Ebay'da satılan giyim ürünleri?

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
arkadaşlar malum birçok bisiklet formasının ürünlerini Türkiye'de bulamamaktayız ve yabancı sitelerden getirmekteyiz, Ebay'da birçoğumuzun bildiği gibi imitasyon ürünler yer almakta..Kullananlara sorum olarak memnunlar mı?kaliteleri nasıl?mesela bir exustar ya naliniyle karşılaştırırsak cok fark var mı aralarrında?

Scudo
Tepki
0
selamlar,

ebayden alinan giyimler fena deyil ama markasina dikkat etmen lazim. Burdada tabiki kalitesiz mal bulunuyor.Normay tayt yada triko suan 20 nen 30 Euro civarinda kalitesi idare eder. Hemen alista idirim fiati okadar fark etmiyor dükkadan alirsan daha iyi olur

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
emitasyon urunlerde ölçulendırme cok cacık hıc bellı olmuyor L gıyıyorsun dıyelım xL bıle dar gelebılıyor o yuzden gıyım işinde deneyerek alma taraftarıyım.Karar senın yınede ayrıca kargo bekleme suresı hıc bellı olmuyor bır ayı gectıgı oluyor sımdı sıparıs vereceksın kısa kollu belkı havalar soguyunca gelecek :) demedı deme.

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
E bay da bisiklet giyimi üzerine çakma ürünler çok fazla var.Ben birkaç tane almadan farkettin.Oralardan almak yerine jenson veya chainreactiondaki indirimleri takip etmeyi öneririm özellikle yılbaşına doğru çok acayip indirimler oluyor.Adamlar giyim stoklarını sıfırlayıp yeni çıkan ürünleri almak için deli indirimler yapıyorlar.Bedenler içinde ürünlerin resmi sitelerindeki size chartlara bakmanızı önerrim.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@ali alper uyar

Orjinalleri ile imitasyon arasında çok fark var.
Exustar, Gist gibi markalar ekonomikler ama kumaş kalitesi olarak bu imitasyonlardan çok öndeler.

Likra kumaş likradır hepsi aynı diye bir mantık yok, kalite farkı herşey için geçerli.
Sentetik kumaşlarda kalite önemli bir olay, çünkü olayın içine birsürü kimyasal
madde giriyor. Kendi markası olan bir firma kanserojen bir üründen dolayı
hesap vermek zorundadır, veya terleten kaşındıran bir ürünün geri dönüşümü olur.
Fakat imitasyon ürünler yapıp internetten pazarlayan adı sanı yeri bilinmeyen bir
firmadan kim hesap sorabilir?

Benim tercihim, bir takım formasının imitasyonunu almaktansa,
iyi bir markanın daha alt daha sade modellerini tercih etmekten yana. Üst alt
modeller arasında kesim farkeder, özellikler farkeder, şekildi yazıydı farkeder
fakat kumaşta kaliteyi düşürmezler.

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
Ortalama 1 yıldır yurt dışı ile bağlantılı olarak sürekli giyim, mekanik ve sarf ürünler getiriyoruz. Tabi ki belli başlı bir kaç dükkan var anlaşmalı olduğumuz ve herhangi bir güven ve zamanlama sorunu bugüne kadar yaşamadık. Bu dükkanların bulunduğu ülkelerse İngiltere' den Çin' e kadar değişiyor...

Giyim hakkında diyeceğim şu ki, kalite farkını ister hissedin ister hissetmeyin kesinlikle bir fark vardır. Biz orijinal ürün de getirttik yan sanayi de getirttik, orijinal ürünlere pek rağbet yok, sebebi ise ücretleri.

Bu bahsettiğim yan sanayi forma ve taytlardan hatta her türlü giyim ürününden ben de şahsen kullanıyorum ve gayet de memnunum, ek olarak kullananlar da hiç şikayetçi olmadı. Ben bir formayı getirip 60 liraya satarken orjinalini getirip satmam şuanki dolar kuru vs. şartlarına göre ortalama 120-130 liraya geliyor. Bu da binicinin işine gelmiyor tabi ki.

Başlarda Ebay üzerinden iş yaptığımız bir kaç dükkan ile şuan Ebay' i aradan çıkartarak direk temastayız. Bu şekilde daha net anlaşabiliyoruz ve zaman sıkıntımız ortadan kalkıyor.