Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'de bir bisikletli hayatını kaybetti.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Fatih Çetin tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Facebook'ta gördüm. İnternet üzerinde araştırınca aşağıdaki habere ulaştım.

Edirne’de servis aracını kaçıran 41 yaşındaki Enis Kök, bisikletiyle işe giderken bir aracın arkadan çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde garson olarak çalışan 2 çocuk babası Kök, her gün üniversitenin servis aracıyla işine gidip geliyordu. Ancak bu sabah servis aracını kaçıran genç garson bisikletine binerek işe doğru yola çıktı. Sabah saatlerinde yağmur altında yoluna devam eden Enis Kök’e, Atatürk Bulvarı Edirne Güzel Sanatlar Lisesi karşısında M.K. isimli doktorun kullandığı 22 DR 162 plakalı otomobil çarptı.

Çarpmanın etkisiyle bisikletiyle fırlayan Kök, olay yerinde hayatını kaybetti. Kök’ün cesedi, cenazesi aracıyla garson olarak çalıştığı Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Garsonun ölümüne neden olan sürücü doktor ise ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

Servisi Kaçıran Garson Canından Oldu

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin... :(

Can_517 ve Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  3. nurullah memiş

nurullah memiş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin , benimde sürekli antreman yaptığım güzergah, edirne belkide bisiklet sürücülerine en çok saygının duyulduğu illerimizinden biri ama bu bile bize hiçbir zaman güvende olmadığımızı gösteriyor umarım artık bu iş bi son bulur..

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çok üzücü gerçekden belki giden gidiyor bu berbat hayattan ama olan hep geride kalan'da kalıyor acılar,hüzünler;:agla:Yaradan taksiratını affetsin.

5. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sürücüler yeterli eğitimi almadan ehliyet sahibi oluyor. Eğitimli sürücüler dahi kurallara uygun araç kullanmıyor. Yollarda sadece 4 tekerlekli motorlu taşıtlar varmış, iki tekerlekli motorlu veya motorsuz taşıtların yollara çıkma hakkı yokmuş gibi davranılıyor.
    O nedenle her zaman diyorum; her an büyük bir tehlikeyle karşılaşabileceğimizin bilincinde olarak kendimizi koruyacak şekilde bisiklet sürme yeteneğini kazanmamız gerekiyor.
    Özellikle karanlıkta, yağışlı havalarda görünmek ve görmek hayati önem kazanıyor.
    Haberde çok ayrıntı yok ama, Allah rahmet eylesin, bisikletli arkadaşımızın geleneksel olarak bisiklete binen bir kişi olduğunu ve aydınlatma aracı, reflektör, kask, eldiven gibi güvenlik önlemlerini almadan yola çıktığını tahmin ediyorum.
    Bu önlemleri almamak, defansif kullanma yeteneğimizi geliştirmeden yollara çıkmak, risk faktörünü çok yukarılara taşıyor.
    Alabileceğimiz en yüksek önlemleri almadan yola çıkmayalım. Özellikle bu mevsimde, olumsuz yol ve hava şartlarında aceleci davranmayalım.
    Sonuçları hem bisikletliler hem yakınları için çok acı, çok yıkıcı olabiliyor.

sedat_slave ve Barış TURAN bunu beğendi.
  6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Alllah (c.c) rahmet eylesın...

7. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    son zamanlar da bu kaza haberlerini bol bol almaya basladik uzulerek duyuyoruz icimiz sizliyor bir bisiklet sevdalisi olarak bir bisikletli olum haberi gelmesin diye dua ediyoruz allahdan gani gani rahmet eyliyoruz kardesimize ailesine sabir versin rabbim.
    (BISIKLET FEDERASYONU ARTIK BIR ADIMLAR ATMAYA BASLASAN DIYORUZ )(diyorum daha dogrusu)

8. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
  9. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Her kaza haberinde içim ayrı bir sızlıyor. Hele fotoğrafı görünce aklıma kendi yaptığım kaza geldi direkt: Manisa'da Kaza, araba çarptı... - BisikletForum Tek fark benim hayatta olmam şu an :( haberler.com'un yaptığını toplumun her kademesinden insan yapıyor hali hazırda. Eğitimli veya eğitimsiz fark etmiyor. Şu son dönemdeki meşhur bir laf var ya "algı operasyonu" Bisikletliler için de toplumda bir algı operasyonu başlatılıp profesyonel anlamda her kademede sürekli işlenmeli ki bir şeyler değişmeye başlasın. Yoksa böyle gelmiş böyle gider maalesef...

Fanonn bunu beğendi.
  10. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sayın Arda22, benim yazdığım için söylüyorsanız; ben "bisiklet kullanırken özellikle yağışlı, kötü havalarda aceleci olmayalım" anlamında kullanmıştım o ifadeyi. Tabii ki haberde yeterli detay olmadığı için kazanın oluş nedenini ve şeklini, hayatını kaybeden arkadaşımızın güvenlik önlemlerini alıp almadığını bilemiyoruz. Her yönüyle üzücü, sarsıcı bir olay.
    Ben dahil birçoğumuz yağmur, karanlık demeden işe gidip gelirken bisiklet kullanmaya devam ediyoruz. Hepimiz birtakım risklerle karşılaşıyoruz. Ben bisiklet kullanırken güvenlik önlemlerimize dikkat edelim, sözgelimi kavşakları geçerken aceleci davranmayalım, gerekirse bekleyip geçelim böyle acıları bir daha yaşamayalım anlamında yazmak istemiştim.
    Bu vesileyle bir kez daha düşüncelerimi açıklamış oldum. Sevgiler, saygılar.

11. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tarafsiz yayin yapmasi gereken bir site ve habere bakin. Yazik size. Bisikleti ucarakmi surecekti? Gerekli tedbir derken bisikletin 4 tarafini tomalardaki gibi celiklemi kaplayacakti? Bu tip sehirlerde buyuk sehirlere gore daha fazla bisiklet kullanilir. Busiklet bir ulasim aracidir buralarda. Herkeste ve heryerde bisiklet vardir. 7sinden 70ine kadar herkes bisikletle gezer. Onun icin yollarda bisiklet fazla olmasindan dolayi suruculerin dikkatli olmasi sarttir. Gerci bisiklet olmasada sehirici yollarda bir bisikletliye vurup onu havalara kadar ucurup yere dusurecek miktarda hizli gitmemesi gerekiyor. Bu nedir ya bu hiz bu dikkatsizlik neden? Ve bu halde bile bu sekilde haber yapanlara ne demeli... tekrar ediyorm. Yazik size...

sedat_slave bunu beğendi.
  12. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bisikletli intihar etmiş. Arabanın suçu yok. Yapmayın böyle şeyler.

13. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    çizgi filmlerde köpeklerin boynuna takılan dikenli tasmalar olur ya, bisikletin etrafını komple çevireceksin dikenli tel gibi. altına 4 teker çekmeyi hayatındaki en büyük başarı gören bu apaçiler, et yığınına dokunmaktan vurmaktan çekinmezler ama kaportaya en ufak çizik olmasın diye ölürler. ben geçende tam kaldırıma çıkıyorum (yaya olarak), onunbununçocuğu bir yolcu minibüsü bana dokundu arkadan, artist, "ne yolda gidiyon" diyor. ulan çoluk çocuk olmasa girişecem, sonuçları da umurumda olmayacak. artık elimde tornavida ile yürüyorum, ucu caddeye bakıyor yürürken. bana dokunmak, sürtmek isteyen araba önce tornavidaya dokunacak. bu memlekette, bu "necip millet" içinde normal bir yaşam sürmenin imkanı yok. nokta.

yetmedi köprüleriniz, yetmedi viyadükleriniz, yetmedi körfez geçişleriniz, ulan bir modern adamakıllı demiryolu politikası benimseyip uygulayamadınız, varsa yoksa motorlu araçlar, karayolları, otoyollar, kamyonlar, doblolar, benzin, dizel, vesaire vesaire. Yıl 2015 olmuş hala minibüs ile toplu ulaşım yapılıyor. bizden başka kim kullanıyordur acaba? Bangladeş, Pakistan falan.....

Süleyman Çakır ve Fanonn bunu beğendi.