Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'den- Roma'ya 1. Gün

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Rahmi Çekmen tarafından paylaşıldı.

1. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Malzemeleri bisiklete yerleştirdim ve evden çıktım.. Evden metroya kadar gitmem gerekiyordu.. evden çıktığım gibi yağmur bastırdı.. iyi yağmur yedim.. 'daha başlamadım bile noluyor Zeus.. memleketine gelecem diye heyecan mı yaptın ?' dedim kendi kendime.. metroya vardım güvenlik bisikleti bölmemi istedi bölmeden önce 'nereye gidiyorsun böyle dediler'.. Roma, dediğimde yüzlerindeki ifadeye çok güldüm alay ettiğimi düşündüler.. bisikleti bölmememi en son treni bekleyip onunla sapasağlam gitmemi tavsiye ettiler ben de uydum.. treni beklerken bayağı sohbet ettik 3 kişiydiler.. birisi beni izliyordu hayvan mı lağn bu felan der gibi.. birisiyle çok sohbet ettik .. şimdi ben bisikletçiyim ya bu da gençliğinde karateye gitmiş.. onun havasını atmaya çalışıyordu.. adam minimum 100 kg .. zaten beni görüp konuşan orta yaşlı, yaşlılar hemen gençliğinden bahsediyor.. bende bi hareketlilik sezdiklerindendir diye umuyorum.. atladım metroya sonra otobüs terminali ve sabah Keşan'da tur arkadaşımla karşılaştıktan sonra bastık Keşan'dan ipsala'ya...
    1. Gün / Güneş Yağarken
    İpsala'da domates çorbası içip.. girdik sınır kapısına.. bende yeşil pasaport var direk geç sorun yok(peder bey sağolsun) ..fazla tutmadı güvelikçiler neyse ki girdik sorunsuz..
    İlk gün rotamız Alexandariapoli'ye idi.. Girişteki yol otoban ve mecburen girdik otobana neyse ki bisiklet de girebiliyormuş otobana.. Bi tek tabela yok basman gerek.. Sahil yolundaki rotadan gitmek istiyorduk.. alexandropoli sahil yoluna otobandan sadece bi çıkış varmış ve biz de o çıkışı kaçırdık.. 1. gün otobanda hapse tıkıldık resmen ot gibi yoldu.. öğlen çok sıcaktı Güneş Yağıyordu resmen.. mola verdik 2 saat felan uyuduk.. hiçbişi yok yurtdışına çıktık ya beklentimiz yüksek.. velhasıl hiç sarmadı bu yol.. akşam vardık alexdaria'ya.. ve çok hoşuma gitti bu kent.. samimi bi ortam vardı.. hele sahil yolu süper idi.. Günbatımından sonra burada sahil yolunu kapatıyorlar tüm alexandaria halkı bu yola akıyor cıvıl cıvıldı bi hareketlilik bi sıcaklık vardı.. İlk kez burada domuz etiyle yapılan restorantlara burada tanık olduğumdan çekinerek de olsa tavuk döner yedim ama tavuk dönerinde tadı farklı geldi.. mayonezinde domuz yağı olmasın diye düşünmedim değil ...

Kamp alanı aradık ve sahildeki parka girdik.. çohhoş dolunay manzarasına kurduk çadırları.

https://www.facebook.com/rahmicekme...146799&hash=-5662772672841062130&pagefilter=3

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Rahmi, tam anlayamadım, tur canlı yayın mı yoksa banttan mı?

3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG]Bu aralar Metroya bısıkletle cok kısı bıner oldu.Yasak kalksada derse bısıkletle gıtsek .

4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben bir kız arkadaş görmüştüm zinciri ile uğraşıyordu.Uygun zaman değildi yoksa el atardım.Bir de sürekli kestel istikametinden merkez yönüne dogru,her akşamüstü 4:30 gibi A.Yatağı duragının oradan geçen bir orta yaşlı abimiz var.Siyah KTM'si,kaskı,forması göz dolduruyor.

5. Muhammed-Arslan

Muhammed-Arslan Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    raşit abi sen bu enerjiyi nasıl buluyon yav her mesajında bir neşeli kelimelerle dolu bravo:alkis:

6. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    vallahi farkında değilim Muhammet.

Belki benim çizgi roman hayranlığımdan veya Gırgır-Avni-Limon-Leman-Penguen-Uykusuz neslinden geliyor olmamın etkisi vardır diyeceğim.

Öte yandan, arkadaşlar alınmasın ve hatta "ben turu senin için mi yapıyorum, kendim için yapıyorum demesinler ama ben canlı, gün ve gün yazılan turları çok seviyorum. Kendimi bir parçasıymış gibi görebiliyorum. Yazmanın, foto yüklemenin zor olduğunun farkındayım lakin aylar önce yapılan tur, akılda kalanlar, canlısı gibi olamaz derim.

7. Rahmi Çekmen

Rahmi Çekmen Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Hocam tur bitti.. hergün fotoğraflarla bu şekilde konu açacağım

Turun gidişatı süperdi.. Hele İtalya kısmı bayağı zorlu ve heyecanlıydı.. ilerleyen günlerde manzaralarla anlatımlarla daha iyi paylaşacağım

8. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Admin, konu kilit abi...

:D Yok, güzel bir tur olduğu her halinden belli bunun, bi kere rota Roma, boru değil. Benim gibi Roma tarihi hayranı birisi için bulunmaz nimet. Takipteyim.