Echowell MW10G combo cyclo computer.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ecelfeli tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. ecelfeli

  ecelfeli Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  1 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  74
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  ısparta
  Adı:
  Abdülkadir SALALI
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Multi-Wireles MW10g High Frequency 2.4 Giga-hz digital Ant+ şifreli data gönderimi desteği olması Kadans Sensörü +Hız Sensörüne ek olarak birde nabız bandı içermesi Piyasadaki emsallerine görede hesaplı olması bu ürünü almama sebep oldu. Tek ekranda Hız Kadans Nabız sayısı ve Saati görebiliyorum.Bu gün itibari ile deneme fırsatım oldu. İlk başlarda nabız bandının vücuda değecek yerlerini ıslatmak gerekiyormuş ( bu sayede sinyalleri daha iyi iletiyormuş) bilmediğimden nabız aletini verimli çalıştıramadım. bu maddeyi hallettikten sonra Eşleştirme ayarlarını kurcalamıştım sanıyorum onunda etkisi ile Bisikleti sürdüğümde hız ve kadans bilgileri ekrana geldiği halde Nabız bilgilerini alamıyordum.Nabız aletinin Pilini çıkartarak Resetlenmesini sağlamış oldum daha sonra takar takmaz cihazlar birbirini algılayıp güzel bir şekilde çalışmaya başladı. Bir kaç hafta daha kullanıp (PİL ÖMRÜ+Ekran Menüler) kullanım kolaylığı püf noktaları vs. için konuyu yeniden düzenlemeyi düşünüyorum. ürünün fiyatı 275tl. Çeşitli satıcılarda 400-500tl bandından satmaya çalışanlar bile var .Almayı düşünen olursa diye bu konuyu açıyorum.İnceleme başlığına yetkim oladığı için buraya açabildim.YAzımda ve anlatımda bir kusurum oldu ise affola.

  Buda çalışmasını gösteren bir video: www.youtube.com/watch?v=NTotiFqac-Q IMG_20160616_095556.jpg IMG_20160616_095600.jpg IMG_20160616_095625.jpg IMG_20160616_170014.jpg IMG_20160616_170047.jpg IMG_20160616_170054.jpg IMG_20160616_170117.jpg IMG_20160616_175617.jpg

  Ürünün Göğüs bandı çok yumuşak, adeta ipeksi bir dokunuş izlenimi veriyor.Hiç bir şekilde temas ettiği yerleri rahatsız ve tahriş söz konusu bile değil vücuda taktıktan sonra inanın varlığını bile unutuyorsunuz(Tabi Kemerini deli gibi sıkmadıysanız).Artı strip bant üzerindeki elektrotlar Hem hamur gibi yumuşakhemde oldukça hassas algılayıcılara sahip.Elektrotlara Ellerinizin sağ ve sol baş parmaklarınızla dokunduğunuzda bile cihaz insan vücudundaki 1.5Volt civarı elektriği hemen algılayıp anında uyanıyor Yeşil uyarı ışığını yakarak Bağlanacağı ana Makinayı aramaya başlıyor.Tek sorun Ürün üzerinde gelen Bayatlamış Pil. Ben Nabız bandından verim alamayınca ürünü geri göndermeden önce Pili değiştirmeyi denedim ve Haklı çıktım Yeni pille beraber gayet muntazam çalışmaya başladı. ilk başta takılacak yeri hafif su ile nemlendirmek ve kalbe yakın bir pozisyonda takmak yeterli.
  Bir Tavsiye:Nabız okuyucu cihazı ilk defa Naylonlarından çıkarttığınızda ilk önce CR2032 pili yenisiyle değiştirin,daha sonra nabız bandının demir klipslerine takın bir dahada çıkartmayın.Merak etmeyin Sürekli Açık kalıpda pili tüketmeyecek; daha sonra lazım olduğunda vücudunuza takın,işiniz bittiğinde de çıkarın hepsi bu Cihaz zaten çok hassas takılınca hemen algılayıp yeşil ışığını yakıp çalışmaya başlıyor Sökülüncede 10sn daha çalışıp kendisini otomatikman kapatıyor.

  Birde kötü haber: Samsung Note Edge Telefonla bir türlü eşleştiremedim :( Galiba sadece Fabrikasyon olarak Ana Computer(KM Sayacı)ile eşleşmiş olarak geliyor bunun üzerinde biraz daha çalışacağım (İ-phone türevleri+Lgserileri+Note3 hepsini deneyeceğim) oluyorsa sorunu çözmeye çalışacağım. Birde Link koyma denemesi yapayım

  En son Ben cihazdan memnunum Doğrulanmış Hız + Kadans + Nabız + Doğru Kalori hesabı + Arka ışık = Uygun fiyat beklentilerimi yeterince karşıladı.
   
 2. scoot yavuz

  scoot yavuz Yeni Üye

  Yaş:
  56
  Kayıt:
  6 Aralık 2015
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Gaziantep
  Adı:
  Yavuz KIROĞLU
  Bisiklet:
  Scott
  merhaba arkadaşım ben yavuz kıroğlu gaziantepten. bu km sayacından bende aldım.. fakat bir türli türkçe kullanım
  kullanım klavuzu olmadığından gerekli ayarları yapamadım. bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim.. selamlar
   
 3. vannt93

  vannt93 Yeni Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  6 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  Hanoi
  Seviye:
  Kimse?
   
 4. ecelfeli

  ecelfeli Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  1 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  74
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  ısparta
  Adı:
  Abdülkadir SALALI
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Arkadaşlar benim cihazin verici kısmı bir kaza sonucu kırıldığı için cihazı kullanamiyorum, aklımda kaldığı kadarıyla eşleştirmeyi yazayım.ilk önce hem nabız aletinin hemde anda makinanın pillerini çıkartın 20 saniye kadar bekleyin Sonra ilk önce ana makinanın pilini takın akabinde nabız bandinin pilini takıp hafifçe islattiginiz göğsünüze takın.Ana makineyi şimdi yerine yerleştirin.Algilama harfleri ziplamaya baslayacak ve beş ~ on saniye içinde algilayip kalp atisinizi gosterecektir. Dip not bu cihazı aldığıma pişmanım. Keşke 273tl buna vereceğime biraz daha biriktirip İkinci el Garmin500 alsaymisim diyorum. Hiç bir şekilde pc'ye bağlamıyor. Nabız bandı sadece kendi Ana makinesinden başka kimseyi tanımıyor, sinir bozucu bir alet. Nasip böyle imiş. Şimdi Garmin için para biriktiriyorum.

  LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi