eBay

Tepki
6
selam arkadaşlar, ebay.com da satılan bir kadro, yada bisiklet almak istiyorum fiyatı bana çok uygun gibi geldi ama sonradan bir aksilik yaşamamak için bilenlerden yardım istiyorum, sanırım açıkartırma sistemi ile satılıyor. ben mesela 100 $ a bir kadro aldım bunu bana gönderiyorlarmı, kargo sanırım bana ait oluyor, tahminen ne kadar tutar, ve gümrükte sorun olurmu,
lütfen bilen varsa bişeyler yazsın.

Scudo

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Sanırım bu site doğrudan Türkiye'ye göndermiyor eğer Amerika da falan tanıdığın varsa o yolla getirtebilirsin

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
kargo bedeli burda belirtildiği gibi 25 dolar... Shipping costs: US $25.00
Fakat satıtıcı sadec amerika içine satış yapacağını belirtmiş... Ships to: United States

Onun dışında ebay den tr ye her türlü ürün geliyo tabiki neden gelmesin fakat satıcıyla anlaşıp içine bedelsizdir hediyedir gibisinden notlar yazmasını istemiz gümrüğe takılmaması için faydalı olur..ayrıca belirtilen kargo ücreti hesabınıza eklenir ve sizden peşin olarak alınır...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Shipping, payment details and retrn policy kısmına bakarsan Available to kısmında United States only yazıyor. Yani satıcısı ürünü sadece Amerika içindeki alıcılara gönderiyor.
Ancak normalde örneğin 100 Dolar'lık bir ürün satın aldın, ürünü satın alırken Shipping denilen ulaşım bedelini de ödüyorsun. Yani 100 dolar + 15 dolar da ulaşım bedeli olsa misal, 115 dolar ödeyeceksin.

Tepki
6
teşekkürler arkadaşlar epeyce araştırdım yakında bir bisiklet alacağım ebay'dan, tabiki türkiyeye satış yapan birini bulursam..:)
bu arada linkteki kadro 72$ a satılmış..:(

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Ebay den bisiklet almanı tavsiye etmem. Türkiye'de hemen her marka bulunabiliyorken ebayden almak biraz maceraperestlik gibi geliyor bana. Ben bisikletimi toplarken sele borusu vs. gibi parçalarımı ebayden aldım fakat 100 usd nin altında (92 usd) olduğu için sorun yaşamadım ama üzerinde "gift" yazmayan ve 100 usd den pahalı bir kargoda bedeline yakın gümrük vergisi ödeyeceğini bilmen gerekir. Bence Türkiyede çok kaliteli markalar var bunların birçoğu amerikan veya avrupa menşeili, kaldı ki yerli markalardan Kron bile diğerleriyle aynı kalitede kadro üretiyor artık. Önemli olan kadronun hangi sınıf komponentle donatıldığı değil mi?

anlgelen

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varmı? Sitede kargo ücreti 13.5 dolar yazıyor bunun dışında ödenecek masraflar(gümrük vb.) varmı?

(link)

Yukarıdaki linkte avid juicy ultimate fren takımı fiyatı 340 dolar yani yaklasık 450 ytl tabi ek masrafları bilemiyorum bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Shipping costs: To Turkey -- US $43.50

en az 150 usd gümrük ödersin, Efor Bisiklet'ten alman daha ucuza gelir....

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
@Uğur Taşdemir

Aynen uğraştığına hiç değmez bilirim o eziyetleri git Efordan al kullan mis gibi...

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@anlgelen

arkadaşım 100 euroya kadar gümrük vergisi diye bir şey yok zaten 100 euro ya kadar gelen ürünler normal posta ile gelebiliyor bence uygun olur fakat burdaki fiyetlarında arasında fazla bir fark oluyormu o önemli sadece kargo ücreti olur üztüne

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
@veynah

Arkadaşım konu zaten baya eski ayrıca 350$ yani 100€ dan daha büyük bir meblağ olup, gümrük memurları genelde paketin büyüklük ve ağırlığına gör malzemeye baktıkları için her türlü pakat gümrüğe takılabiliyor...

Ama 100$ altı ürünler %80 sorun yaşamadan ürünün kapına kadar gelir...

ozkantu

Aktif Üye
Tepki
40
@H.Çağrı

evet arkadaşlar korkmayın ;
ebay dan istediğinizi getirin.
getirirkende satıcıya rica edin, 100$ ın altında bedel gösterip, hediyedir diye not düşsün...
böyle yaptığım alışverişlerin sayısını hatırlamıyorum, inanın:)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozkantu

Peki 100$'ın altında fakat ağır birşey mesela bir bisiklet, akülü scooter vs. getirdiğimizde de gümrük masrafı ödemiyor muyuz.

ozkantu

Aktif Üye
Tepki
40
@soneryen

tüm olay on oradaki gümrük memurunun "kişisel değerlendirmesine" bağlı:eek:
hiç bisiklet getirtmedim ama ;
2 sene önce 99 transam'imin yan marşbiyel'lerini (ki devasa bişeydir:D )sorunsuzca getirmiştim.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
sanırım gumrukte 1 senedır ebada dikkat ediyorlar...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birde benim duyduğum UPS, DHL, TNT gibi Uluslararası kargo firmaları gönderilen ürünlere gümrük memurları değil kendileri bakıyorlarmış ve ürünü onaylıyorlarmış adrese kadar getiriyorlarmış, gümrük memuruyla, gümrükle vs. alakası olmuyormuş. Yurtiçi gönderimi gibi basit oluyormuş. Bilgisi olanlar paylaşırsa memnun olurum.

azrail

Üye
Tepki
8
Maalesef pek o şekilde olmuyor. iyibey isimli bir site var ebay ile ilgili, orada detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ürün+kargo ücreti 100€ sınırını aşmadı, satıcı da gift gösterdi, kesin takılmadan gelir diye birşey kesinlikle yok..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@azrail

Peki diyelim gümrüğe takılırsa ürünü, nerden kimden, nasıl soracağız

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Postaneden bir yazı geliyor adresinize. Teblii edildiği günden itibaren 15 günde başvurup kargonuzu almanız gerekiyor, yoksa geri yolluyorlar. Ürününüzü almaya giderken ödemeyi yaptığınız kredi kartı ekstresi, mail adresinize gelen invoice mailinin çıktısını vs. götürmeniz gerekiyor.