Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ebay'dan gelmeyen sipariş

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Kaan Türkan tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba ilk defa ebay dan alışveriş yaptım ve aynı üründen 4 gün arayla 2 tane söyledim tahmini gelme süresi süresi doldu 1. nin ve gelmedi bende ürünün gelmediğini belirttim ve .iki ürününde parasını istedim 2. ürünün parası geldi ama 1. nin gelmedi 1. ürün için isteğime cevap olarak ebayda bu gözüküyo daha önce böyle bişeyle karşılaşan olduysa yardım edebilirmi [​IMG]

2. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    İade talebinde bulunmuşsun. Herhalde yanlış düğmeye bastın.

3. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncellikle cevabınız için teşekkür ederim ben ürünü almadığım halde süresi doltuğu için kendisi onayladı sonrasında müşteri hizmetlerine yazdım ettim dediklerini yapınca böyle oldu

4. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bu gibi yabancı siteleri google dan sayfayı türkçe ye çevirerek kullanmanızı öneririm. Kafa karışıklığının önüne geçer.

5. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşwkkür ederim tavsiyeniz için anladığım kadarıyla satıcı dolandırıcı gibi bişey çıktı ikinci ürününde parasını satıcı cevap vermediği için geri alabildim 1. ürünüde süresi doldupu için geri alamadım ürün şu anda kayıp olarak gözüküyo 4 nisana kadar süre verdiler

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Kaan Türkan Paypal kullanıyor iseniz paranız garanti altında olur hiç endişe etmeyin. Kullanmıyorsanız bi an önce üye olup kullanmaya başlayın. Mesela 50$ a amerikadan bir ürün siparişi ettim gelmedi, adam dolandırıcıymış ve ben paramı geri aldım.Böylelikle dolandırılmadığım için mutlu bir müşteri olarak alış verişimi hala daha ebay dan devam ettiriyorum.

7. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haklısınız abartmıyorum bugüne kadar babamla beraber 150 den fazla sipariş verdim yurtdışından ve hiç birindede paypal kullanmadım ama ebay ilk siparişimizdi ve ciddi bi rakam olunca epey uğraşıyoruz bununla artık paypalsız alıveriş neresi olursa olsun düşünmüyorum ama anladığım kadarıyla ebayla paypal anlaşmalı iki firma çünkü bana gelen para paypaldan geldi birazda internette dolaşıp bu çıkarımı yaptım

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  8. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    düzenleme

9. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ebay'de dolandırıcı olmaz. Ebay'in sistemi dolandırıcılığa müsait değil.

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  10. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ebay ile Paypal anlaşmalı iki firma değil. Paypal Ebay'in ödeme sistemini yöneten birimdir, tek firma mıdırlar bilmiyorum ama iç içedirler.

11. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence o kadar kesin konuşmamak lazım sonuçta tanımıyoruz adamı ama böyle diyorum çünki ne bi kargo bilgisinde yenilenme var mesajlarımada geri dönüyor ben tamamen ebayla konuşuyorum onlarda adama ulaşamadığı için beni haklı bulup 2. ürünün parasını verdiler

12. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haklısınız ebay la paypal ilk başta aynı firmaymış ama şu anda ayrılıyolar paypalın sitesinde okudum

13. Kaan T.

Kaan T. Sarcasm

Adı:
    Kaan T.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben de bir kez pedal istemiştim eBay dan. Gelmedi. Sonra eBay money back guarentee ile parayı geri almıştım. Eğer o üründe de eBay money back guarantee varsa siz de alırsınız diye düşünüyorum.

14. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    inşallah alırım ciddi bi rakam sonuçta bekliyorum meçburen bu arada durmadan maillelmeler oluyor aslında ebay ın türkiyede bi ofisi var gittigidiyoyla aynı firma sonuçta ama türkiye ofisi ne telefona cevap veriyo ne de maillere

Kaan T. bunu beğendi.
  15. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Adamı tanıyıp tanımamanın önemi yok, satış sistemi dolandırıcılığa müsait değil, müşteriyi koruyan bir sistemleri var.

16. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    farkındaydım zaten dediğinizin yanlış anlamanızı istemem beni size karşı bişey demedim benim şu anki tek sorunum ürünün tahmini teslim tarihi dolduğu için ürünü kayıp olarak gösteriyo ve parayı iade etmiyo 4 nisana kadar beklememi söylüyo

17. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ebay sisteminde nasil bir sey dolandiricilari önlüyor bilgi verebilirmisiniz. Ben en gec iki günde bir ebayden alis veris yapiyorum ve böyle bir önlem göremedim dolandiricilik hakkinda.
    Bukadar güvenmeseniz iyi olur sonucta ebay sadece bir acik artirma sitesi ve saticililarla hic bir alakasi yok. Sahsen ben su ana kadar 3 saticiyi polise dolandiriliciktan dolayi sikayet ettim. Dolandirmaya karsi ebay hic bir sorumluluk kabul etmiyor ve ilgilenmiyorda. Hattada ödemelerde dolandirilmamak icin lutfen PayPal, ebay plus hakkini kullanin ve feedbacklerini iyi okuyrak alisverisinizi yapin diyor.
    Eger ebay plus yada PayPal ödeme hakkini kullanirsaniz güvende oluyorsunuz. Aksi taktirde hic bir güvenliginiz yok malesef.

Ebay ile PayPal gecen seneye kadar beraber calisiyorlardi ama gecen sene malesef ayrildilar. Sadece ebay den alin mali PayPal üzeri öderseniz güvrnde oluyorsunuz.

18. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Murat Cömez in yorumuna katılıyorum. Dolandırıcıyı önleme gibi bir şey yok. Adam ilanı açtı, siz aldınız parası nı ödediniz, ürünün gelmesi 1.5 - 2 ay desek sizin para o süre boyunca işletilebilir.Ki benim yaptığım alış veriş te 50$ dan 110 tane ürün satılmıştı.Parasını 2 ay sonra geri aldım varın gerisini siz düşünün. E bay bu tarz dolandırıcıları sisteminden men ediyor bu bir önlem değil başka bir hesap ile tekrar giriş yapılabilir. Yani siz siz olun paypal sız yurtdışı alışveriş yapmayın.

Murat Cömez bunu beğendi.
  19. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    RI882436397CN

Benimde bu ürün halen Guanzoghu'da bekliyor gözüküyor,ne olacak ? 1 ay oldu yaklaşık.

20. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Tolga Çelebi Ürünün teslim tarihi ni geçti ise refund açıp paranızı geri isteyebilirsiniz