Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ebay ??

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sezer_57 tarafından paylaşıldı.

1. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşlar ebaydan http://www.ebay.com/itm/221263275522 bu ürünü sipariş verdim bugün fakat takip numarası yazmıyoo sonradanmı yazıyolar yoksaa hiçmi yazmıyolar ? birde ürün nasıl sizce kullanışlı olurmu? birşey daha ürün kaç gün içinde elimde olur?

2. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bazen yazıyorlar bazen yazmıyorlar.Ama yamadıkları halde mesaj atıp gönderenlerde var. Mon. Nov. 25 and Wed. Dec. 11 bu tarihler arasında gelmel. tahminimle en geç aralık 11 de gelmesi lazım

bence tam korumalı telefon tutucakları oluyor önünde film yanları ve arkası kapalı olanlar bence onlar daha iyi düşünce telefonu koruyor ve yağmurda işe yarıyor ama daha pahalı

3. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    evet tarih aynen dediginizgibi o aralikta yaziyo bndede tam korumali kilifda siparis edicem fiyatinin dusmesini bkliyorum :) 4 $ feln dusnce qlicm hemn :)

4. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yeni konu açıp forum kirliliği oluşturmaktansa buradan devam edelim diye düşündüm. E-bay ile ilgili bir soru da ben sormak istiyorum.

Shimano Tiagra ST-4603 3/10 STI kollar için açık artırmada kapışıyorum. Ürün 63 Euro seviyesine geldi. 85$ civarı ediyor. Ayrıca üründe 10 Euro kargo bedeli var. Gümrükten vergi de çıkacak. Açık artırmanı bitişine 9 saat kaldı. Bu tutar daha da artacak. Sıfır kolların 280$'a satıldığını düşünürsek sizce Tiagra ST-4603 için devam etmeli miyim? Bırakmalı mıyım?

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    İlanı dikkatli okumalısın. Ürünün Çin'den geliyor ve sevkiyat için "Standard Int'l Shipping" yazmış. Bu tip sevkiyatlarda takip numarası veremezler çünkü fiyatı çok düşüktür.

sezer_57 bunu beğendi.
  6. Bülent Kavakkoru

Bülent Kavakkoru Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sezer bey selamlar,

Bende bundan almıştım http://goo.gl/tNscuV Bu tarz olan telefon kılıfları biraz daha korumalı oluyor ama şunu anladım ki gidon da telefon taşımak çok mantıklı değil. Bu kılıfı ilk aldığım zaman bir hevesle taktım bisiklete sonra Zeytinburnu sahil yolunda bisiklet sürerken bir top geldi ve sanki mıknatısmış gibi telefona çarptı. Telefona birşey olmadı ama bağlantı aparatının ayarı bozuldu. Zaten ucuz olduklarından çok başarılı değil bağlatı kısımları. Size şöyle bir alternatif sunabilirim bu biraz daha ucuz ve daha güvenli gibi geliyor bana. Yürüş için yapılmış olan kola bağlanan kılıflar var. http://goo.gl/PaIFOL Onlardan kullanabilirsiniz kolunuzda içe gelecek şekilde takarsanız şürüş sırasında da bakabilirsiniz. Tabi gidonda ki gibi devamlı güzünüz önünde olmaz ama daha güvenli olur. Tabi yine son karar sizin ona birşey diyemem. Ben tecrübelerden sonra böyle bir fikir vermek istedim.

sezer_57 bunu beğendi.
  7. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bulent abi tesekkurler bilgi icinn ama ne bilim baya uygun geldi fiyati bana siparis verdim tirkiyede boyle biseyi 30 tlden adagi alamayizdiye dsundumm:)

8. Yusuf S.

Yusuf S. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ebay da kargolu alınan ürünün kargosunu hemen mi kesiyorlar yoksa kapıya gelince mi kargo ücreti veriliyor... Ayrıca ücretsiz için free ship yazması yeterli mi ?

9. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    vallahi ucretsiz kargo diyo bildigm kadariyla ucretsiz

10. Bülent Kavakkoru

Bülent Kavakkoru Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Rica ederim Sezer. Bende siparişten önce bi hevesle almıştım ama işte dediğim gibi çok kulaşlı gelmedi bana ama tabi yine senin tercihin birşey diyemem :)

Free shipping ise para vermiyorsunuz ama kargo ücreti var ise ürünü alırken fiyata kargo da ekleniyor.

Yusuf S. bunu beğendi.
  11. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    peki bulent abi kapiya kadar ptt kargomu getiriyor bide getiriken kargo ucreti alirlarmi ?

12. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    STI kollara neden gümrükte kalır dediniz acaba, fiyattan dolayı mı, paket özelliklerinden dolayı mı? kolların kutusu çok büyük olmaması lazım, ağır da değiller zaten, fiyat ise çok yüksek değil ve gümrükte kalmayabilir, ayrıca satıcı ile konuşup fiyatı düşük yazdırabilirsiniz.

13. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yazmama olasılığını düşündüm. En kötü ihtimali düşünerek hareket etmek isterim.

14. Ercan.s

Ercan.s Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet ptt kargo kapıya kadar getiriyor. Ekstra ücret falan da almıyor ancak o sırada belirttiğiniz adreste olmanızı öneririm çünkü ptt kargo bu yurtdışı gönderi işini pek umursamıyor. İçinde ne var ne yok, önemli birşey mi değil mi bakmadan, paketinizi kapının ya da apartmanın girişine bırakıp gidebiliyor. Genelleme yapamam tabi ama bu konuda çok sorun yaşayan kişi var. Ben hiç sorun yaşamadım mesela.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=125292

Bir de takip numarası yok demişsiniz. Evet bazen takip numarası vermeyebiliyor satıcılar. Normalde satıcı ürünü kargoya verdikten sonra takip numarasını size bildiriyor. İsterseniz sitenin sağ üst kısmındaki "My eBay" bölümündeki "Purchase history" sayfasından ya da daha detaylı bilgi için http://track-chinapost.com/startairmail.php adresinden takip yapabiliyorsunuz. Ayrıca ptt kargonun yurtdışı takip sayfasından da bakabilirsiniz fakat burada çok detaylı bilgilere ulaşamazsınız. Ürün Türkiye'ye girdikten sonra buradan ürünün hangi ilde olduğunu falan görebiliyorsunuz.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php

Ürünün gelmesi uzun sürebilir, siz içinizi ferah tutun. Ben en kısa 11, en fazla 25 gün bekledim.

15. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kargo var ise ücret hemen kesiyorlar(hepsiburada gibi)
    birde yasal sınır olan 75 veya 100 $ (tam bilmiyorum yanlış olabilir) kargo dahil değil yani kargo eklenince sınır aşılırsa bir sorun olmuyor diye biliyorum

kargo takibi için 17track diye bir site var ben yurt dışı şiparişine oradan kontrol ediyorum gayet detaylı bilgi veriyor

16. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ptt'nin kapıya kadar getirip getirmemesi kargoyu dağıtan elemanın insafiyetine kalmış.Dx'den satın aldığım ürün 1 hafta önce elime geçti fakat şöyle ;

Derin bir uykuya dalmışım saat 4 gibi uyandım.İçimde bir his oluştu , kargo daha gelmedi acaba bunlar not felan bıraktılarmı diye kapıyı açtım.Bir baktım kapının koluna sıkıştırmışlar paketi :D Allah razı olsun dedim , çok sevindim la.Normalde kağıt bile bırakmaz zile basar basar baktı cevap gelmedi tekrar şubeye gider kargo.Herhalde ya kapı açıktı yada komşu zillere bastı. velhasilikelam , diğer kargom sipariş verdikten 4 gün sonra gelmiş İzmire.Fakat ptt ne hikmetse adesi bulamamış.3 tane tel numarası verdim adres tam tamına yazıyor fakat iade nedeni adres yetersiz diye 3 gün sonra yurtdışına yollamışlar.3 gün nedir ya :D 1 hafta bekleme süresi bunun.

Sen hiç ptt'yi bekleme.Kargonu kendin takip et dağıtım merkezine gelince ara git kendin al.

sezer_57 bunu beğendi.
  17. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    şuanda kota 150 euro olmuş yurt dışından alışveriş yapma limiti :)