Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne - Svilengrad gunubirlik turum

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında ali alper uyar tarafından paylaşıldı.

1. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaslar degisim projesiyle varnaya gitmistim hazir vizem varken bikez de bole tecrubem olsun dedim bisikletimi emekliye ayrmadan once bi tur yapayim boyle dedim..

Edirneyi terkederken..
    [​IMG] [​IMG]
    URL=http://img380.imageshack.us/i/dscn4426.jpg/][​IMG][/URL] [​IMG]
    URL=http://img263.imageshack.us/i/dscn4441.jpg/][​IMG][/URL] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

2. ali alper uyar

Seviye:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

3. ali alper uyar

Seviye:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Arkadaslar bu foto bulgaristan da cekilmistir:) heryerde kasar peyniri satan marketler vardi sebebini anlayamadigim bi sekilde...
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    URL=http://img391.imageshack.us/i/dscn4636.jpg/][​IMG][/URL] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

arkadaslar o gordugunuz 2 bisikletci istanbula gidiomus yolda karsilastik onlar svilengrad ta bisiyler yiyeceklermis sonra istanbula gececeklermis
    sinirda pasaport kontrolde falan 20 li yaslarda bi eleman vardi vizeyi alman zor oldumu falan tarzi sorular sordu muhabet ettik ayak ustu
    memur dedi orda naptin sen ya bisikletle bulgaristan a mi gidilir falan mi dedi sonra ben en son pasaport kontrolde araba sirasinin az olmasi nedeniyle beklemeyi tercih ettim klubeden bi adam cikip cagirdi sen ne bekliyorsun ya die...
    bulgar tarafinda ise nereye gidiyorsun diye sordu falan sansima donuste ayni memur geldi..bana dedi gezin bitti mi falan diye sordu gulumseyerek bulgar kapsindakilerin o gun keyfi yerindeydi bi tek vizeme baktilar pasaport kontrol falan yapmadilar..
    ama ertesi gun kircaaliye gecerken gordum o gun de yavaslatmislardi isleri acayip kuyruk vardi
    svilengrad sirin bi yer sakin dinlenilcek bi yer keske sansimiz olsa da gorseydik..ergun amcamin selamini goturemedim vasco ya otogar i aradim lakin kimse ing ce bilmediginden bulamadim yerini sonra ergun amcanin fotolarindan animsadigim bi yerde bisikletci dukkani gordum fakat emin olamadigimdan bastim gittim sonra dogru hatirlamisim orasiymis ergun amcamin soyledigi dukkan..ama kismet diilmis artik ole yani giderken talih yollardan gittim donuste otobani kullandim . iyi ki polis gormedi beni polislerin onunden gecerken hep tip tip bana bakiolardi o yuzden tedirgin oldugumdan yuzlerine bakmayip yola devam ettim//
    geliste ise bisikletle kapikuleye gelirken orada bicocugun aha bisikletle geciolan die bagirisi cok komigime gitti:)
    ayrica almancilarin bana tip tip bakmasi garibime gitti biraz ama dogal karsiladim..
    gumrukteki (bulgar) adamlara sordum aricaniz mi die gec gec dediler el salladilar keyifleri iyidi galiba o gun:)
    donuste tam edirne girisinde bir bahce vardi orda bisuru kopek vardi..sahipleri gelmis kopekleri salmis arabasini da gordum lakin sahip cik kopeklerine die bagiramadim cunku 7 8 kopek kovaladi deli gibi cevre yolundan dolasmak zorunda kaldim ki bu beni yordu cunku bisikletim agir ve eskiydi ve ayrica 10 km ne ole bisi yolu uzattim.. ciddi ciddi dazer almayi dusunmeyi basladim o andan itibaren..
    bulgar tarafinda ole sorunlar yoktu basibos kopekler falan filan sokaklarda banklarda oturmak guzeldi. yerli halkta bisiklet kullanimi inanilmaz yaygin lakin kask kullanan yoktu o yuzden tip tip bakislar oradada vardi bana karsi...
    Gordugunuz ucak 1912 yilinda kullanilmis
    Bisikletci dostlarima dedim gelin birlikte gidelim kapikuleye cok aclarmis bisiler yiceklermis austria dan geliolarmis ama sofyada baslamislar tura..vize almaniz icin nekadar oduonuz sorusuna 60 euro diince afalladilar amma cokmus dediler sonra icimden hayiflandim ama kader iste..bizi bu duruma getirenler utansin dedim icimden..ve onlara lost taki desmond abimden ogrendigim `i see you another life ` diip ayrildim o da bana another life and another place with bicycle deip gulumsedi ve gittilr ole anilarim oldu yaklasik 95 100 km civari bisi pedalladim

4. receptimur

receptimur Üye

Seviye:
    iyi iş yapmışsın..
    çok sağol..

ali alper uyar bunu beğendi.
  5. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne kadar huzur verici agaclarin arasindaki caddeleri ve kahvehaneleri.

Iste.
    Muhim olan fazla kalabalik nufus degil ama hayat kalitesi.

Tesekkurler

6. ali alper uyar

Seviye:
    aynen ole svilengrad a gidecek ya da ugrayacak arkadaslara tavsiyem agaclarin arasindaki kapali caddede bir banka oturup kafalarini dinlemeleri..inanilmaz huzur veriyor...hayat kalitesi guzel..marketteki insanlar cat pat turkce biliyor cokta sikinti cekmiyorsunuz lakin adam gibi bi restaurant bulamadim cunku yazilarin hepsi bulgarcaydi ve pizzaci da yoktu..sinirda birseyler atistirmistim aklinizda bulunsun..austriali arkadaslar da restaurant bulamamislar ariyorlardi..benim icin cok ilginc bi ani oldu snrI bisikletle gecmek..her arkadasa nasip olur boyle bi tecrube bir gun insallah:)

7. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kısada olsa böyle bi tura çıkman çok hoş gelecekteki yapacağın turların öncüsü olur inşallah. Paylaşımın için teşekkürler

8. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Tebrikler Alperciğim. Sana söylemeyi unuttum, köpekleri. Özür dilerim. Oradaki köpekler bize de çok saldırdılar. Belediyeye şikayet edeceğiz onları. Bir dahaki yolculuğunda birlikte olmak dileğimle...

9. ali alper uyar

Seviye:
    valla ergun amca öyle bir girişimde bulunursanız dilekçenize ben de imza atmak isterim beni kızdıran durum, kapıkuleye giderken onlar bahçelerindeydi sonra sahiplerinin geldiğini gördüm dışarı salmış..bu durumları hiç anlamıyorum..daha önceden de başıma böle bişi gelmiş sahibi varr diye dışarı salıyorlar köpekleri kaçarken gördüğünde beni pis pis gülüp ısırmaz diye..ısırmayacağının garantisini sen mi veriyorsun..inan ergun amca çevre yolundan okadar rampa çıkarken ters rüzgarda..çok sövdüm sahibini..hesapladığımdan geç dönmem nedeniyle karanlık otobanda tek başıma sürmemden dolayı nekadar sövdüğümü anlayabilrsin.. Bu tür girişiimlerinizde ne gerekiyorsa yardım etmeye hazırım yeterki başı boş dolaşmasın şu hayvanlar..

M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
  10. Erhan22

Erhan22 Aktif Üye

Seviye:
    Tebrikler Ali güzel bir gezi yapmışsın. :)
    Bulgar kaşar'ı meşhurdur (Kaşkaval) Ama kalite kalite değişiyor iyisini bulduğunda gerçekten güzeldir. :in:
    Köpekler konusunda sana katılıyorum benzer bir durum da benim başıma gelmişti hatta arka lastiğimi ısırmasına ramak kalmıştı.

11. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geziniz Hoş ve güzel olmuş ..

bulgara bende vizem bitmeden bir yolculuk yapmak istiyorm fakat yolların cok dar olusu gozumu cok korkutmakta ...

yolların geniş ve birazda güvenli olduğunu ayrıca local halkın çoğunluğunu türklerin oluşturduğu plovdiv-asenovgrad-pamporova-trigrad-devin-kırçim-plovdiv düzergağını sonbahar yağmurları başlamadan yapmak istiyorum.Gördüğüm yerleri bir kez daha görmek istemeyişimden mi yoksa yollardan korkumdan mı bilemiyorum beni ürkütmekte yollar hakında biraz daha bilgi verebilirseniz benim için çok faydalı olacak .

12. ali alper uyar

Seviye:
    Kesinlikle sana katılıyorum dönüşümü otoyol üzerinden yaptım ve ne yalan söyleyeim korktum çünkü bulgaristan yollarında bazı otoyollar haricinde, o da bazılarında.. emniyet şeridi yok! ve insanlar cok hızlı geliyor ve bulgaristanda inanılmaz derecede hatalı sollama yapılıyor, adam karşıdan selektör yakıp bekle ben sollucam tarzı hareket yapıyorlar birbirlerine!varna tarafına gittim ve kırcaali tarafına gittim..2 tarafta da değişen birşey yok..hatta varnaya giderken emniyet şeridi olması nedeniyle ve yolların dar olması nedeniyle scooter la giden bir kişinin arkasında kuyruk vardı..yani bulgaristan bisiklet için uygun bir yer değil bence..ve bazen bayır çıkarken falan kenarda bi şerit var onu ben emniyet şeridi gibi düşünmüştüm ama o da normal kullanılan bir şeritmiş..kırcaalide arkadaşım söyledi..İyi ki de yakalanmadım polis e emniyet şeridi diye düşünüp o şeridi kullandım yolda..ana yollar haricindeki yerler sakin, kalabalık değil ama o yollarda giderken kaybolma ihtimalin de var ve bisikletle sürürken polisler inanılmaz derecede acayip gözlerle bakıyor, yanlış birşey mi yapıyorum diye tedirgin oluyorsunuz... O yüzden tavsiyem bir arkadaş grubuyla gidecekseniz gidin ama yollara güvenmeyin ve polislere bakmayın başınıza bela olabilirler.

Mustafa ÖZKARA, evrimyigit ve kcuk_ bunu beğendi.
  13. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Harika bir iş yapmışsın tebrikler,fotoğraflara çok teşekkürler.

14. omer yildiz

Seviye:
    Sevgili Ali,

Turunda senin gibi sevimli ve guzel:) .Sana yazmış oldugumu dusundum ama baktımki yazmamısım.Dalgınlıga gelmiş.Senin gezin kısa bir iki gunluk ama,bizleri gerçekten mutlu etti.Guzel bir meyve gibi ihtiyaç duydugumuz anda haz aldık.

Sizlerin beyinlerinde bu guzel dusuncelerin olusması cok onemli. Siz ulkenin ve bizlerin gelecegisiniz.Daha buyuk geziler yapacaksınız.Sadece gezi ile kalacak bir gelişme degil,saglıklı dusunmeniz,heyecanlı olmanız bizleri buralarda cok etkiliyor.Bu forumda iki teker ile o kadar guzel insan tanıdımki.Kazancımız bu bizlerin.Bence saglıklı bir bisiklet forum cok şeyleri basarabilir.Zamanla hatırlatma ve sizleri uyarma acısından bir şeylerin altını çizmeye çalışıyorum.Bunu yaparken çekinmiyorda degilim.Birilerini incitmek istemiyorum bu guzel ortamda.

Bisikletci,sporcudur,saglıklı bir beyindir,iyi bir gozlemci,iyi bir fotografcıdır.Ama iyide bir yazardır.Organizatordur.Sosyologdur kendi çapında.

Ali sende bunların hepsini uzerinde tasıyan bir oglumuzsun.O nedenle ornek oldugun diger kardeslerimiz adınada alnından opuyorum.

Senin guzelliğin yuzune vurmuş.Elbette gezinde candan ve yurekten olacaktır.

Gezi bahaneydi seni tanıdık Ali...

15. ali alper uyar

Seviye:
    valla yazdıklarınz için teşekkür ederim ama bu aralar çok fazla ilgilenimiyorum internetle çünkü edirne ye yurtdışından gelen tıp öğrencilerini ben gezdiriyorum.Bundan dolayı pek bakamadım..ve pek ilgilenemesem de bisikleti bırakmıyorum bu hafta sonu 25 kişilik bi bisiklet turu ayarlamıştım.avrupa dan gelenler yunanistan a geçmek istedi ama bizim vizemiz olmadığı için geçemedik..inşallah bunlar bi gün hallolur ama işte zaman gösterecek..teşekkür ederim :)

16. omer yildiz

Seviye:
    Bu guzel ve mini geziyi cok begendim. Hatırlanması için yazıyorum.
    Ali daha başka gezileri bizimle paylaşacaktır.Kendisini kutluyorum.

17. omer yildiz

Seviye:
    Ali yi hatırlar ve teşvik edersek turlarına devam edecektir.Sadece bu turu degil gelen misafirleri agırlaması ilede hatırlıyor ve kendisini yurekten kutluyorum.

Sanırım basarılı birde universite ögrencisi.:)
    Selamlar Antalyadan,alnından opuyorum.

18. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Komşumuza yaptığınız gezi:in: , paylaşımınız :in: ve fotoğraflar :in: için çok teşekkürler.
    Selamlar

19. ali alper uyar

Seviye:
    ayrıca söylemeyi unuttuğum bir nokta var, bu geziye kesinlikle ailem onay vermemişti..Onların birkaç günlüğüne halamlara gitmesini fırsat bilerek, gizlice bisikleti edirne'ye götürdüm.Bulgaristan'a pedalladım.Dönüşte kapıkule'den babamı aradım ve böyle birşey yaptığımı söyledim.Telefonda tonca laf işittim ve aynı şekilde de annemden de..ee arkadaşlar bisiklet sevgisi işte, kural mural tanımıyor.:)ama gelince fotoğraflarıma gösterdiğimde güzel yerleri gezmişin diyerek gezime onay verdiler:)

20. lastikci

lastikci Üye

Seviye:
    ayağına sağlık güzel bi gezi olmuş