Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne İstanbul Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serkan G. tarafından paylaşıldı.

1. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese selamlar.Baslikta belirttigim gibi uzun mesafeli tur planladim.Simdiye kadar hep sehir icinde 80 km civari dolasirdim. Bisiklete asik biri olarak artik daha cok zaman ayiriyorum. Bu foruma uye olduktan sonra hedefimi yukselttim. 21 yasinda ogrenciyim Edirnede. Kismetse mayis ayinda bunu gerceklestirecegim. Cok arastirma yaptim. Forum sayesinde bircok bilgi edindim. Hedef Edirne den 1 gunde istanbula gitmek. Gerekli malzemeden tutun da harita ciktisi olsun, mola yerleri vs. Herseyi planladim. Simdi duzenli antreman asamasindayim. Bu konuyu acmaktaki amacim siz tecrubeli arkadas ve buyuklerimden cevabini bulamadigim 1 soru icin yardim istememdir. Soru su ki tahmin edersiniz yol otoban ve karayollarini iceriyor. Malum cok rahatsiz eden tir lar ile karsilasacagim. Sizce yolun hangi seridinden gitmeliyim? 10 kisiye sordum 5 i kendi seridinden gitmelisin dedi. Diger 5 kisi ise ters seritten git dedi. Yani agir basan taraf olmadi buda benim kafami cok karistiriyor. Tavsiye ve yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim.

2. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bana göre kendi şeridinden gitmelisin. Herhangi bir durum karşısında hak idda edemezsin karşı şeritten gidersen. Mayıs ayında havaların ısınması ve günün uzaması bu tur için güzel olur erken çıkıp havanın kararmasından çokta geç olmadan İstanbul'a varabilirsin. 4 yıldır Edirne'de okuyorum paralı yol geniş olduğu için silivri yoluna kadar rahatsız olmadan gidebilirsin silivri yollundan sonra yoğunluk artıyor. Eğer parasız yoldan gideceksen de yolların dar olması ve kamyon tır çok olması seni hayli yorabilir. ( bu arada paralı yoldan gidebiliyormusunuz bilmiyorum eğer gidiliyor ise yorumumu yazdım)

3. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletlilerin otobana girmesi yasaktır. Ben Trakya'nın kuzeyinden Saray-Binkılıç Çatalca rotasını tavsiye ederim. Bisikletçiler genelde orayı kullanır. Daha sakin olur, Çatalca zaten İstanbul'un burnunun dibi, Çorlu sonrası D-100 yoğunluğunu yaşamazsın. Saray'a kadar ise mecburen D-100'den geleceksin.

Bu arada tabii ki kendi şeridini kullanmalısın. Özellikle büyük araçların karşıdan gelmesiyle oluşan rüzgar yorar seni...

4. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Edirneden kınalıya kadar d100 karayolundan hiç sorun yaşamazsın.Sonra yol çok daralıyor silivriye kadar.İki araç yan yana zor geçer,yazlıkların yan yollarını kullanın.Silivriden sonrasını iyi bilen arkadaşlar var onlar cevaplar.Ben de yaz sonunda çorlu-ankara yapacağım, hedef 3 gün(becerebilirsem)

5. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Kendi seridimden gitsem iyi olacak. Sehirler arasi ilk defa tur yapacagim. Rota tavsiyeleriniz icinde ayrica tesekkurlerimi sunarim. Ben sadece google earth e bakarak d100 karayolu uzerine odaklanmistim. Sizlerin rota tavsiyelerinizi arastiracagim. Benim icin onemli olan egimin en az oldugu ve arac trafiginin de min. Oldugu rotayi bulmaktir. Yasak olabilir belki bazi yollar ama unutmayalim ki turkiye de yasaklari cignemek sakiz cignemekten cok daha kolay ve fazla yapilan bi durum. Tekrar tesekkur ederim iyi forumlar...

6. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşım d100 den şaşma, otobana girersen suyun biter kan şekerin düşer mola yerlerinin arası çok uzak ıssız,ceza da yiyebilirsin.Daha güzel ama daha uzun rota;edirne-kırklareli-pınarhisar-saray-damandıra boyalık taaa göktürkten istanbul.Ama çok iyi kondüsyon ister,doğası da daha iyi araç fazla yok.

7. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    D100 den sasmam.d Sonucta ben yol bisikleti kullaniyorum.d Ben google earth e edirne-istanbul yazmistim seceneklerden de d100 karayolunu secmistim. Bu durumda edirne-havsa-babaeski-luleburgaz-b.karistira.-corlu-degirmen-silivri-b.cekmece-k.cekmece-besiktas cikmisti.d 240 km sizce bu rota yapilir mi. Sizin dediginize de bakacagim. Tesekkurler...

8. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kendi şeridinden trafiğin aktığı istikamete gitmelisin. Emniyet şeridi seni alacak genişlikte olduğu sürece kamyonlardan asla korkmana gerek yok. Kendi yollarından devam edip gidiyorlar. Fakat yol daralır da araç trafiğinin aktığı şeritlere girmen gerekirse o zaman arkadan gelen kamyonlara mutlaka yol vermelisin. Geniş araba diğer şerit doluyken kaçacak yeri kalmazsa frene bastığı gibi duramaz. Ağırlığından dolayı. O zaman Allah korusun kötü şeyler yaşanabilir.

9. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yol bisikletin enduro tarzı değilse 2. seçenenek yol kalitesinden dolayı zorlar.Hem de daha uzun.Bir günde 240 yol bisikletine göre fazla değil, tabi kendimce bir yorum.Kondüsyon durumunuz nasıl bilmiyorum.Forumda çok kişi yapmıştır,ultra maraton bölümünde okuyabilirsiniz.Edirne istanbul arası d100 de eğim fazla yok ama küçük küçük 25 den fazla in çık var enerjini idareli kullan.Etap bitimine doğru yokuşlar %2 iken hissettiğin %8 oluverir.Dişli yetiştiremezsin, daha fazla diş diye küçük çekmece yokuşunda inlersin:).

10. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
    ben de istanbuldan edirne(keşan) a gitmeyi düşünüyorum mtb (rock rider 8.1 ) ile gideceğim yaza doğru mtb bni zorlarmı yol bisikletine göre?

11. umut tanrıverdi

umut tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    serkan bence saray tarafını kullan.hem maznzarası gzel hemde tehlikesi yok.dediklerigibi göktürke kadar gidersin.ama saraya kadar çok vakit kaybetmemelisin oaraya kadar arabayla gelsen daha ii olur. bende şile den karadeniz ereğliye gideceğim sakarya karasu molalı .yani d100 kullanmayacağım. başarılar ve kazasz pedallamalr...

12. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Konu sahibi arkadaşla aynı kafadayız.. İstanbulda bunaldım artık.! Nisan ayında senelik iznim doluyor benim.
    Otobüsle İzmir veya Antalya düşünüyorum. Ama asıl önemli olan Avrupada bu tarz ulaşım yolları (bisiklet yolu) normal iken biz de tartışma konusu oluyor.
    Malesef ülkemizde bisiklet zor iş.! Malesef..

İstanbul'a gelene kadar yorulacaksın hemen yatıp dinlenmen gerekecek. Bakalım ertesi gün gücün olacak mı şehri gezmek için.
    Otobüsle yolun bir kısmını da geçebilirsin. Soner abi sanırım Edirneden pedallamışlardı onlara yolu sorabilirsiniz.

http://www.bisikletforum.com/member.php?u=1797

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Biz Hollanda Türkiye yolculuğumuzun sonuna yaklaştığımız ve zamanımız azaldığı için ana yoldan geldik, fakat bu yol gayet keyifsiz.
    Kenarda geniş bir boşluk ( yarım şerit ) olması dışında altında duracak bir ağaç dahi bulmak zor.
    Yazın dikenlerden dolayı çok sayıda lastik de patlattık.

Silivri'den sonra Trafiğe girmenizi istemem.

İstanbul'a karadeniz sahillerinden yaklaşmak gayet keyifli bir alternatif olabilir.

İslam Gölge ve Adem Kaya bunu beğendi.
  14. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tavsiyeleriniz benim icin cok degerli. Herkese ayri ayri tesekkur ederim. Bisikletim salcano xrs 030 apex 53 / 39 aynakol. Endore felan anlamam zaten pek umursamam. Senelerce 15 kg lik agir bisikletle dik yokuslar ciktim. Zoru severim yani.d Bu rotayi daha once yapanlar kuzeyden gitmem gerektigini yazmis sizlere de ayrica tesekkur ederim. Ben acikcasi mayisa kadar gereken kondisyonu yapip sabah 5 te yola cikip aksama istanbulda olma hedefini koydum kendime. Peki saray tarafindan olan rota tam olarak nerelerden geciyor bu rotayi yapmis arkadas ve buyuklerim yardimci olursa minnettar olurum simdiden tesekkur ederim. İyi forumlar...

Sunu da belirtmek istedim. Yolun tamamini yani 240 -250 km sini bisiklet ustunde yapmaliyim. Yani belirli bi kismini arabayla gitme gibi niyetim yok. Asil amacim cevremdeki insanlara (ailem , arkadaslarim ) bu sporu gostermektir. Cunku bazilari hala bisikletin bir karne hediyesi oldugunu dusunuyor. Ben sahsen bu dusunceyi kiracagim . (simdilik yakin cevreme). Bisikletin bir spor, hobi, yasam tarzi oldugunu bir karne hediyesi olmadigini 18 yasindan sonra binmenin komiklik olmadigini ilk olarak bu turla ve ilerde insaallah benzer turlarla gostermek istiyorum...

15. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yol bisikletinde 240 km iyi bir binici için bir günde çok zorlanmadan yapılabilecek yoldur. MTB için ise epeyce zorlayacak bir mesafedir. Yapılabilir ama gerçekten çok sağlam bisikletçi olmak gerekir. Mutlaka gece karanlığına kalınır ona göre ışık tertibatını filan almak gerekir.

Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  16. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    konuyu tekrardan hortlatmak zorunda kaldım arkadaşlar , yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim. Edirne uzunköprü tarafına gideceğim istanbul üzerinden. edirnedeki aradaşım b.düzü-b.çekmece-silivri-çorlu-burgaz (e5 üzerinden) en iyi rota oldugunu söylüyor. (kendisi bisikletci değil)

rota konusunda bana yardımcı olur musunuz? bu rota güvenli midir?

17. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle başka alternatif yok aslında var yani otobandan gitmek var ama hem yasak hemde yolda asfalttan ve yanında geçen araçlar dışında görecek bir yer yok,üstelik tehlikesi hepsinden öte.rüzgarı hiç saymıyorum bile...tükendiğin yerde su vesaire bulabileceğin dinlenme tesisleri arası mesafeler yeri gelir 40 km olabiliyor..yani tavsiye etmem
    E5 öneren arkadaş evet doğru olarak vermiş ama sorun büyükçekmece den sonra biraz can sıkıcı yol durumu. bazı kesimler çok bozuk selimpasadan başlıyor Corluya gelmeden Seymene kadar kısmen bariz can sıkıcı(yol bisikletleri icin)üstelik bazı yerde emniyet şeritleri köstebek yuvası gibi..tercih sizin iyi yolculuklar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srdrmrs bunu beğendi.
  18. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @bilalfidanboy teşekkür ederim. e5 üzerinden çıkacağım sanırım.

19. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Rica ederim.şöyle bir yol daha var silivri-tekirdağ-hayrabolu üzeri mesafe olarakda üç aşağı beş yukarı aynı, yol olarak tekirdaga olan kısım silivriden sonra 80 km mükemmel .

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srdrmrs bunu beğendi.
  20. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: