Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne'de bedava bisiklet dağıtımı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tekkir tarafından paylaşıldı.

1. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sağlık bakanlığının 1000000 bisiklet dağıtımı projesi varmış. Haberi burada. Bu kapsamda bugün Edirne'de 5000 bisiklet dağıtılıyormuş. Konusu burada. Bisiklet Dağıtımı için gerekli kriterler de bakanlığın sitesinde.

"Bisiklet dağıtımında; “Hedef grup, çocuklar-okullar, üniversiteler ve belediyeler olarak belirlenmiştir. Bu proje kapsamında ilk olarak 19 Mayıs 2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve ' bisiklet modülü' dersini uygulayan okullara 10 bin 589 bisiklet teslim edilecektir. Bu kapsamda 30 büyükşehir belediyesi ilimize bisikletler gönderilmiştir” açıklaması yapıldı.

Üniversitelere de bisiklet sağlanacak. Şu anda bisiklet dağıtılacak olan üniversiteler şu şekilde; Hacettepe Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi açıklandı."

cam01913.jpg

Eh hayırlı olsun diyelim, umarım camiaya faydalı olur. Öğrenci kardeşlerimizden ihtiyacı olan varsa takip etsinler derim..

gmfaruk bunu beğendi.
  2. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Üniversite öğrencisi aday adayıyım şuan öğrenci değilim sanırım sadece konuyu okuyup kapatacağım :) Yine bize vurmadı ikramiye :D

3. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @vraptor Okulların yanı sıra belediyelere de verilecek diyor haberde. Öğrenciler takip etsin dedim ama dağıtımdaki kesin kriter öğrencilik olmayabilir, takip etmekte fayda var.

4. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Buna sevindim işte :) Bisikletlere baktım da ufak turlarında altından kalkar gibi duruyorlar sevdim ben bunları :cool::D

5. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Oy verecek yaş grubu seçilmiş seçim döneminde dağıtılması da çok manidar!

Anıl Erdoğan ve tekkir bunu beğendi.
  6. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Milyon tane bisiklet verseler neye fayda? Trafikte yine yok sayılacaklar, yine ezecekler, yine sıkıştıracaklar. Ya bunların kafasını anlamıyorum, bisikleti dağıt ama trafikte bisiklet adına bir adım atma. Böyle yapınca geliştiklerini sanıyorlar aptallar. Aşırı sinirleniyorum, öyle böyle değil.

7. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel bir uygulama bence. İnsanları spor yapmaya teşvik ediyor. Ama ne yazık ki bakanlığın sitesinde yazan kriterlere uygun olmadığı için (belediyemiz) biz bu uygulamadan yararlanamayacağız gibi duruyor.

8. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    buraya yazıyorum. bisiklet hırsızlığı artacak 2. el piyasa fiyatı düşecek.

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    eleştirler bir yana güzel bir haber, trafikte kazalar artacak, hırsızlık artacak ama sonuçta bisiklet sayısı artacak. keşke lüküs makam aracı almayıp 80 milyon kişiye bisiklet dağıtsalar artan paraylada herkese kask verseler, artan parayla biiskleti yolu yapsalar, artan parayla da ..... mercedes araçlar çoh pahalı malum :)

10. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neresi pahalı Allah aşkına ? Bazılarının ''çerez'' parasıymış ya

Anıl Erdoğan bunu beğendi.
  11. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    ya işi siyasete bulaştırmayın. pahalı işte. ;)

12. Ömer Çolak

Ömer Çolak Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Uygulama güzel lakin yapılan işlerin birçoğunda olduğu gibi bir yapalım bakalım problem çıkarsa o zaman düşünürüz şeklinde düşünülmüş gibi. Bisikleti dağıtıyorsun da bunlar çocuk, mahalle aralarında binecekler hobiden öteye geçmeyecek. Bir de mevcut tehlikelerle bu işler nasıl olacak? Her ilçeye bir açık veledrom yapılsa çok olur derseniz uygun ve potansiyeli olan yerlere bari yapılsa da proje işe yarasa. Amaç bisiklet sporunu sevdirmek ve sporcu yetiştirmekse biraz daha komplike düşünülmeli kanaatimce...

Söylenecek çok söz var ama kimseyi yormaya ve sıkmaya gerek yok.

Umarım başarılı olunur...

13. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam tamam neyse bulaşmayalım genel olarak :p

thomisus lx bunu beğendi.
  14. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ya arkadaslar kime gittigi belli olmayacak bisikletlerin.Stok yapacak adami olanlar

Bakin bu isi yapanlar gerçekten güzel bir is yapma amaçli adam olsalar okullardan fakir ama zeki ögrencilerin listesini alir tek tek evlerine teslim ederler.

Garibanlar sevinir hem de o insanlar bisikletten bir daha vazgeçmez.

Ben Edirneliyim inanin o kadar zeki çocuk var ki Trakya'da.Bu çocuklara faydasi olur bisikletin.

Bunlarin yaptigi ayip baska bir sey degil.Senin benim vergimle yaptiklari ortada iste.

15. muhisu

muhisu Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İnsanların alım gücünü arttırıp, ürettiği bisikleti satan bir ülke olmak yerine, gene birileri zenginleşiyor. 1 milyon bisiklet bağışlanmadı herhalde... Devlet birilerinden satın alacak, gene biz vericez parasını... Neyine seviniyoruz bunun, anlamadım.

16. TayyipKARALİ

TayyipKARALİ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    güzel bi çalışma ne olursa olsun bir cocuğu mutlu etmek paha biçilmez ama tabikide sadece bisiktel değilde bisikleti spor oldunu ve bu sporun cocuklara sevdirilmesi ve heveslendırılmesi lazım sadece bisiklet verip aralarından sporcular çıkmasını beklemek mantıklı değil .
    okular gezi yerlerı arasına sportif faliyetli düzenlenen organizasyonlarada getirilmeli .

herkeze iyi forumlar

17. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Tablet dağıtarak eğitim kalitesini arttırabileceğini sanan kafanın bisiklet versiyonu işte. Sen "yol yap yol" :D

18. muhisu

muhisu Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aynen öyle... eğitimde dünyanın en iyisi olan Finlandiya'nın ilk ve orta okullarında bilgisayarı geçtim, akıllı telefon bile sokmuyorlar içeri. .)

19. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Spor derslerinde bisiklet eğitimi konusunu birkaç yıl önce forumda paylaşmıştım. Hatta kızım 5. sınıfa geçtiğinde bisiklet dersini seçip seçemeyeceğini sormuştum. Ama gördüğüm şu olmuştu: bu konuda talep olmaması, deneyimli öğretmen eksikliği, bisiklet ve ekipmanlarının olmaması, sınıf açılamaması nedeniyle sadece bisiklet dersinin adı vardı. Ders notlarını da forumda paylaşmıştım; yol bisikleti, yarışlar, antrenmanlar ve makara eğitimleri, vites kullanımları dahil çok ayrıntılı konular var. Ancak bunun eğitimini verecek yeterlilikte öğretmen nerede, orası şüpheli. Kısacası, bisiklet dağıtımının şartı bisiklet derslerinin uygulamalı hale getirilmesi, yeterli öğretmenin bulunması; bu da velilerin ısrarlı talepleri doğrultusunda olacak birşey.