edirne-üyüklütatar köyü gezisi

bendis

Üye
Tepki
42
merhabalar, spor olarak bisiklete başlamamın ikinci haftasında erkek arkadaşımla birlikte yaptığımız, bizim için oldukça eğlenceli geçen bu gezimizi sizinle de paylaşmak istedim. ben henüz, uzun süre bisiklet kullanmaya alışık olmadığım için gidiş-dönüş yaklaşık 20km. yol yapabildik ama bu kadarı bile beni fazlasıyla yordu :) zaman ilerledikçe daha uzun geziler yapabileceğimize inanıyorum. umarım beğenirsiniz...

Konu 4 Nolu Mesajdan devam ediyor... Serkan...

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Başlangıç için güzel bi rakam 20 km. Zamanla yükseleceğini umuyoruz. Boreas senide kendisi gibi bisiklet sevdalısı yapsın..:D:D:D

Edirne'yi görme fırsatım olmadı. Ama Pehlivanları ile ünlü olduğunu, İstanbul Esenler Otogarında otobüsümün hareket saatini beklerken, VOLKAN Turizm'in otobüslerinin üzerinde gördüğüm resimleren anımsadım.:D Paylaşım için teşekkürler. Daha birçok gezilerinizi bekliyoruz. Edirne'yi sizler sayesinde tanıyoruz. Teşekkürler...

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: bendis

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
bendis kardeşim merhaba başlagıç çok güzel kilometrende güzel bir bakmışız bir gün 150- 200 kilometrelerden bahsedeceksin bisiklete binme zevkini kendinde bulduğun zaman işte ozaman edirne sana dar gelicek bol pedallı günler dilerim

bendis

Üye
Tepki
42
merhabalar, spor olarak bisiklete başlamamın ikinci haftasında erkek arkadaşımla birlikte yaptığımız, bizim için oldukça eğlenceli geçen bu gezimizi sizinle de paylaşmak istedim. ben henüz, uzun süre bisiklet kullanmaya alışık olmadığım için gidiş-dönüş yaklaşık 20km. yol yapabildik ama bu kadarı bile beni fazlasıyla yordu :) zaman ilerledikçe daha uzun geziler yapabileceğimize inanıyorum. umarım beğenirsiniz...

edirnenin sembollerinden biri olan pehlivan heykelleri. şehre girerken sizi onlar karşılıyor :)

(link)

yola devam

(link)

(link)

ve köy yolunun girişindeyiz. bu tabelayı ikinci görüşümde yani dönüşte oldukça sevinmiştim, çok yorulmuştum :D

(link)

köy yoluna girdikten biraz sonra karşımıza bu tren yolu çıkıyor. trenler bizim evin arkasındanda geçerek bu raylardan bulgaristan'a gidiyor :)

(link)

benim için güzel bir mola. erkek arkadaşım devam etmek için sabırsızlanıyor :)

(link)

(link)

kısa bir moladan sonra yola devam. yol oldukça kötü ve beni fazlasıyla zorluyor.

(link)

nihayet köyün girişine yaklaştık. burada çingene çadırları karşılıyor bizi.

(link)

ve sonunda köye girdik.

(link)

(link)

önde erkek arkadaşımın bisikleti ve arkada köy okulunun ilk binası. oldukça harap bir bina.

(link)

bu da aynı bahçe içindeki yeni bina

(link)

çocuklar okullarının bahçesindeki parkta oynarlarken bize poz vermeyi kabul ettiler :)

(link)

üyüklütatar köyü

(link)

köyde herkes bizi çok sıcak karşılıyor ve resim çekmemiz için poz veriyorlar :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

dönüşe geçiyoruz. anlaşılan evine dönen tek biz değiliz :D

(link)

ve tekrar edirnedeyiz. benim biraz dinlenmem için duruyoruz. parka giden delikanlı bize bisikletiyle poz veriyor :)

(link)

ve bisikletlerimiz...

(link)

(link)

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
Başlangıç için güzel, turlarınızın devamını bekliyoruz :) fotolar için teşekkürler.

• Beğen

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
bu gezi benim için süperdi. senide bisiklet tutkunu yaptım sonunda yaşasın.....
daha birsürü yere gideceğiz birlikte.....

• Beğen

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
selamlar eşim eğer benle böyle birdeziye çıksaydı hafif ve hızlı olanı ona verirdim.
kızcağız orda 124 ile sen BMW ile bizim zmanımızda...

• Beğen

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@edi55
yok gerçekten söyledim başka bir bisiklet istemiyor. bisikletiyle çok mutlu

• Beğen

bendis

Üye
Tepki
42
@edi55

teşekkürler çok naziksiniz ama bisikletimi seviyorum ben. beni biraz yoruyor ama amacım gezmek, yarışlara katılmayı düşünmüyorum :) ayrıca merdivenlerden erkek arkadaşım çıkarıyor. asıl yorulan o :D

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@bendis

seleniz çok alcak duruyor ondan çok yoruluyorsunuzdur biraz yükseltin bakın o zaman nasıl rahat edeceksiniz

• Beğen

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
evet sle yüksekliği önemli bir konudur heleki uzun gezilerde

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Sizin yazınızı okuyunca , eşim ve benim seneler sonra yeniden bisiklete binmeye başladığım bu sene başı aklıma geldi. Bizde aynı sizin gibi , ilk gezimizde 10 ve 15 km hızlarda ve 20 km uzaklığında bir gezi sonunda mahfolmuş bir vaziyette evimize dönmüştük.

Sele üstünde oturmaktan mahfolmuş bir halde bulduk kendimizi. Eğer dedik bu hep böyleyse biz bisiklete binemeyiz. Ama arkadaşlarımız bu acının zaman içinde yok olacağını söylediler. İyiki onlara inanmışız. O gün acıdan duramazken bu gün ise ancak 75-80 km gittikten sonra biraz acı duyuyoruz. Zaman içinde de o da yok olur herhalde.

Birde ilk başladığımızda 15 km hız bize uçarcasına geliyordu ve çok zorlanıyorduk. Şimdilerde ise 30 km ve üstü hızı çok kolay yakalayabiliyoruz.

Sayenizde Edirne' yide tanımaya başladık. Bizlere de buraları tanıttığınız için çok teşekkür ederim. Gezilerinizin ve fotoğraflarınızın devamını bekleriz.

Sizlere, neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

• Beğen

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ayaklarınıza sağlık fotğraflar da güzel olmuş iyi sürüşler

• Beğen

bendis

Üye
Tepki
42
@serdal

1.68 boyundayım. bisiklete bindiğimde ayak parmak uçlarım yere değiyor. dahada yükseltmem gerekiyor mu?

bendis

Üye
Tepki
42
@Ender Alıcıoğlu

desteğiniz için çok teşekkürler. umarım ilerde bizde bir tandem alıp gezilerimize tek bisikletle devam ederiz. edirneyi elimizden geldiğince sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. kendinize iyi bakın

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
bildiğim kadarıyla bir fikir vereyim (yanlışım varsa düzeltilsin lütfen) selenin üzerine oturduğunuzda biyerden kuvvet alarak dik durun ve pedalın birtarafı aşağı konumundayken topğunuz pedala rahat bir şekilde dokunsun ve diziniz fazla kırık olmasınsanırım böyle rahat kullanacaksınızdır ben böyle rahat kullanıyorum

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
arkadasın anlattıgı gibi diziniz ne kadar açık olaursa o kadar rahat edersiniz yarın ilk işiniş seleyi yükseltmek olsun çünkü resimde alçak gözüküyor ve sizi çok yoruyordur

• Beğen

bendis

Üye
Tepki
42
@felis911

seleyi tarif ettiğiniz şekilde ayarladık. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ne güzel...
ne mutlu size ki bisiklet keyfini sevdiğiniz insanla beraber yaşıyorsunuz..nice kilometreleri beraber katetmeniz dileği ile...

bisikletin optimal ayarlarında done oluşturması için (link) incelemenizi önerebilirim.

• Beğen