Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ebay'de Top Seller Bir Satıcı Sahte Ürün Satar mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Halitkin tarafından paylaşıldı.

1. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    Türkiye'de 350 tl'ye satılan akg q460 kulaklığı ebay'de 81 dolara buldum. free shipping ve Türkiye'ye gönderim yapıyor.

ürünün sahte olmasından şüphe etmiştim ama Top-rated seller olması ve hakkındaki yorumların yüzde 98'inin olumlu olması sahte olduğu yönündeki şüphelerimi yok etti. akg kulaklık satın alan tüm alıcıların mesajlarını tek tek okudum biri bile sahte ürün olduğu hakkında iddiada bulunmamış.

fakat öte yandan gerek ebay gerekse amazon'da 85 dolara satan da var 170 dolara satan da var. ve hepsi de top rated-seller. Top rated bir seller’in sahte ürün satması olası mı?

ayrıca bu kulaklığın sahtesi üretiliyor mu, hiç rastladınız mı? ürün elime geldiğinde sahte olup olmadığını nasıl anlarım?

bahsettiğim satıcı: http://www.ebay.com/itm/150978168342?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

169 dolara satan satıcı: http://www.ebay.com/itm/AKG-Q460-Qu...71216695?pt=US_Headphones&hash=item3f112ec237

amazon'da 92 dolara satılan ürün: http://www.amazon.com/AKG-Q460-Head...=UTF8&qid=1359833760&sr=8-1&keywords=akg+q460

amazon'da 169 dolara satılan ürün: http://www.amazon.com/AKG-Quincy-Si...UTF8&qid=1359833794&sr=8-25&keywords=akg+q460

2. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ab endişelenmekte haklısın bu tarz pahalı kulaklıkların ayırt edilemeyecek kadar iyi imitasyonları olabiliyormuş.

We'll Beat ANY Advertised Price! 169 dolar diyen biraz da meydan okumuş. belki fiyatı yüksek tutması taktik olabilir.

Amazon bana sahte satmaz gibime geliyor 92 dolar olan amazon satıyormuş

3. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    200 küsür yorumdan birinin bile sahte ürün iddiasında bulunmaması düşündürüyor beni. sahte olsa 200 kişiden biri de olsa anlardı herhalde.

4. Servan

Servan Kıdemli Üye

Seviye:
    227 satış yapmış bu az rakam değil. %98.7 olumlu yorum almış bu mükemmel... gözün kapalı alabilirsin. sahte olsaydı satın alanlardan böyle yüksek oranda olumlu dönüş alamazdı. hem çinli ateist kardeşlerim etik kavramını yaşam felsefesi haline getirmişler. kendi alışverişlerimden de biliyorum. imanlı adamdan korkucaksın asıl... neyse, %98.7 olumlu yorum alan adama hanımını teslim edip dünya turuna bile çıkabilirsin özetle... :in: yalnız başlıkta bi de mini lafı geçiyo bu yarı fiyat olayı sahtelikten değil model farkından olabilir. kulaklık özel ilgi alanıma girmediğinden ayrıntılı incelemedim...

5. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hocam sahte olsa bile 200 kişiden şikayet gelmemesi çok iyi taklit edildiğini gösterir. Alın gitsin.

can akıncılar bunu beğendi.
  6. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam konuyu ölesine okuyordum yorumu gördüm süper:D

7. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Böyle ufak şeyleri şüphe etmeyin bence bu bile adamı stres yapar =) 200 kişi almış rahatlamış

8. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    şunu duymuştum ebay için. önce ucuz malları satıp feedbackleri dolduran satıcılar varmış. sonra büyük vurgun için atıyorum 300 dolarlık ürünü 100 dolardan satıp kaçıp gidiyorlarmış. ama sen kulaklık alanların yorumlarını okuduysan sorun olmaz diye düşünüyorum.