Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'den- Roma'ya 5. gün / Yeni Diyarlar

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Rahmi Çekmen tarafından paylaşıldı.

1. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    10 saat feribot yolculuğundan sonra sabah gibi Bari/İTALYA limanına geldik.. daha feribottayken mimarisinden belli oluyordu italya'nın farklı bi deneyim olacağından..
    İndim feribottan bi heyecan var bi heyecan.. basasım geliyor ama 10 saat boyunca aç aç yolculuk ettim.. şansıma artık bi 2 km pedalladım Bari'nin merkezine doğru giderken mahalle pazarı karşıma çıktı.. aldım meyve ekmek felan.. pazardaki çalışanlar bisikleti yanında gezdir çalarlar felan dedi (bu 1.) ... pazardan ayrıldıktan sonra 1 km ilerde bi mezarlığa denk geldim.. mezarlığın içinde taze bi tabut gördüm.. belliki rahmetli daha tazeymiş ortada duruyordu ilgimi çekti indim bisiklettten fotoğrafını çektim.. mezarlık görevlileri bi anda bürolarından dışarı çıktı.. sandımki benden fotoğrafı silmemi istiyorlar adamlarda ingilizce felan da sıfır.. neyse birisini aradı bi bayanla konuşturdu tur arkadaşımı.. meğersem bize dikkatli olun bu civarlarda hırsız çok felan özellikle bisiklet hırsızı mı ne varmış.. (bu da 2.).. adam bize sakın ana yolları kullanmayın hep sahil yolundan devam edin dedi tamam dedik.. teşekkür ettim ve ayrıldık

--

İtalya'ya sıfır planla girdik.. sadece planım Bari-Napoli-Roma.. hee söylemesi kolay.. italya'da bisiklet zaten ana yollara girmiyor mecbur sahil yolları+köy kasaba yolları.. en güzeli de bu zaten turu tur yapan yollar oh mis.. zamanımızda var(10 gün).. madem plan yok açtım telefonu sahilden gideceksek dedim.. haritada göz tahminiyle.. hadi olum bugün kamp yeri Andria olsun..
    ---
    Allah benden razı olsun ne güzel rota böyle.. Giovinazzo-Molfetta vs. buralar mükemmel yerler.. yani yurtdışındayım diyebildim ilk defa.. zamanınız imkanınız varsa bi gün siz de gidin tavsiye ediyorum !..

---
    30 km pedalladık bari'den giovinazzo'ya girişten belliydi çok hoş bi kent.. bol bol fotoğraf çektim felan.. evlerin hepsi tarihi eser ve hepsinde aileler var

Tarihi dokusu direk bana oynadığım video oyunu Assassin Creed'i hatırlattı.. sokaklarında bi ara 'ben Desmond' diye bağırdığımı bilirim.. çünkü oyunda da geçtiği gibi Desmond günümüzdeki şahıs.. geçmişe giden aletle.. Ortaçağ'a gidiyordu :)

-----
    Giovinazzo'dan sonra bi 10 km daha pedalladık.. lağn noluyor ne güzel yerler burası (Molfetta).. kesinlikle lüx bi hayat tarzı yok tamamen tarihi şehir.. böyle daha yeni yapılmış gibi yerler.. bayağı haz aldım buralardan.. türkiye'ye dönersem herkese önercem diye aklımdan geçiriyordum.. burada fotoğraflar felan çekmekten sıkıldım açıkçası her saniye bisikletten in makineyi çıkar çek felan abartılacak bi yer aslında

Molfetta'dan da ayrıldıktan sonra italya'ya girdiğimizden beri Andria'ya kadar pedallamıştık.. bi tane ingilizce konuşmayı bilen insan yok.. süper markete giriyorsun.. kaç para olduğunu bile ingilizce söyliyemiyor felan adamlar sayıları bilmiyor.. hiç kimseyle konuşamadık.. ama gördüğümüz manzaralar yetti de arttı bile

Andria'ya vardık.. burada ucuz marketleri de keşfettim (MD ve Euronics.. bi gün yolunuz italya'ya düşerse aç kalırsanız bu ikisini görünce kesin girin bizim bim'den de ucuz :) )

Kamp çadırlarını şehrin merkezindeki parka açtık.. tur arkadaşım hep çekiniyordu amaan ben zaten rahat adamım.. açtım ben çadırı 1-2 saat geçti gelen giden yok.. o da açtı çadırı.. işte böyle :))

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Lan arkadaş işte bu ya! Bu! Güzel fotoğraf, güzel yazı.

Adamlar 5. günü yazmış. Nasıl denk gelmedim bu başlıklara ben?

3. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de gelmedim hocam yalnız değilsiniz

4. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık güzel tur oluyor baştan beri okuyup gıpta ile resimlere bakıyorum, bir şey i merak ettim , otobüse bindiğinizde bisiklet için sorun çıkardılarmı yada ekstra ücretmi ödediniz?

5. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    otobüs için 5€ alıyorlar normalde.. almadılar benden :).. ön jantı sökün.. arkası kalsa bile sorun olmaz.. bisikleti otobüse atacaksanız eğer bir kaç tüyo verebilirim.. bagaja insanlar bavullarını koymadan önce ilk siz davranın bisikletinizi koyun bavulların sonradan koyulması kolay.. ama sona kalırsanız bisikletinizin girmesi çok düşük bi ihtimal

( dönüşte uçakla döndüm 45€ almaları gerekiyordu.. oradan da almadılar benden :))

Eyüp zor ve Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  6. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Baya şans olmuş sizin adınıza, desenize sponsor olmuşlar bi nevi

7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Harika resimler :)