Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne-Uzunköprü-Edirne 2 Salcano

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uzunköprü'ye gitmeyi bayağıdır istiyordum,okul hava şartları derken gidemedik.E tatil geldi gidiyor yine gidemeyoruz derken en sonunda bugün bu işi de halletmiş olduk.Tur bayağı maceralı oldu bizim için.Sabah 4-5 kişi çıkmayı düşünürken Harun ve ben 2 kişi kaldık yola çıkacak :D

Erken çıkalım erken çıkalım desemde çıkışımız 09,00'u buldu.Kulüp kurucularımızdan Sadi abi ile birlikte bir fotoğraf ;

Edirne'yi çıkıyoruz hava serin,etrafta kar var,güneş çıkacak gibi duruyor ona güveniyoruz.

Uzunköprü'ye; sınıra çok yakın giden ve köylerin içinden geçen arka yoldan gidiyoruz,yol sakin sadece sürekli köpek saldırısı oluyor o kadar.
    Tayakadın köyü ;

Burada bir şeyler atıştırdık ve fotoğraf :D

Az kaldı az,planlarımıza göre saat 12 olmadan Uzunköprüde olacaktık..

4 aydır hiç düşmemiştim bisikletten,bugün ise birisi sürerken olmak üzere 2 defa düştü :)

Ve uzunköprüye 9 km kala bir köyün içinden geçerken ön tekerim birden iniyor haydi bakalım al başına belayı.Dedim ya bisikletim bana bugüne kadar hiç yaşatmadığı şeyleri yaşatıyor :) 900 km dayanabildi ancak lastik. Hemen benzinlikvari bir yere giriyoruz,patlağı bulmamız bayağı bir zaman alıyor üşüdük de.Öyle böyle dandik falan derken yamayı bitirdik ama yamanın tutmayacağı o zamandan belliydi bizi uzunköprüye kadar götürsün yeter dedik.Burada tekerlek için 1 saat bekledik ve saat 12,45 oldu.Halbuki planımıza göre bu saatte Uzunköprü'den çıkacaktık :boese157: Lastik inmeden hızlıca gideyim derken 1 km bile gidemeden lastik yine foss.Ne yapalım ne edelim derken tekeri söküp haruna verdim o yaptırtıp gelecekti artık başka şansımız yoktu.O tekeri yaptırmaya gitti bu sırada bende gelen araçlara otostop çektim ve sağolsun bir tane adam durdu ve beni lastikçiye kadar götürdü insanlık ölmemiş demek ki.Lastikçi 3.bir patlak daha buldu bunları yaptı ve gördü yabancıyı kazıklamak için 10 lira istedi yok falan derken ancak 7,5'a anlaşabildik.Ayrıca lastik bir daha patlarsa diye uzunköprüye girip 6 liraya iç lastik aldık.Düşünün yama 7,5 lastik 6 :)

Bu fotoğrafta ise ben lastiğin içinden çıkan zımba telini yola atan şahsın sülalesini saygıyla anıyorum :)

Uzunköprü-tam tripodu kuruyordum ki arkadaki asker düdük çalıp yasak dedi..Nee yasak mı,ben sırf bu fotoğraf için nelere katlanmışım..Gonuşma laynnn deyip fotoğrafımı çektim sıkıysa vursaydı :D

Bu uzunköprü de amma uzunmuş yaa galiba 1200 metreydi biz ise kornalara aldırmadan yavaş yavaş geçtik dar yoldan :D

İçeride yemek yiyoruz,sokaktaki insanlara Edirne'den geldiğimizi söylüyoruz saat 15,30 gibi çıkış yapıyoruz.Çoook geç kaldık çoook..

Hava da iyi bulutlanıyor.Ama akşam bakmıştım sadece bulutlu gösteriyordu yağmur yağması imkansızdı..

Uzunköprü'yü çıktık,sürekli tırmanıyoruz..Yağmur atıştıyor yağmaz diyorum meteoroloji öyle diyor diye kendimi avutuyorum..

Yağmur hızlanıyoru,bu arada fotoğraf yok..Yol iğrenç her yer çamur.Otostop denemesi yapıyoruz ve bir kamyon ileride durdu..Gittik konuştuk adam atalım dedi hiç erinmeden uğraşıp brandayı falan söktü.Bisikletleri yukarı uzatırken ve yukarıda ikenki çizilmeler yüreğimi halen acıtıyor ama ne yapalım..Arka attırıcı da yamulmuş zaten yukarıda.Bizi yaklaşık 20 km götürdü adam burdan sonra yolumuz ayrıldı bisikletleri indirik.Sele de dahil her tarafı çamur içinde kalmış arka far kırılmış vs.Burada kar da başlıyor.Gidelim karanlığa kalmadan diyorum ve yola çıkıyoruz.Kar altında daracık bir kısımda ilerliyoruz gözümüze kar-çamur karışımı maddeler geliyor :D
    Edirneye yaklaşırken hava kararıyor bende kelepçesi olmayan ön farımı elime alıyorum onunla aydınlanıyoruz :)

Veeee Edirne'deyiz.

Migros önünde durduk,çamur içindeyiz..Ben bir de bu halimle markete girdim herkes bakıyor doğal olarak :) Ayrıca kapının önünde konuşurken geçen bir bayanın 'siz çıldırmış olmalısınız' demesi beni çok mutlu etti :D :D Evet çıldırdık biz :)

Bisikleti eve çıkartırken ise tekerleğin boşluk yaptığını fark ettim,tekeri söktüğümüz o vidayı uzunköprüde tamir ettikten sonra iyi sıkmamışız demekki Allahtan yolda ona bir şey olmadı.

Bisiklet üstünde yaptığımız yol yaklaşık 95 km,kamyona atınca km saatim de bozulduğu için net bir rakam veremiyorum :)

2. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir tur çıkarmışsınız, başınıza da gelmedik kalmamış.
    Uzunköprü'de Köfteci Niyazi'de köfte yediniz mi?
    Turunuzu bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

3. Enis Ünalmış

Enis Ünalmış Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş.. Yedek lastik macerası ise hepimize ders olmuş..
    Paylaşım için teşekkürler..

4. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Valla bravo dostlar, essahlı tur olmuş, Hakan Abinin de belirttiği gibi başınıza gelmedik kalmamış:eek:

asker... "sıkıysa vursaydı" ha:D bayıldım.:in: onlar öterler öyle hep...

Arabalara rağmen köprüdeki soğukkanlılığınızı da beğendim. Birazda onlar BEKLESİNLER!:in:

Selamlar...

5. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir tur olmuş ..ayaklarına saglık..

6. melek öztürk

melek öztürk Aktif Üye

Seviye:
    tebrik ederim çok güzel bir tur olmuş :):) ayaklarınıza sağlık.

7. İsmail YURDAKURBAN

İsmail YURDAKURBAN Üye

Seviye:
    Aksilikler peşinizi bırakmasa da çok güzel bir gezi olmuş. Anlatımınızın akıcılığına eklediğiniz fotoğraflar ( başta Elçili Köyü; zira şu an yurtdışında yaşayan oralı bir arkadaşım var )da çok hoş olmuş. Paylaşım için teşekkürler

Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hiç bir yeri bilmediğimiz için rastgele bir dönercide karnımızı doyurduk,bir dahaki gidişimize tavsiyenizi yazdım hocam :)

RECEP İŞLEK ve haluk akalın bunu beğendi.
  9. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Hazır yola çıkmışken Keşanada bir uğrayadınız birdahaki sefere bekleriz.
    Heyecanlı bir tur olmuş,helal sizlere.:in:

10. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş...

RECEP İŞLEK ve Tunahan_06 bunu beğendi.
  11. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:
    Benımde gezılerde korktugum teker patlamasıdır baya ugrastırmıs sızlerı ama beterın beterı vardır nesekı 2 kişiymişsiniz :) aksılıklere ragmen guzel bı gezı olmus guzel kareler yakalamıssınız tesekkurler paylasım ıcın

Tunahan_06 bunu beğendi.
  12. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yedek lastik ve dazer, temel donanımın yanında mutlaka bulunması gerekli iki ekipman. Havalar maalesef berbat, bizde iyi hava peşindeyiz ammaaa bu sene gök boşaldı ya yağur ya kar yağıyor. Yine beyaa boyandık bugün. Az kaldı az iple çekmiyoruz artık takım halinde urganla asılıyoruz günlere. Paylaşımınız için teşekkür ediyor Edirne'li dostları selamlıyorum

13. oguzvardarli

oguzvardarli Üye

Seviye:
    Edirne - İstanbul arası tura cıkmayı düşünüyormusunuz?

14. varol bisiklet

varol bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    vay arkadaşlar gercekten süper bir tur olmuş resimlerde harika elinize ve pedallarınıza sağlık

Tunahan_06 bunu beğendi.
    Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaz için aklımda var bu da :D

Kulüp programında İstanbul yok bahar için ama Tekirdağ'a gidilecek bir kaç sefer.

16. emreşen

emreşen Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık

Tunahan_06 bunu beğendi.
  17. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tatlı bir tecrübe kazanmış oldunuz sanırım :p Mtb'ye yol gidonu takılmış galiba , yol gidonu yerine düz bir mtb maşası ıle 1kg yakın hafıflık kazanırsınız ve rigidlik yonundende + kazancınız olur :) Bol pedallar :)

Tunahan_06 bunu beğendi.
  18. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Güze bir tur , ekibe tebrikler

Tunahan_06 bunu beğendi.