EBİT'e Sorular

Tepki
8
Bisiklet
Merida
Merhaba.
EBİT'in mail adresi geçersiz mi olmuş iptal mi olmuş ne olmuş bilmiyorum ama gmail hesabımdan ebit@mail.ege.edu.tr adresine mail atamadım sürekli hata verdi öncelikle bunu belirtmek isterim. Bundan dolayı konuyu buraya açıyorum.

Bu sene sınavlar sonucunda ege üni.yi kazanmış bulunmaktayım. EBİT'i, Bornova'yı ve Ege Üniversitesi'nin kampüsünde bisikletle ilgili gelişen olayları Bisiklet Forum'dan 1 yıldır takip etmeye çalışıyorum. Gördüğüm kadarıyla hırsızlık olayları Eskişehir'den sonra en sık İzmir'de görülüyor. Siz bisikletlerinizin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? Eğer bisikleti yurt-okul arası ulaşım aracı olarak kullanmaya karar verirsem güvenlik açısından önerileriniz var mı? Tıp Fakültesi binasında bisiklet için park yeri var mı mesela? Ya da bisikletlerimizi -yurtta* kalırsak eğer- odalara çıkartabiliyor musunuz??

Sorularım biraz birikmiş sanırım ama aydınlatırsanız sevinirim. :7:

Scudo
Tepki
4
Bu konunun linki tarafımdan topluluğumuzun iletişim sorumlusu olan arkadaşımıza iletilmiştir.Kendisi sizinle en kısa zamanda iletişime geçecektir.

Tepki
4
Topluluk harici bisikleti kampüse bırakma sorularını ben cevaplayayım;

Yurtlara bisiklet çıkarma konusu yurdun yönetimine kalmış bir olay biraz,Öğrenci köyünde kalacaksan kısmen kapalı bisiklet park alanları var, KYK'da kalacaksan bisikletini yurdun bodrumuna kilitleyen arkadaşlarımız vardır.

Tıp fakültesinin orada bildiğim kadarıyla pek güvenli bir bisiklet park alanı yok hatta geçen yıl tıp fakültesinin oradan çalınan bisikletler olmuştu.Tıp fakültesinde okuyan bir arkadaş turlara geldiği bisikleti turlar harici yurtta bırakıp okula 50-100 civarına aldığı eski bir bisikletle gidiyordu.

Ben Ziraat fakültesindeyim ve ben okula bisikletimle gitmem gereken durumlarda bisikletimi bloklardan birisinin dışardan görünmeyen iç kısmına kilitliyordum.

Eren

Tepki
8
Bisiklet
Merida
Cevabınız için teşekkürler. Ben de öğrenci köyü çıkmadığından biraz daha uzak bir yurtta kalıyorum ancak sadece ulaşım amaçlı bir bisiklet toplamak (dediğiniz gibi 50-100 lira) mantıklı olabilir.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
merhaba deniz
erenin verdiği cevaplara ek olarak maalesef izmirde bisiklet çalınma olayları oldukça ciddi bir problem. üniversitenin içinde de bisikletleri parkedebileceğimiz pek güvenli alanlar yok, ereninde dediği gibi oldukça ucuz göze batmayacak bir bisikleti ulaşım için kullanırsan hırsızlık senin için çok büyük bir sorun olmaz eğer ucuz bisikletin çalınırsa da çok ciddi bir maddi kaybın olmaz. devlet yurdunda çalınma olayı pek duymadım ama benim duymamam olmadığı anlamına gelmiyor ancak göreceli olarak güvenli bir yer. kampüsteki çalınma olaylarını öğrencilerden ziyade okulu mesken edinmiş öğrenci olmayan bir grup gerçekleştiriyor, üniversite güvenliğide bunlardan bıkmış durumda ve elleri kolları bağlı kendileride pek bişey yapamıyorlar. ben de bisiklet hırsızlığı mağduru olarak bisikletini korumanın en etkili yöntemini gözünün önünden ayırmamak olduğunu düşünüyorum, eğer gideceğin yerde bisikletini kilitleyip uzun bir süre bisikletini göremeyeceksen bisikletle gitmemeni önriririm. konu bira karamsar oldu ama egeye hoşgeldin, hazırlık sınıflarıda gelince büyük spor salonun önünde standımızı açacağız, orda görüşmek üzere iyi akşamlar

Tepki
8
Bisiklet
Merida
" ereninde dediği gibi oldukça ucuz göze batmayacak bir bisikleti ulaşım için kullanırsan hırsızlık senin için çok büyük bir sorun olmaz"
evet iki bisiklet alacağım sanırım. Bir de zaten öğrenci köyü çıkmadı civardaki bir özel yurtta kalacağım. Burda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hazırlık sınıflarına gelince derken ben hazırlık okumayacağım siz
Standı hangi tarihte açacaksınız?

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
egede hazırlık sınıfları fakültelerden sonra başlar, onlar geldikten sonra topluluk standları açılır, şuan kesin bir tarih yok, topluluk standları için bağlı oldukları birimle toplantı yapılır ve bütün topluluklar izin verilen tarihler arasında standlarını açarlar ama bu tarihler büyük ihtimalle eylülün son haftası ve ekimin ilk haftası olur, o aralıkta da büyük spor salonu önüne uğrarsan standımızdan kayıt olabilirsin.

Sedat SARI

Üye
Tepki
11
Nasıl olduysa bu sene hazırlıklar başlamış durumda biz geçen yıl 11 Ekimde başlamıştık bende gelicem bana bisiklet almam konusunda yardımcı olursanız çok sevinicem aklımdaki bisiklet bu İzmirde güvenilir bir bisiklet alabileceğim bir yer varmı yada EBİT Olarak bazı bisikletçilerde indirim imkanları sağlıyabiliyormusunuz yönlendirebiliceğiniz bir yer varmı ? (link)

Tepki
4
Direkt olarak yönlendirmekten ziyade,yeni yada eski üyelerden bisiklet almak isteyen arkadaşlar için üyelik işlemleri bittikten sonra bir hafta sonunda İzmir'deki bisikletçileri gezip fiyat alıyoruz ve bisikletleri görüyoruz.Bu şekilde üyeler farklı bisikletleri görme ve birden fazla kişi alacaksa pazarlık yapma olanağına sahip olabiliyorlar.

Topluluğa kayıt tarihleri belli olduğunda bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet çok güzel olur. Ben de ege tıptayım bu sene girdim . Ebite başvurmayı düşünüyorum ve tabiki yeni bisiklet almayı.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar ebit kayıtları başlamıştır, büyük spor salonunun önündeki topluluk standlarından kayıt olabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yarın ya da çarşamba üye olucam benim merak ettiğim bir husus şu : Tıp fakültelerinin programıyla aktiviteleriniz çok çatışıyor mu? Daha önce Tıp fakültelerinden talep aldınız mı ?

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
tıp fakültesinden daha önceden olduıkça ciddi sayıda üyemiz oldu, zaten etkinliklerimiz hafta sonu yada akşam 5 ten sonra gerçekleşiyor.

Tepki
8
Bisiklet
Merida
Selamlar Bahadır. Yarın program biraz yoğun ama haber verirsen beraber kaydolalım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mesajını geç gördüm kardeşim ben bugün kaydoldum kusura bakma . Yine bi tıpçı arkadaşla gittim. Çok iyi karşılandık EBİT güzele benziyor