Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne-Kıyıköy-Çorlu-Tekirdağ

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uzun zamandır bir yerlere gitmeyi düşünüyordum,rota Kıyıköy oldu.Ekibimizde pek eşya bulunmadığı için,cumartesi günü eksik malzemeleri tamamladık,evlere akşam 11'de ancak gidebildik,bagajları hazırladıkfalan derken ancak gece 2'de uyuyabildim,normalde kimse beni o kadar uykuyla uyandıramaz iken gezi olunca işin ucunda saati duyar duymaz kalktım :D Sabah 05,00'te migrosun önünde buluşuyoruz,Sadi abiler de Edirne çıkışına kadar bizimle birlikte geldiler daha sonra antrenman için önden gittiler.

Güneş doğuyor,bu saatlerde pedal çevirmek harika..

Hasköy

İnece Beldesi

Rampadan sonra bir mola..

Buradan sonra,yaklaşık 15 km boyunca düz ve bozuk bir yolda ilerledik,ancak iyice canım sıkıldı bu yolda turdan soğudum resmen :)
    Ve Kırklareline vardık saat 08,45 civarı yol 60 km.

Kırklareli şehir merkezine doğru ağır ağır ilerlerken sağda 2 bisikletçi gördük yanlarına gittik.Reto ve Martina.Tabi ingilizcemiz müthiş olduğu için işaret dili falan anlaştık :) İsviçrelilermiş,15 aydır yoldalarmış.Bisikletlerin üstündeki bisikletliler derneği logosunu sorunca 'Halil Atalay' dediler :) Daha sonra onları edirne'den sadi abi ile görüştürdük telefonda,gidince tekrar görüştüler kalacak yer işini ayarladılar.

Kırklareli'nde kahvalt yaptık ve saat 10,30 gibi sularımızı tamamlayıp ayrıldık.

Önümüzde 2 bisiklet daha görünce hızlıca pedallayıp yanlarına geldik,Polonyalı 2 kardeş birisinin ismi David diğerini hatırlayamadım şimdi.Onlar da İstanbul-Ankara devam edeceklermiş,bisikletleri falan da hiç iyi durumda değil ama o kadar yolu gelmişler helal olsun adamlara,ayrıca diğer kardeşi de harry potterda oynayan bir adama çok benzettik :)
    Onlarla yarım saat yol aldıktan sonra ayrıldık yanlarından,daha hızlı gitmemiz gerek yetişmek için.

Sıcak iyice bastırmaya başlıyor,bizde tükenmeye başladık son bir gayret pedallara yüklenip Pınarhisara vardık öğlen 12'de.

İçerde belediyenin parkı var ancak yüksek sesli müzikten rahatsız olup çıkıyoruz,daha sonra hükümet konağının yanında köşede sessiz sakin gölgelik bir yer bulup çöküyoruz,sodalarımızı içip 2 saat dinleniyoruz.Büfeci abi nasıl da buldunuz orayı hemen dedi çıkışta :D
    95.km

Saat 14,00'de ayrılıyoruz,asfalt erimiş önümüzde giden karayolları aracı da toprak atıyor ziftten toprağa geçtikçe zincirler,kadro,üstümüz başımız batıyor doğal olarak :)

Bu güzel manzarayı mahvediyor fabrika..

Güzel bir ormanlık alana geldik

Şimdi de iniş..

Devamı geliyor.

2. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dağdan inen tertemiz kaynak,biraz da kiraz atıştırıyoruz burada :)

Vize'ye ulaştık,saat erken olduğu için Saray'a gidip oradan Kıyıköy'e geçmeye karar verdik.
    Yol düz sayılır hafiften yorgunluk başlıyor ama ilk kez uzun yola çıkan oktay ve tugay için bu kadar saatte 120 km dahi çok iyi bir rakam :)
    18,00 gibi Saray'a ulaşıyoruz,çarşıda bir süre dönerci aradık bulamayınca bir hamburger atıştırıp yola çıktık.

Pazar günü olması nedeniyle karşıdan gelen trafik çok yoğun..

Manzara süper..

İyiki ayna almışım yanımıza,çok işe yaradı.

Kışın selde yıkılan köprü..

Ağaçlar içinde süper bir manzara ile ilerliyoruz,yol hiç bitmesin istiyorum..

Kıyıköy'e son 3-4 km kala dimdik ve virajlı bir yokuştan iniyoruz,harika bir duygu..

Ve Kıyıköy'deyiz,

Kıyıköy süper bir yer,ertesi gün saat 12'de ancak uyanabiliyoruz günün yorgunluğunu attıktan sonra :) Kıyıköy'den bir kaç manzara

Buraya kadar gelmişken denize girmemek olmaz :)

Citybike'lar elde salcano devam :)

3. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu arada ilk gün yaptığımız toplam yol 185 km.

Benim evden aldığım izin 3 gün olduğu için ertesi gün dönmeye karar veriyorum,her ne kadar gece 2'de yatınca kalkacağıma inanmasalar da 04,30'da uyanıyorum hazırlanıp yola koyuluyorum usulcana :)

Güneş yeni doğuyor,bu saatte gitmeyi seviyorum..

Ormanın içinde tek başlarınalar,yeni doğurmuş olmalı.

Yol,manzara mükemmel bu nedenden dolayı olsa gerek sabah sabah 12 km ortalama ile saatlerce tırmanmaya isyan etmeyişim :)

Yörüktepe,rakım 230.

Alıştım artık tırmanmaya,usul usul gidiyorum.Telefon da çekmiyor sabahtan beri,bari o olsaydı canım sıkıldıkça facebooka giriyordum :D

Ve göztepe rakım 430.Buradan sonra Vizeye kadar 5-6 km iniş yapıyorum.Bu arada saatim 08,30 ve sabah 5'ten beri 35 km yol gelmişim ancak.

Vize otogarında bir kahvaltı yapıyorum ve dün geçtiğim sıkıcı yoldan gitmemek için Saray'a kadar bisikleti otobüse atıyorum.Saray'dan sonra trafik biraz bunaltıyor beni,yol kenarına sığmaya çalışıyorum.Saat 11,30 gibi Çerkezköye vardım fazla oyalanmadan çıktım yola,buradan sonrası duble yol düzlük 30 km ortalama ile çorluya kadar gidiyorum 45 dk falan sürdü galiba.Buralarda ağaçların yerini fabrikalar,derelerin yerine simsiyah akan ilginç sıvılar aldı..Ayrıca bu yoldaki kırmızı ışıklarda beni canımdan bezdirdi tam hızlanıyorum kırmızı yanıyor :)

Çorlu'da oriona gidiyorum,heybelerden eşyalar çalınır diye korksam da güvenliğin sözüne mecbur güveniyorum :) Burada yemek yedim ve 1 saat kadar oturup dinlendim.Sonrasında Tekirdağ'a doğru yola koyuldum ancak sorduğum herkes tekirdağ yolunu farklı gösterince yolu bulmam biraz zor oldu :)

Girerken çorlu tabelasını görememiştim,aynadan fark edince geri dönüyorum
    Yolun burdan sonraki 20 kmlik kısmı turumun en iğrenç yeri oldu iki taraflı gelen tırlar yüzünden kaç defa banketin altına indim adamların hiçbiri yavaşlayayım demiyor,bir defa inmeyim dedim kamyonun kasasını o kadar yanımda hissettim ki aha çarptı artık demiştim :)

Sonunda o iğrenç yoldan kendimi atıyorum ve sahil yoluna çıkıyorum.

Bu arada tüm Trakya boyunca yollarda gördüğüm çare sarıgül yazılarından da bıktığımıı söylemeden geçemeyeceğim :D

Saat 16,00 gibi Tekirdağa varıyorum, 18,30 otobüsüyle dönmeye karar verip Tekirdağı dolaşıyorum biraz..Girişte yanıma motosikletli bir polis abi geldi,ufak motorlardan vardı yokuş aşağı aynı hızda gittik,çıkarken de muhabbet ettik biraz ama o yavaşlamadı pek ona yetişeceğim diye mahvetti beni :D

Tekirdağın sahili acayip kirli,ben güzel bir yer bekliyordum :)

Elbette köfte yemeden dönecek değilim :) Tekirdağı dolaşıyorum biraz..Edirneye giden otobüs uzun bir tırmanıştan sonra kalkıyormuş ancak ben yanlış yeri tırmandığımı ancak 3 km tırmandıktan sonra iniş de başlayınca farkettim hemen pedallara asılıp geri döndüm doğru yolu bulup otobüse ucu ucuna yetişebildim :)
    Turdaki toplam yaptığım yol 365 km.

4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir tur yapmışsınız arkadaşlar.
    Süper fotoğraflar ve temiz bir anlatım.
    Sabah gündoğumu fotoğrafları müthiş.
    Paylaşım için teşekkürler.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  5. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    tunahan hoş anılarla dolu bir tur olmuş, çare sarıgül konusunda sana hak veriyorum keşan'a giderken de bana gınah gelmişti kardşeim hertabelaya da yazılmaz ki:D

Tunahan_06 bunu beğendi.
  6. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    sizlerle birlikte pedal çevirmiş ve turun tadına varmış kadar oldum.
    fotoğraflarınızla harika dakikakalar yaşattınız,hepinize kucak dolusu sevgiler.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  7. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    Bizde tunahanın kaçtığı gün :D ( gitme dememize rağmen sabah erkenden kaybolmuş :D ) 1 saat kano ile manzaradaki kayalaıkların arkasını gezdik denize girdik. Ondan önceki gün derede deniz bisikleti ile sporu elden bırakmadık :)

8. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar çok güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.hepinizin ayaklarına sağlık...

Tunahan_06 bunu beğendi.
  9. Adem Sönmez

Adem Sönmez Aktif Üye

Seviye:
    ayağınıza sağlık

Tunahan_06 bunu beğendi.
  10. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ah şu arabalar olmasa yollar bizim için çok güzel olacak ama,paylaşım için teşekkürler.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  11. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    [Yolun burdan sonraki 20 kmlik kısmı turumun en iğrenç yeri oldu iki taraflı gelen tırlar yüzünden kaç defa banketin altına indim adamların hiçbiri yavaşlayayım demiyor,bir defa inmeyim dedim kamyonun kasasını o kadar yanımda hissettim ki aha çarptı artık demiştim :)

Merhaba,
    Bahsettiğin bu yer Çorlu-Yenice yolu olmalı. Bende bir kere bisiklet ile burdan geçmek durumunda kaldım.Yol gidiş geliş birer şerit ve kamyon tır dolu bir de bu yolda hatalı sollama yapıp aşırı süratliler de eklenince 20 km lik yol insana bir ömür gibi geliyor. İlave olarak yolun kenarındaki banket çok dar ve eğimli
    Hiç kimseye burayı (Çorlu-Yenice yolu) bisiklet ile geçmeyi önermem.
    Yine de sağ salim burayı geçtiğin için geçmiş olsun.

Turunuz çok güzel olmuş.

İyi günler.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  12. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzel ve eğlenceli bir tur olmuş fotoğraflardan öyle gözüküyor herkesin ayağına sağlık arkadaşlar

Tunahan_06 bunu beğendi.
  13. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen öyle,bir ömür sürdü.O 20 km'yi bitirip sahil yoluna kavuşana kadar akla karayı seçtim :)

14. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir de benim Trek in lastikler bontrager Race Lite Hardcase dümdüz dişsiz asfalt lastiği o yolun kenarları yani banket kum ben her bankete düştüğümde kayıyorum yolun bitiminde shell istasyonu vardır oraya vardığımızda yorgunluğumu anlatamam sanki 500 km gitmişim.
    Ancak burdan şunu da anladım ki benim lastikler uzun yolda sıfır sadece asfaltta netice alıyorsun toprakta ve özellikle yağışta tam bir felaket kenarları seyrek iri dişli ortası ufak sık dişli her yola yani asfalt toprak uygun lastiklerden alabilirim.

15. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Kıyıköy gerçekten çok güzel bir yer, gidişte Vizeden Sergen yönüne sapıp Kıyıköye ulaşabilirdiniz. Veya Çakıllı üzerinden Balkaya, Aksicim, Kıyıköy yapabilirdiniz. Bu güzergahı tavsiye ederim. Oraya kadar gidip görmeden gelmek büyük kayıp olur.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  16. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen öyle bende o shelle girdim yol bittiğinde,çok şükür bitti şu yol diye nasıl sevindim anlatamam :)

Bu güzergah gelecekteki planlarım arasında kesinlikle var zaten bu yıl kaçırdık yalnızca :)

17. Tugay Arıcı

Tugay Arıcı Yeni Üye

Seviye:
    çok güzel bir tur olmuş ayrıca saraylıyım sarayda dönerci çoktur meşhur meydanda gonce büfemiz vardır..:)

Tunahan_06 bunu beğendi.
  18. ayhan b

ayhan b Aktif Üye

Seviye:
    arkadaslar harika bi tur olmus kazasız belasızda atlatmısınız,cok guzel

Tunahan_06 bunu beğendi.
  19. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok keyifli bir tur olmuş, ekiple yola çıkmak bir başka olsa gerek...

Zaten yabancılar genelde bu tarz bisikletlerle bu tarz uzun turlara çıkıyorlar.
    Bence en iyisini, en mantıklısını yapıyorlar. :in:

Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
    Sağlıcakla!

Tunahan_06 bunu beğendi.
  20. Egemen Şendağ

Egemen Şendağ Yeni Üye

Seviye:
    Sanırım bu son anda gelmekten vazgeçtiğim tur .) Fotoları ve yolu gördükten sonra gerçekten 3 ay sonra pişmanlık duyuyorum :D