Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ebay'dan parça siparişi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında emre özbay tarafından paylaşıldı.

1. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Smart sam 26x2.10 lastiklere sahibim asfalt yolda yorduğu için marathon plus 1.50 ile değiştirmek istiyorum fakat malum Türkiye de fiyatlar uçmuş gidiyo bisikletçime sordum tanesine 130 tl dedi bende yurtdışına yöneldim.Gümrükte bir problem çıkar mı ? 40 ila 50 dolar arası tek lastik fiyatı kargoda sorun çıkar mı son yıllarda gümrük kuralları değişti mi? Yardım edebilirmisiniz

2. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kargo hariç mal bedeli 75 € geçmediği sürece sıkıntı olmaz.
    sorun olduğunda da ekstre ile harcamanızı ibraz edebilirsiniz. şu kadarı mal bedeli bu kadar kargo diye.

3. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bahsettiğim ürün http://www.ebay.com/itm/Schwalbe-Ma...32855890?pt=US_Tires&var=&hash=item3a849b0852 buyrun burda tekerlek ölçüsü yazmıyor ama tam emin olamadım 26x1.50 lazım bana bunun boyutu nedir?

4. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ebay'den alış veriş yaparken 98-99 arası başarı yüzdesine sahip satıcıları ve mümkün mertebe çok satış yapmış olanları seçin. Böylece sıkıntı yaşamazsınız. Bu kriterlere uyan satıcılar genellikle malınız kaybolur ya da gelmezse sırf sizden negatif puan almamak için o malı tekrar gönderiyorlar. Ebay'den yaptığım alışverişlerde üç kez bu duruma düştüm. Üçünde de satıcı malı tekrar gönderdi ve bana ulaştı.

5. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  6. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    aliexpress e bakabilrisin

7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ebay üzerinden 50 kez ürün satın aldım, fiyatı bu kadar yüksek ürünleri satıcı her kim olursa olsun almayı çok doğru bulmuyorum. Yerinizde olsam aşağıdaki adresten satın alırdım. En azından ürünlerinizi aldıktan sonra size ulaşana dek takip edebilirsiniz.

http://www.merlincycles.com/schwalbe-marathon-plus-smartguard-rigid-tyre-26-51315.html

Çifti kargo dahil 70 euro yani 211,77 Türk Lirası tutuyor.

8. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki bu sitenin ucuz olmasının sebebi ne veya güvenilebilir mi ? Bisikletçim tanesine 130+ derken burda 90tl yazması biraz garip değil mi ? eğer müşteri memnuniyetini düşünüyorlarsa sağolsunlar varolsunlar :D

9. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu site diğer bir çok yurt dışı siteye göre uygun fiyatlara aynı ürünleri satıyor. Ben bugüne kadar 5 kez alış veriş yaptım. Hatta en son 3 hafta önce 850 TL değerinde ürün satın aldım. 2 gün içerisinde Türkiye'ye gelen ürünleri gümrük kontrolü sebebiyle vergisini ödeyip 10-15 gün geçte olsa teslim aldım. Firma son derece güvenilir, ürünleri takipli royal mail ile yolluyorlar.

Daha önce aynı marka lastiklerin marathon modelini kullandım, plus modelinde koruyucu tabaka daha kalın. Bu fiyata Türkiye'de bu lastikleri bulmak mümkün değil diye düşünüyorum. Kaldı ki Türkiye'de euro üzerinden Türk Lirasına çevirip satanlar var.

Lastikleri almaya karar verdiyseniz eğer, daha fazla zaman kaybetmeyin derim.

http://www.bikeandoutdoor.com/U1536...b-26-jant-dis-lastikler-schwalbe-marathon.htm

http://www.sanalpazar.com/urunalin__kywSchwalbe-Marathon-Plus-Tour-26x1.75-Smart-Guard

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...chwalbe-marathon-plus-26x1-75-dis-lastik.html

10. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Site için teşekkür ederim erdal abi hemen almalısın konusuna gelirsek bisikleti daha yeni aldırttım pek destek vericeklerini sanmıyorum en yakın zamanda para biriktirmeye başlayacağım (ayrıca mtb bisiklete 1.50 lastik çok kötü durur mu ya örnek resim varsa çok memnun olurum)

11. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Zaman kaybetmeyin yazmamın sebebi, başka yerlere bakıp aynı lastiği ucuza aramak zaman kaybı olur demek istedim. Yoksa tabi ki bütçe ne zaman müsait ise o zaman alınmalı. :)

Ben 26x1.75 derim. 1.50 biraz sırıtabilir.

12. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Şimdiye kadar öyle sırıtan bisikletler kullandım ki lastiğin sırıtmasının bence bi anlamı yok :D performans açısından en iyiye ulaşmaya çalışıyorum