eBay

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ebaydan bir ürün almayı düşünüyorum. siparişi verdikten sonra adres bilgilerini sistem otomatik olarak satıcıya atıyor mu yoksa ben özel msj olarak şu kadar para gönderdim şu ürünü istiyorum diye kişiye msj atmam gerekiyor mu?

Y.Toygar

Daimi Üye
Tepki
167
Süper ellerine sağlık =) Aradığım bilgiler valla..

Erol KOLAS

Daimi Üye
Tepki
188
Bisiklet
Salcano
@serisonu

paypal hesabında adresin neyse o gösteriliyor satıcıya.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Türkiyeden satış yapılan ürünleri arama imkanı var mı ?

Erol KOLAS

Daimi Üye
Tepki
188
Bisiklet
Salcano
@Ali Menemen

Öncelikle arama satırında Advanced search yazan yere tıklıyoruz,
Sayfayı aşağıya doğru çekip Location bölümünde duruyoruz.
Burada Only Show items'e tık atıp, Located in'den Turkey'i seçiyoruz.
bundan sonra tekrar yukarıya çıkıp arama yapabilirsin ve Türkiye'den satılan ürünleri görebilirsin. Şu var ki sadece Türkiye'den satılan tüm ürünleri göster gibi bir link bulamadım henüz.

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci
Tepki
28
Güzel, konu. Açıklamalar için teşekkürler. Ben de Ebay'i çok ufak meblağlardaki siparişler için kullanıyorum. Mesela Preston çevirici almıştım 1 USD'ye hem de kargo dahil. 17-18 günde geldi. Satıcılar 98% bile olsa olumsuz yorumları okuyun, satıcıya soru sorun, ilgilenip ilgilenmediğiyle ilgili bir fikir edinmiş olursunuz. Ebay'i zaten Çinliler ele geçirmiş, en iyi alternatifleri onlar sunuyorlar. Kullanılmış birşey alayım diyorsunuz kurumsal olmayan sizler bizler gibi bireysel kullanıcılardan. Ürün ucuz olsa bile bu sefer kargo büyük meblağlar tutabiliyor.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Ebay'dan ilk alış verişimi yaptım hongkong'tan bi şirketten 2007 discovery forma takımı ve 3K karbon matara kafesini toplamda 75tl gibi bir rakama aldım bakalım ne zaman gelecek. (ikisi içinde ayrı ayrı kargo hesaplandı. ebaydan onceden alışveriş yapanlar normal olup olmadıgını soyleyebilir mi?)

kargo hariç forma 8,99$
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqF,!i0E1MgCLM5GBN(hkSBeWQ~~0_12.JPG

ücretsiz kargo tayt 16,99$
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqYOKiQE1(hTOBvzBN(hhJP(H!~~0_12.JPG

kargo hariç matara kafesi 0,99$
http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqEOKjME1sY0jC46BNdPKfu13w~~0_12.JPG

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
fiyatını bilemem ama "air mail" ile gönderimler daima economy maillerden daha hızlı oluyor. Genel olarak elektronik alışverişlerim daha hızlı olmakt özellikle bir ürün honghongtan 5.günü geldi. Ama tabi kimide oluyorki 45 günü bulabiliyor ama istisna bu.
Şimdiden yakın zamanda sana ulaşması ve güle güle kullanman dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Dogukanaksu

zaten şuan bisikletim burda değil bekleyebilirim ama 45 günde baya bi uzun sureymiş inşallah o kadar beklemem. aynı formayı takım olarak Türkiye'de en ucuz 105 TL'ye bulmuştum bana karbon matara kafesi dahil 75e mal olacak inşallah daha saglam ingilizcem olsa hemen işi ticarete dökerim satıcıyla irtibata geçip 1$ dolar olan karbon matara kafesleri için alınan 9$ kargo ucretini düşürebilirim. Anladıgım kadarıyla sıfır forma satanların cogu ebaydan takılıyo. cünkü sipariş usulu çalışıyorlar. 2 hafta gibi surede ellerinde oluyo ve bize gonderiyorlar.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Şuan kargoya verildi olarak görülüyor ürünlerin hepsi

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Arkadaşlar bu ebay daki sistemi anlamadım ben ödeme sistemini filan bana anlatabilirmisiniz acaba fiyatlar uygun gibi gözüküyor burdan ihtiyacım oldumu sipariş verebilirim.

• Beğen

Özgür_Aksoy

Daimi Üye
Tepki
377
iki ürünü de aynı satıcıdan aldıysanız ve satıcı "combined shipping" gibi bir seçenek sunuyorsa zaten size aldığınız bütün ürünler için tek bir kargo ve ürün ödemesi gönderiyor paypal üzerinden ama çoğu satıcı kargodan da kar etmek için combined shipping pek tercih etmiyor.

• Beğen

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Şimdi fiyatlar uygun ama, kargo parası çok absürt bir mebla tutar mı acaba, nasıl olur?
Böyle bir durum olmaz ise gerçekten çok iyi fiyatlar..

• Beğen

Özgür_Aksoy

Daimi Üye
Tepki
377
@Burak ÖZBEK

kargo ücreti yazar ürünün fiyatı altında. büyük hacimli ve ağır ürünler hariç kargo çok pahalı tutmaz. yalnız bazı satıcılar kargo fiyatını şişirebiliyor ona dikkat.

• Beğen
Tepki
110
İlk alışverişinse size tavsiyem 20-25 gün süre bile geçse gelmiyecek diye endişe etmeyin ;) 1 gün arayla bile verilen aynı ürün siparişlerinde 15 güne kadar olan gecikmeler yaşanabiliyor ! Forma fiyatı pek uygun gelmedi bana ! Ama şahsen dolar kuru 1.40'dayken dünyanın siparişini çok uygun fiyatlara vermişim belkide ondandır sanırım :) Büyük ihtimal ürününüz nisan başı gibi gelir dediğim gibi özellikle dağıtımda bu ürünler onlarca elden geçiyor ve postanede dağıtımı beklenen yüzlerce ürün oluyor ! Ama ürününüz mutlaka gelecekdir !

• Beğen