Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EBİT 2007 - 2008 Bahar Dönemi Kayıtları Başladı!

Konu, 'Üniversite Bisiklet Grupları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni ve sıcak geçecek bir döneme bomba gibi giriyoruz. Şubat ve Mart ayı programlarımız aşağıdaki gibidir. Kayıt olmak isteyen arkadaşlar Mediko karşısında kurulacak olan standlarımıza veya bizi orada bulamadıkları takdirde topluluklar merkezinde bulunan odamıza sıcak çayımız veya acı kahvemizden (dileyene şeker de var:p ) yudumlamaya gelebilirler;)
    Odamız nerede mi? İşte burada :cool: http://maps.google.com/maps/ms?ie=U...0.003616&t=h&z=18&iwloc=000446068dd31eddcdf7d

• 25- 29 Şubat 2008 Tanıtım Faaliyetleri
    • 29 Şubat 2008 Genel Toplantı
    • 1 Mart 2008 Eğitim
    • 2 Mart 2008 Teorik Sınav
    • 9 Mart 2008 Pratik Sınav
    • 16 Mart 2008 Kavaklıdere Gezisi
    • 23 Mart 2008 Sahilevleri Gezisi
    • 30 Mart 2008 Kemalpaşa Gezisi

Sevgilerle

Fatih Ertörün, ozzy ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  2. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir oluşum, keşke bizim de olsa :(
    Yalnız sınavlar dikkatimi çekti, hatta egeden bir arkadaşta söylemişti de,
    garip gelmişti. Vize final derken bir de insanlar bu stresi yaşamasın :)

derya.yildirim bunu beğendi.
  3. derya.yildirim

Seviye:
    Bu oluşum biraz da Topluluğa ait bisikletlerimizin olmasından kaynaklanıyor. Daha düzenli, daha planlı olmamız gerekiyor. Grubumuz yeni üyeler de geldikten sonra büyüdüğü için tehlikeleri ekarte etmek adına bu tarz bir eğitim şart oluyor :). Keşke her sınav bizim yaptığımız gibi olsa:D

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  4. cedfaruk

cedfaruk Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende ktü de bisiklet klübü kuruyorum inş ama bana yardımcı olabilirseniz sevinirim... bu klüp kurulurken hazırlanan tüzük ve gerekli diger belgelerin bir örnegini bana mail atabilirseniz bende onu ktü ye göre uyarlayıp bisiklet klübünü daha kolay bir şekilde kurabilirim.. böylece bu güzel bisiklet sporunu tüm türkiye de yaygınlaştırabiliriz:in:
    silbir_omer@hotmail.com yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler:)

5. derya.yildirim

Seviye:
    Tabi ki seve seve. Adresinizi ekledim, gerekli olan dosyaları yollamaya çalışacağım.

6. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, ben İstanbuldan İsmail. Arkadaslar ben Ege Universitesinin bisiklet topluluguna dair bisiler duydum bunlari aydinlatirsaniz cok sevinirim.
    1.si bu topluluga katilmak icin bir ucret talep ediyormussunuz ve bu paranin nereye gittigini merak ediyorum.
    2.si egitim vermeniz insanlari bilinclendirmeniz cok hosuma gitti fakat egitimden sonra sinav yapiyormussunuz sinavi gecemeyen bisiklet severleri araniza almiyormussunuz (yada cesitli sebeplerden dolayi sinava giremeyenleri) bunun yerine bu arkadaslari bisiklete kusturmek yerine onlara daha cok vakit ayirmayi ve onlarida bu ise uygun duruma gelmesine ve sizinle olmasini neden denemiyorsunuz?
    3.su derslerde bir biskletcinin yaninda kesinlikle olmasi gereken 4 sey olarak kask canta eldiven gozluk dortlemesinden bahsedilirken ders verenlerin dahi oradan ciktiginda bisikletlerine kasksiz bindigini duydum buda bana bi celiski yaratiyor gibi geldi.
    4.su beraber gezilere gitmenizde cok hos bisi ama belirli tarihlerdeki sinav ve derslere giremedigi icin bu kulube giremeyen insanlarin araniza alinmadigi gibi biside calindi kulagima.
    Sonuc olarak bole bi olusuma cok sevinirken dikta bi duzenleme ile yaklasilmasina cok ama cok uzuldum eger ben yanlis duyduysam ve yanlis biliyorsam aydinlatmanizi umuyorum.
    İzmirdeki bisikletli arkadaslardan duydugum bunlar, eger dogruysa bir an once (bence) yanlis olan bu uygulamayi duzeltmenizi diliyorum. her nekadar uyesi degilsemde Barisapedal toplulugu gibi 5 yasindan 70 yasina guruba katilmak isteyen herkesin katilabildigi bi gurup olmaniz dilegiyle...
    HOŞ-KAL'in...

seçkin erden ve artofriding bunu beğendi.
  7. derya.yildirim

Seviye:
    Merhaba İsmail Bey,

Eleştirilerinizi ve önerilerinizi saygıyla karşılıyoruz fakat içinde bulunduğumuz şartlar bu şekilde bir düzenlemeyi gerektiriyor.

İlk olarak şunu söylemeliyim ki benim bildiğim kadarıyla topluluğa ait bisikleti olan ve bunları üyelerine tahsis eden tek topluluk biziz. Durum böyle olunca kontrolün daha yüksek seviyede olması gerekiyor. Topluluğa ait dokuz bisikleti de yaklaşık 40 kişilik bir güruhun dönüşümlü olarak kullandığı düşünülürse ne kadar kısa aralıklar ile bakımlarının yapılması gerektiği ortaya çıkar ve böylece toplanan aidatların nereye gitmiş olduğu anlaşılır. Yeri geldiğinde cebimizden bile harcamamız gerekebilmektedir.

Eğitim ve sınav konusuna değinecek olursak; topluluğumuza gelip de geri dönmek zorunda kalan kişi sayısı çok azdır. Eğitimlerimizin içeriği toplu halde sürüş sırasında, trafikte maksimum güvenlik sağlamaya ve bisikleti etkin bir şekilde kullandırmaya (En son on sene önce bisiklet kullanmış birine yeni teknolojiyi sunduğunuzda adapte olması ve yüksek performansta kullanması beklenemez) yöneliktir. Grubumuzun geziler sırasında güvenliğini sağlamak başlıca görevimiz olduğu için bu durumu tehlikeye sokanları (uyarılara rağmen tutumunu sürdürüyor ve hatalarını düzeltmek için çaba harcamıyorsa) gruba almama gibi bir insiyatife sahip olduğumuzu düşünüyorum. Eğitim veya sınav tarihlerini kaçıranlar için ise kendi zamanımızdan ödün verip telafi kredisini oldukça yüksek tuttuğumuz bir gerçek.

Topluluğa üye olduktan sonra kendi bisikletlerini edinenlerin sayısı ve bunu günlük hayatlarının bir parçası haline getirenlerin sayısı da oldukça fazla olduğu için bisiklet kullanımını arttırmaya ve özendirmeye yönelik çalışmalarımızın boşa gitmediğini belirtmek isterim.

İçinde bulunduğumuz durumu anlatabildiğimi umarak buna göre yeniden değerlendirme yapmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

8. Bora Köse

Bora Köse Aktif Üye

Seviye:
    öncelikle bu aidatların nereye gittiği konusuna değinmek istiyorum. derya'nın da dediği gibi bisikletlerin bakımı için çok fazla para harcanıyor. ayrıca her dönem yaptığımız kamplı faaliyetler için çadır, mat, ocak gibi malzemeler alıyoruz ve sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu gibi işler için para gerekiyor. eğitim konusuna gelince insanlar bu yaşa kadar genelde bireysel sürüş yapmışlar ve grupla sürerken nelere dikkat edecekleri konusunda bilgi sahibi değiller. topluluğa üyelik için gelen insanları çoğu da hafta sonu yapacak bişey bulamayıp arada da bisikletle gezeriz işte diye düşünüp gelen insanlar. bisiklet sevdalısı olan insan zaten bi yolunu bulup eğitimlere katılıyor veya bu konuda yeterince bilgiye sahip. sınav yapmamızın bir amacı da sırf geyik olsun diye gelen insanları elemek içindir. kask takmama konusuna gelince, grup halinde sürerken kask takmamak gibi bir durum söz konusu olamaz. sadece gruba topluluğun kaskları yetmediği takdirde biz kasklarımızı verirsek kasksız çıkarız. faaliyetler dışında da kask takıp takmamak herkesin kendi bileceği iş. turlar dışında herkesin sorumluluğu kendine ait sonuçta, kimseyi zorlama hakkımız yok. turlara herkesin katılma konusuna gelince, biz üniversitenin topluluğuyuz ve üniversite öğrencilerine hitab ediyoruz. ayrıca biz herkesi almak istesek bile okul yönetiminin koyduğu kurallar var ve böyle bir şey mümkün değil. ki öğretim üyelerinden gelen abilerimiz ablalarımız da yok değil.
    umarım bu kadar bilgi sizi aydınlatmaya yardımcı olmuştur

9. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Oncelikle bu elestirileri dikkate alip cevapladiginiz icin tesekkur ederim.
    Eminim benim gibi bir cok insan vardir para veriyoruz fakat bu paralar nereye gidiyor diyen bu cevaplarla bu tamamen aydinlatilmis oldu benim ve diger insanlarin kafasindaki soru isareti silinmis oldu.
    Egitim konusuna gelince, zaten onceki mesajimdada soyledigim gibi egitim vermenize cok sevindim. Egitimden sonraki sinavinda bu guruba katilmak isteyen insanlarin nekadar ciddi bir is yapmaya calistiginizi gostermek istediginizi anladim dogrumu?
    5 yasindan 70 yasina derken kastettigimde,okul disi degildi bir okul toplulugu oldugundan bu gibi kurallar koymaniz cok normal benim orada solemek istedigim guruba katilmak isteyen fakat sinavinizi gecemeyen bisiklet severleri sen gecemedin alamayiz yerine,bisikletin ne oldugunu anlatip daha fazla zaman ayirmasini saglayarak o bisiklet severinde ii bir bisiklet surucusu konumuna gelmesini saglamaya calismalisiniz demek istedim.
    Gerekli ekipmanlar konusuna gelince; daha onceki senelerin birinde istanbul bodrum arasi bisiklet turuna cikmaya karar verdik bir arkadasimla ve bu uzun yok icin 2-3 ay onceden surekli tasit araci olarak kullandigimiz bisikletlerimizle daha fazla zaman gecirmemiz ve antremanlari siklastirmamiz gerektigini dusunduk. Gunun birinde ben arkadasimi beklerken gec kalmasinin sebebini merak ettigimden aradim ve kaza gecirdigini bir arabanin kirmizi isikta gecmesi sonucu duramayarak arabanin tam ortasindan carpip spd pedallardan kurtulamayip bisikletle beraber aracin diger tarafina kaskinin uzerine dustugunu duydum kaski kirilmisti yani neyseki kirilmisti bu kaskin islevini tam olarak yerine getirdigini gosterir kolundaki 2 kucuk siyrik disinda yara almamisti. iste anlatmak istedigimi anlamissinizdir umarim. insanlara kaskin,eldivenin tutunma kaymama gozlugun goze bisi kacmama ve gozunu kapamaya calisirken bir yere carpma gibi sorunladan uzaklastiracagini anlatmaniz ve onemini soylemeniz ve bunu goz onunde bulundurarak sizinde bu ekipmanlari kullanmanizi oneririm.
    Sonuc olarak sunu soyleyebilirimki gurubunuzla ilgili aklima takilan bircok soruisaretini aydinlatmis oldunuz tesekkur ederim.
    Yinede derimki bu sinav ve dersleri tam olarak sayisini ve suresini bilmesemde katilmak isteyen herkese uygulamaniz bu tarihte gel yerine gel anlatalim ozaman deyip ise koyulmaniz cok daha ii olur ve gurubunuzda genislemeye ayrica 9 olan bisiklet adetinizi dahada cogaltmaya ve bisiklet alamayan bisiklet severlere daha fazla ve daha ii hizmet vermenizi saglar derim ben.
    hee unutmadan festivalinizde orada olmak umudi ile derim ve yardimda bulunabilecegim birsey varsa seve seve yaparim...
    tekrar tesekkur eder yolunuz acik olsun derim
    HOŞ-KAL'in...

seçkin erden, runnerr ve derya.yildirim bunu beğendi.
  10. hill_all

hill_all Yeni Üye

Seviye:
    Kimsenin aklına takılan soru kalmadığına göre bu konu üzerinde daha fazla tartışmak biraz anlamsız olacaktır belki ama benim de söylemek istediğim birkaç şey var…

EBİT’e henüz bu yıl katılmış bir üyeyim o yüzden paraların nereye gittiğine dair ayrıntılı bilgi sahibi değilim. Ancak şu kadarını söyleyebilirim. bir ayda yapılan geziler için istenen aidat sadece 5YTLdir ve bu da oldukça az bir miktardır. Bırakın bisikletlerin bakıma gitmesini, kamp malzemelerinin alınmasını vs. toplanan paranın bir kısmını yönetimde olan arkadaşlarım kendileri için harcasalar ( ki bunu düşünmek bile oldukça komik ) benim bile içim yanmayacakken…

Eğitim sonunda elenen arkadaşlarımızın şu anda bu toplulukta olmaması bir çok kişi için çok daha iyi olmuştur doğrusu. Çünkü gezilerde grubun düzenini bozacak, istenmeyen kazaların yaşanmasını sağlayacak arkadaşların elenmesi bu sporda şarttır. Uzun zamandır bisiklete binmeyen, sürme konusunda zayıf kalan arkadaşların elenmesi söz konusu değildir.(çok fazla zayıf olanların dışında) Bunu kendimden biliyorum. 5 yıl üzerine ilk kez bisiklete bindim ve gerçekten grubumuzun zayıf halkasıydım. Ama şu an hala üyeliğim devam ediyor ve bisiklet sürme konusunda ilk günlerden çok daha iyi durumdayım çünkü bu üyelerimize yardımcı olan, onların da gezilerde eğlenmesi için, bisiklete devam edebilmesi için özveriyle çalışan birçok arkadaşımız var.

Ülkemizde zaten sayısı az olan bu toplulukların çok iyi faaliyetler yapanlarını da bu şekilde kulaktan dolma bilgilerle eleştirmek büyük bir haksızlıkmış gibi geliyor bana… Aynı anda spor yapmamı, yeni arkadaşlar edinmemi hem de yeni yerler öğrenmemi sağlayan EBİT’e ve EBİT için uğraşan herkese çok teşekkürler…

Saygılar…

11. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar ben bisiklet topluluguna aklima takilan sorulari sordumki dogrusunu ogrenebileyim. Saolsun arkadaslar ictenlikle bu sorularima ve elestirilerime cvp verme inceligini gosterdiler. Boylece bu konu hakkinda duyduklarimi iste ebit oyle boyle bi topluluk demek yerine ilk agizdan ogrenmek istedim ayrica ben bu paralar bazi insanlarin cebine gidiyor demedim paralarin nereye gittigini sordum ve tekrar tesekkur ederimki cevabimi aldim.

Siz 5ytl aydat bazi insanlarin cebine bile gitse seve seve veririm diyen arkadasim somurulmeye oyle alismissinizki, sevgiye mutluluga paylasima barisa eglenmeye hakkiniz olan seyleri almaya calismak yerine kaninizin emilmesine ses dahi cikarmayip destekler gorunuyorsunuz. (bu soylediklerim icin ebitten kesinlikle ozur dilerim aklima boyle birsey asla ve asla gelmedi arkadasin bu yazdiklarini birkez daha dusunmesi gerektigini dusundugumden yaziyorum)

Ebit bir ticarethanemidir yoksa bisiklet seven insanlarin gonululukle toplanip bisiklet severlerle bir araya gelmeye calistigi onlri bilinclendirip daha guvenli bir surus icin bilgilerini paylastiklari bir olusummudur? 5ytl yi birilerinen cebine seve seve vermeye gonullu arkadasim bunu bi dusunun bence.

Ben eminimki ebit gonullulukle isleyen bir yapilanmadir.

Ebit in bir festival hazirligi icerisinde oldugunu duydum ve bunun tohumlarinin filizlenmeye basladiginida duydum yani faaliyete gecmis durumda oldugunu duydum yanlis biliyorsam lutfen duzeltin.
    Bu festival icin eminin bazi ihtiyaclar vardir ve bu aydatlarin bir kismi oradada kullanilabilir bundada herhangi bir sakinca yok bence ve hatta arkadaslar biz festival yapiyoruz gonullu oalrak calismak isteyen arkadaslara ihtiyacimiz var bu bizim festivalimiz ve beraber yapalim hatta elektrik kablosu pense ampul ne biliim anahtar takimina ihtiyacimiz var bu konularda yardim edebilecek arkadaslarin etmesi hepimizi sevindirir yada alan kirasi bukadar arkadaslar biz bu festivalin bizim festivalimiz olmasi icin bu kira bedelini kendi aramizda toplamaya karar verdik denirse eminim herkes o sapkaninicerisine elinden geldigince biseyler atar. Katilimin ucretli ucretsizmi oldugunu bilmiyorum fakat ucretli bile olsa bu paranin alandaki ihtiyaclar icin toplanacagindan eminim. roc'n coke gibi bu gruplari dinlediniz bunun bi karsiligi var ve bunu sadece cebinizdeki para ile oleyebilirsiniz mantigi yerine amator bir ruh ile yapildigini ve gelir kaygisi gutmeden urasildigini tahmin ediyorum.

Siz 5ytlyi bazi insanlarin cebine gidersede veririm demeniz bu isi gonullulukle yapan insanlara bir hakaret gibi geldi bana ve gercekten boyle birsey dusundugunuzun kaniti olarak algiladim oysa ben hic birzaman bu para sizin cebinizemi gidiyor demedim ve bunu ima etmedim nereye gittigini sordum ve cevabimi aldim.

Beni yanlis anlamis olacaginizi dusunup karsi tepki olarak bunlari yazdiginizi umidediyorum ve yanblis anlasildiysamda beni yanlis anlayan herkesten ozur dilerim.

Umarim yanlis anlasilmalari duzeltebilmisimdir. beni anladiginizi umuyorum.

Tum bisikletseverlerin yolu acik olsun.

HOŞ-KAL'in...

runnerr bunu beğendi.
  12. derya.yildirim

Seviye:
    Zannediyorum ki kafalardaki sorular cevabını buldu. Festival konusunu da kendi başlığında konuşursak daha fazla verim alabiliriz sanırım:in:

Saygılar.

ozgurtex, Genar Batur ve acsnake bunu beğendi.
  13. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:

Ebitte değilse de ehavkda (E.U. Havacılık Klübü)bulunmuş biri olarak ve ebiti bilen birisi olarak ebit adına değilse de bahsettiğiniz şeylerin yanlış anlaşılma ihtimaline karşılık kendi adıma cevap vermek istiyorum.

1- EBit her E.U. klübü gibi E.U.nun şart koştuğu bir katılım payı toplamaktadır. Bu rakamlar cüzi ve oraya katılımcıların öğrenci olduğu gözönünde bulundurularak toplanmaktadır. ayrıca klübe katılım zorunlu değil. ben ebit üyesi olmadığım halde (ki ünvden mezun olalı 3 sene oldu) ebitin turlarına katılıyorum. hatta umduğumdan daha fazla sevgi ve saygı görüyorum. bu paralar da klübün malzemelerine harcanıyor eminim. zaten E.U. bu konuda çok ayrıntılı hesap istiyor. kim ne kadar yatırdı bu para nereye gitti gibi. bunların muhasebesi Mediko muhasebe departmanında tutuluyor. (Ehavktan biliyorum.) ve bi açık olması halinde yöneticilerin canına okunuyor.
    2- Eğitim ve sınav bence güzel bir ikili. Zaten sınav ÖSS değil insanın geleceğine ambargo koysun. sınav sadece eksiklikleri görüp tamamlamak ve insanları biraz daha olsun motive etmekle ilgili. eğitimler de çok ağır değil. teknik eğitimden çok malzemelerin ömürlerini uzatmaya, insanların kendi bisikletlerinden max verim almasına yardımcı olmaya ve güvenliği arttırmaya yönelik. sanırım bir de ilkyardımla ilgili eğitimler veriliyor. Ama emin olun kimse "allah bugün sınav var napacaz ? çok zor sormasa bari de bisiklet hayatım sona ermese " psikolojisinde değil emin olabilirsiniz. ayrıca eğitim, sınavlar ve turlar tamamen öğrenci topluluğu olduğundan doğal olarak öğrencilere göre ayarlanıyor ve buna her hafta yapılan toplantılarda demokratik bir şekilde karar veriliyor. (E.U Diğer üniversitelere oranla daha demokratik bir ünviversitedir zaten. içinde bulunsaydınız bilirdiniz).
    3- münferit olarak olabilir. (hiç denk gelmedim ama) ancak bu bir genelleme olamaz. gördüğüm kadarı ile ebit güvenliğe oldukça önem veriyor. zaten aksi düşünülemez. hem bir bisikletçi olarak hem insana değer veren insanlar olarak. ayrıca her yönetici birisinin gerekli güvenlik önlemleri almadan yaralanması durumunda sorumluluğun kendisinde olduğunu bilir ve bu duruma göz yummaz. bu durum E.U mediko bünyesinde yapılan yönetici toplantılarında her seferinde deklare edilir. (Ehavktan biliyorum)
    4-bu bir öğrenci topluluğu. E.U da hemen hemen tüm sınavlar hemen hemen aynı tarih aralığına denk getirilmektedir. (Biz buna Vize yada Final dönemleri diyoruz.) dolayısıyla yukarıda da söylediğim gibi hiç kimse sınav zamanı zorla kimseyi tura filan götürmez. zira kendisinin de aynı dönemde sınavı vardır mutlaka. ayrıca behsettiğim demokratik ortamda uygun olmayanın geçerli bir gerekçe ile (Sınav emin olun çoooooooookkkk geçerli bir gerekçe) katılmayı reddedebilir. bu yüzden de en ufak bir olumsuz tepkiyle karşılaşmaz.

dediğim gibi E.U içinde diktatörlük rejiminin hakim olduğu bir yer olamaz, en fazla (bu en çok ehavkta ve dağcılık ve mağaracılık kollarında belirgindir) tecrübeye dayalı hiyerarşi vardır. ancak bu da demokrasiye engel değildir.

Umarım aydınlatıcı olmuşumdur. ve lütfen böyle kulaktan dolma bilgilerle karar vermeyiniz, suçlayıcı olabilecek deklerasyonlarda bulunmayınız.

Saygılar..

14. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Arkadasim verdigin bilgiler icin cok ama cok tesekkur ederim.

Mesela ben kulupten olmayanlarin gezilere katiilabildigini bilmiyordum bunuda ogrenmis oldum sagol

Acama ilk mesajimi cokmu sert yazdim die dusunmeye basladim cunku tamamen yanlis anlasilmisim. Duyduklarimi sordum ve sizin sayesinde gercekleri ogrendim. tekrar tesekkur ederim.

Elestiri tabiki vardi fakat elestir alainacak ve elistirinin sahiplerinin fikirleri gozonunde bulundurulacakki yanlis anlasilmis seyler duzeltile bilsin dimi?

Benim amacim polemik yaratmak degildi bu biraz polemige kaydi bakin tekrar tekrar soluyorum amacim polemik yaratmak duydugum seylerin dogrulugunu ogrenmekti ve ogrendim tekrar tesekkurler...

HOŞ-KAL'in

runnerr bunu beğendi.
  15. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:

Forumda da yeni olduğunuzu gördüm şimdi. bütün bunları forumda yeni olduğunuz için yazıyorum.

Bu forumun amacı kesinlikle birşeyler öğrenmek, bilgileri paylaşmak. Bunun için de en "doğal" yol soru sormak. ancak forum ortamında insanlar birbirinin tavır, jest ve mimiklerini göremezler (web teknolojii maalesef o kadar gelişmedi henüz.) bu yüzden yazılarımızda azami özeni göstererek, yanlış anlamaya müsaade etmeyecek, konunun dağılmasına izin vermeyecek kadar açık bir dille yazmaya gayret etmeliyiz. Bu konuda çeşitli sıkıntılar olabilir zira herkes her dili bilmek zorunda değildir. İyi bilmediğiniz bir dilde yazmak yerine iyi bildiğiniz bir dille de yazabilirsiniz. eminim aynı dille cevap verecek yada en azından yazdıklarınızı başkalarının anlayabileceği bir dile cevirecek bir arkadaşımız vardır.

Bol pedallı günler dilerim.
    Hoşçakalın.

16. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    benim kafama bir-iki soru takıldı:
    1. siz bu paralar birinin cebine gidiyor olayını kimden duydunuz yada kafanızda ne şekilde oluştu hiç bilmiyorum. bana bunu açıklayabilirseniz sevinirim. diğer ebit yöneticisi arkadaşlarımın söylediği gibi topluluğa çeşitli ekipman almak ve bisikletleri yürür halde tutmak için kullanılıyor. ayrıca topluluğumuza katılmak isteyenlere daha çok zaman ayırmamızı söylemişsiniz ancak biz insanlarla burda ciddi bir iş yapıyoruz. insanlar bişey yapmak istiyorsa kendilerinde fedakarlık etmeliler. biz kendi zamanımızdan feragat edip onlar için bir emek harcıyorsak karşımızdakilerden böyle bişey beklemeye hakkımız var çünkü bir öğrenci topluluğu yönetiyoruz hizmet sektöründe çalışmıyoruz. ve emin olun eğitim döneminden yeni çıktık ve son 3 haftamız "haftasonları dahil" sabahlardan akşamlara kadar yeni üyelerle ilgilenmekle geçti. neticede bizde öğrenciyiz bizimde derslerimiz var bizimde kendimize göre bir sosyal yaşantımız var. beraber ebitte çalıştığım hiçbir arkadas topluluktan ne maddi nede başka türlü(malzeme, bisiklet vs.) hiçbir çıkar sağlamadan bu işi yapıyor ve bizde bu paraları ödüyoruz.
    ayrıca ebit öyle böyle bir topluluk diyenlerin ne dediklerinide merak ettim buraya yazabilirseniz sevinirim.
    saygılar
    Genar Batur
    ebit başkan yardımcısı

ozgurtex ve hill_all bunu beğendi.
  17. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Bu forumu karsilikli atismalar sayfasina donusturmemek icin icimden gelenleri buraya yazmiyacagim.

Bundan sonra foruma yazacagim seyleri yazarken daha ozen gosterecegim umarim solediklerini dogru anlamisimdir bende senin mimiklerini goremesemde tavrini anlayabiliyorum.

Bundan sonra yazdiklarima yazi karakterlerime dilime cevaplarima dikkat edecegime kendi adima sana soz veriyorum.

Daha fazla uzatmanin kimseye faydasi dokunacagini sanmiyorum

Ben sorularimi sordum bircogu senden olmak uzere cevaplarimi aldim. benim istedigimde buydu. tekrardan sana tesekkur ederim.

(ben bi dil kursuna oradanda forum kurallarini ogreten bi kursa basvuru yapiim (bunlar ortami yumsatmak icin yazilmis espirilerdir( hani mimik yokya :) )))

Genar Batur bunu beğendi.
  18. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Ya korkarim ayni yerde sekiyoruz ben hicbirzaman onun bunun cebine gidiyor demedim bunun sebebini sordum ve cvp ini aldim. Kimin kafasinda nasi olustugunu bende anlamadim.
    Evet zaman ayirmak dedim bu bir elestiriydi senede 1-2 sefer sinav yapmak yerine gelenlerin o tarihi beklemesi yerine bu egitimlerin araliklarla ve daha sik verilmesinin daha ii olacagi gorusunu belittim bu benim gorusumde biz bunu yapamayiz derseniz ben buna bisi diyemem cunku orada egitimi veren ben degilim ama bence bole olmali.
    O paralarla bisiklet aldiginizi 9 adet bisikletinizin oldugunu bunlarin bakimi icin kullanildigini ogrendim sizden coook once
    Ne duydugum konusuna gelince okulunuzda okuyan arkadaslardan duydugumu tam olarak yazdim duyduklarim bunlardi ogrenmek istedim ve ogrendim artik bakin bu boloe diilmis bole boleymis diyebilecem onlara sizin sayenizde bu orendiklerim sayesinde karalama kampanyasi yerine propagandanizi yapabilecem.

Umarim anlasilmistir anlasilmadiysa tekrar yazabilirim...

HOŞ-KAL'in

Genar Batur bunu beğendi.
  19. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Benim sizle bi alip veremedigim yok. Ogrenmek istedigimi sordum ve ogrendim. Bunun icin kac oldu bilmiom ama yanlis anlasilmayi duzeltmek icin tekrar ozur diler ve tesekkur ederim.

Ben bunlari duydugum kisilere forumda bi soralim cevabini verirler merak ettiklerimizi ogreniriz demistim ve oylede oldu biraz uzun ve anlasilmasi guc oldu ama sizinle yazisma firsati verdi bana buda bir arti :)

Tum bisiklet seven insanlari buradan sevgiyle kucaklarim

Ve eklerim

BARIŞ HEMEN ŞİMDİ !

( Yaa bide Bornova'dan Karsiyakaya cevre yoluna cikmadan gidebilecegim bir yol varmi gerci Alsancaga gitmeyi cozdum olmadi oradan bi vapura bakar dimi yaa :) )

20. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:
    burası bir forum ortamı mesajları herkes okuyor. o yüzden konuya açıklık getirmek için yazıldı bu yazılar. siz üzerinize alınmayın. eğer bu sorularınıza cevap verilmese idi bu mesajları okuyan diğer insanlar yazdıklarınızın gerçek olduğunu düşünebilirlerdi. sıkıntı yok yani merak etmeyin. forumda yenisiniz, oluyor böyle şeyler kendinizi sıkmayın.

Bu arada bilgilerinizde istanbul yazıyor. ama sanırım izmirde yaşıyorsunuz. Bornovadan karşıyakaya yolu sorduğunuza göre. Ona da cevap vereyim zira cevapsız kalmış. Bornovadan Karşıyakaya tek yok tabi ki çevreyolu değil. bornova mustafa kemal bulvarından Manavkuyuya gidip manavkuyu kavşağından bayraklıya dönebilirsiniz. (Yeni adliyeye dönülen kavşaktan adliye yolunun tam tersi istikamette) yolu takip ederseniz sizi karşıyakaya çıkaracaktır. ancak bu yolu geceleri önermiyorum güvenli olmayabilir. ancak gündüz bir tehlike yok.

acsnake bunu beğendi.