Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'den- Roma'ya 3. Gün / 4. gün

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Rahmi Çekmen tarafından paylaşıldı.

1. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Sabah Hotel Xanthi'den ayrıldık.. Rotamız Kavala'ydı.. bu rota tura çıktığımızdan beri en güzel rotaydı.. geçtiğimiz köyler olsun manzaralar vs. .. garip bi şey gördük.. öğlen sıcağında acıkmıştım.. market arıyorken bi küçük bi köye geldik.. market yok tabiiki bakkala girdik.. 'Alllaaaam bu da ne' dedim içimden.. karşımda bakkala bakan Adriana Lima tarzında bi hanımefendi.. hiç çekinmedim baktım abi... neyse dedim vardır bi keramet.. bakkalın önünde oturduk yedim konserveyle ekmeği.. ulağn içimde kaldım.. bi, daha görmek bahanesiyle içeri girdim.. bi yiyecek daha aldım.. içime oturmuştu.. dedim hadi sen Lima'sın anladım.. onu geçtik sen markette değil bakkaldasın.. onu geçtik şehirde değilsin köydesin.. neyse pedalladık gene abi 10 km 20 km 30 km hala içimde kaldı lağn biri neden köyde olur git manken ol lağn dedim.. evet biraz uzattım bu olayı ama uzatılacak bi bayandı ;)

---
    Kavala'ya böğürtlen yiye yiye vardık.. yolda bişi satan yok market yok benzin yok yok da yok adamlar sıfırı tüketmiş.. girdik bi süpermarkete aldık yiyecekleri öğlen sıcağında gene yayıldık sahildeki bi parka 2-3 saat kestirdik.. tur arkadaşım dizinin ağrıdığını söyledi... otobüsle igoumenitsa'ya geçsek diye fikir geldi.. nedeni.. çünkü yurtdışı turu beklentisini yunanistan şuana kadar karşılamadı.. yani tatmin olamadım.. aynı iklim.. aynı insan tipi bizim oralar gibi geldi(Kavala hariç)... benim zaten bisiklet turunu yapma amacım yeni yerler yeni mimariler yeni insan tipleri yeni kültürler tanıma vs. vs.

---- Selanik'e vardık.. ne tırttan bi şehir hiçbir albenisi yok.. burada zaten Türkiye'nin imkanları olsun ulaşımı olsun felan bizimkilerin burdakilerden daha iyi yaşadığını gördüm.. resmen bizim 90'lı yılları yaşıyorlar gibi geldi bana..

Selanik terminaline gece vardık.. Sabah 9:30'a Igoumenitsa bileti aldık .. mecbur terminalde sabahlıyacaktık.. çadır kurayacak yer yok.. hırsızlar cirit atıyor.. karşı masamızda bonzai içen gencin etrafında gezinen hırsızlar yüzünden uyuyamadık..dilenci kılığındaki hırsız 2 kere bonzai içen gencin cüzdanına elini attı tur arkadaşım izin vermdi.. 3. sünde tur arkadaşıma 'boşver kafaya koydu o onu gelir alır karışırsan suç bize de kalır' dedim ve öyle de oldu.. adam aldı gitti cüzdanı uyandığında oradaki görevlilere tur arkadaşımın aldığını söylemiş.. ben de uyuyordum o ara uyandım.. görevliye dedim git kamera kaydına bak çünkü kamera masanın tam karşısındaydı.. bu salak bonzai içen kalktı bizimle konuşmaya Allah tan ingilzice biliyor.. 3kereona yardım ettiğimizi.. çalan kişiyi de bildiğimi söyledim.. neyse tur arkadaşımdan 3.5 euro istedi eve geri gidebilmesi için verdi parayı gitti daha da bulaşmadı.. demek ki ne yapacakmışsın 'yurtduşındayken bişiye karışmıcaksın abi'.. memlekette olsa neyse ama sen kalk orada bu olayların içine gir zabıt tutsunlar felan sakat iş.. uzaklaşacaksın ! sabah attık bisikleti otobüse...

Öğlen 2 gibi Igoumenitsa'ya vardık.. Akşam saat 10'a Bari/İtalya feribotuna bileti kestik.. Igoumenitsa'yı 1 saat felan turlarken Ukraynalı tur bisikletçisi gördük.. Neyse bu herifin de bi katkısını gördük bana itunes'tan bi program söyledi 'MAP 3D Lite' süper bi bisikletçi programı rakımı felan herşeyi anında dağları vs. 3d oalrak gösteriyor sana .. varsa İphone'nunuz siz de indirin.. igoumenitsa'da yağmur yedik ve ayakkabıları feribot terminelindeki tuvalette el kurutulan makinede kuruttuk böyle badirelerden geçtim :) bu terminalde en çok hoşuma giden olaylardan biri de Alaman hippilerin akımına uğradı terminal..

Neyse akşam 10 oldu.. titanic gibi feribota atladık.. millet açmış tulumları matları yerde uyuyor ben de aynısını yaptım.. ve geceyi feribotta geçirdik...

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Gaza gelıyorum demez aman dıkkat :D Kavalaya gıtmısken kurabıyesını yedınız mı ? Hanı su Bımde de satılan kurabıyelerden :)

Ömer E bunu beğendi.
  3. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Dediğin gibi zaten BİM'de satılıyor dedik.. almadık çok para diyordu bütçem de fazla bişi değildi.. fakirliğin felan dibine vurdum 4-5 kg verdim tur bittiğinde.. ama para olmayınca daha tatlı oluyor hayat.. ilerleyen günlerde fotoğraflarla gösteririm

Ömer E bunu beğendi.
  4. Ömer E

Ömer E Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şimdi bu domuz yağı meselesi de var. Bilmem dikkat ettiniz mi ama..