylaşımlarınız için teşekkürler :) (Okunmamış gazete yeni gazetedir hesabı)