Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Echowell MW10G combo cyclo computer.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ecelfeli tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ecelfeli

ecelfeli Üye

Adı:
    Abdülkadir SALALI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Multi-Wireles MW10g High Frequency 2.4 Giga-hz digital Ant+ şifreli data gönderimi desteği olması Kadans Sensörü +Hız Sensörüne ek olarak birde nabız bandı içermesi Piyasadaki emsallerine görede hesaplı olması bu ürünü almama sebep oldu. Tek ekranda Hız Kadans Nabız sayısı ve Saati görebiliyorum.Bu gün itibari ile deneme fırsatım oldu. İlk başlarda nabız bandının vücuda değecek yerlerini ıslatmak gerekiyormuş ( bu sayede sinyalleri daha iyi iletiyormuş) bilmediğimden nabız aletini verimli çalıştıramadım. bu maddeyi hallettikten sonra Eşleştirme ayarlarını kurcalamıştım sanıyorum onunda etkisi ile Bisikleti sürdüğümde hız ve kadans bilgileri ekrana geldiği halde Nabız bilgilerini alamıyordum.Nabız aletinin Pilini çıkartarak Resetlenmesini sağlamış oldum daha sonra takar takmaz cihazlar birbirini algılayıp güzel bir şekilde çalışmaya başladı. Bir kaç hafta daha kullanıp (PİL ÖMRÜ+Ekran Menüler) kullanım kolaylığı püf noktaları vs. için konuyu yeniden düzenlemeyi düşünüyorum. ürünün fiyatı 275tl. Çeşitli satıcılarda 400-500tl bandından satmaya çalışanlar bile var .Almayı düşünen olursa diye bu konuyu açıyorum.İnceleme başlığına yetkim oladığı için buraya açabildim.YAzımda ve anlatımda bir kusurum oldu ise affola.

Buda çalışmasını gösteren bir video: www.youtube.com/watch?v=NTotiFqac-Q IMG_20160616_095556.jpg IMG_20160616_095600.jpg IMG_20160616_095625.jpg IMG_20160616_170014.jpg IMG_20160616_170047.jpg IMG_20160616_170054.jpg IMG_20160616_170117.jpg IMG_20160616_175617.jpg

Ürünün Göğüs bandı çok yumuşak, adeta ipeksi bir dokunuş izlenimi veriyor.Hiç bir şekilde temas ettiği yerleri rahatsız ve tahriş söz konusu bile değil vücuda taktıktan sonra inanın varlığını bile unutuyorsunuz(Tabi Kemerini deli gibi sıkmadıysanız).Artı strip bant üzerindeki elektrotlar Hem hamur gibi yumuşakhemde oldukça hassas algılayıcılara sahip.Elektrotlara Ellerinizin sağ ve sol baş parmaklarınızla dokunduğunuzda bile cihaz insan vücudundaki 1.5Volt civarı elektriği hemen algılayıp anında uyanıyor Yeşil uyarı ışığını yakarak Bağlanacağı ana Makinayı aramaya başlıyor.Tek sorun Ürün üzerinde gelen Bayatlamış Pil. Ben Nabız bandından verim alamayınca ürünü geri göndermeden önce Pili değiştirmeyi denedim ve Haklı çıktım Yeni pille beraber gayet muntazam çalışmaya başladı. ilk başta takılacak yeri hafif su ile nemlendirmek ve kalbe yakın bir pozisyonda takmak yeterli.
    Bir Tavsiye:Nabız okuyucu cihazı ilk defa Naylonlarından çıkarttığınızda ilk önce CR2032 pili yenisiyle değiştirin,daha sonra nabız bandının demir klipslerine takın bir dahada çıkartmayın.Merak etmeyin Sürekli Açık kalıpda pili tüketmeyecek; daha sonra lazım olduğunda vücudunuza takın,işiniz bittiğinde de çıkarın hepsi bu Cihaz zaten çok hassas takılınca hemen algılayıp yeşil ışığını yakıp çalışmaya başlıyor Sökülüncede 10sn daha çalışıp kendisini otomatikman kapatıyor.

Birde kötü haber: Samsung Note Edge Telefonla bir türlü eşleştiremedim :( Galiba sadece Fabrikasyon olarak Ana Computer(KM Sayacı)ile eşleşmiş olarak geliyor bunun üzerinde biraz daha çalışacağım (İ-phone türevleri+Lgserileri+Note3 hepsini deneyeceğim) oluyorsa sorunu çözmeye çalışacağım. Birde Link koyma denemesi yapayım

En son Ben cihazdan memnunum Doğrulanmış Hız + Kadans + Nabız + Doğru Kalori hesabı + Arka ışık = Uygun fiyat beklentilerimi yeterince karşıladı.