Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ebay sitesinden işe yarayacak ürünler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Osman Selman tarafından paylaşıldı.

1. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir forum sitesinde gördüm bir kaç parça eşyayı işe yarayabilir diye düşündüm bazı arkadaşların. ayrıca ebay'dan alışveriş yapmış tecrübeli arkadaşlarında bilgilerine danışmak istedim..

İlki şu kamera, işe yarar gibi duruyor, hem ufak hem bisiklete monte etmek için aparatı falan var. 10 dolar civarında..

http://www.ebay.com/itm/2012-New-HD...tal_Video_Recorders_Cards&hash=item416fab82f9

2. ürün sony ericsonun livewiew ürünü.

Android telefonlarla senkronize çalışabiliyor, mesaj, arama ve diğer bildirimler bu cihaza geliyor. kol saati gibi takabiliyorsunuz ya da bantla vs.. 30 dolar bu üründe.

http://www.youtube.com/watch?v=M7X1aLO1IyM videosu

http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericss...654111?pt=PDA_Accessories&hash=item1e66f99f1f

Asıl sorum şu, tecrübeli arkadaşlar var forumda ebaydan alışveriş yapanlar. ben hiç tecrübe etmedim, kargo ücretsiz diye biliyorum bu ürünleri ama kargo ya da gümrükte sorun yaşanır mı bu ürünlerde ?

Umut SEFLEK, tahirkaya ve Atilla.C bunu beğendi.
  2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    seçdiğiniz iki ürününde kargosu bedava kargo ücreti olan ürünlerin shipping yazısının kenarında kargo ücretide fiyat olarak yazar. kargonun kapıya gelip sizden para talep etmesi gibi bişey olmaz. fiyatı 150 200 tl olan ürünlerde tereddüt edebilirsiniz bu ürünler sorunsuz gelir endişelencek bişey yok.

3. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar,ürünler fiyat bakımından gümrüğe takılmayacak gibi duruyor. Kameraya özel bir prosedür var mı bilemiyorum çünkü çok enteresan kanunlar var. Satıcıyla alışveriş öncesi mesajlaşarak paketin üzerine "gift" yazmasını isterseniz sorun olacağını sanmıyorum. şimdiden hayırlı olsun çok yararlı ürünlere benziyor. Tek merak ettiğim şey kameranın çekim kalitesi. Ama 10 dolarlık bir şey denemeye değer diye düşünüyorum. Aldıktan sonra tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim. İyi pazarlar.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Saatin bir üst modelini okuldaki profesörlerimden biri kullanıyor. Onun fiyatı 110$ gibi bir şeydi
    30$'a alt modeli görünce sipariş verdim. Hem idman kayıtlarını izlemek için, hem de günlük hayatta telefonu çıkarmadan telefona erişim için oldukça güzel bir alet.

Gelince ürün yorumlarımı eklerim konuya, ya da ayrı bir konu açarım.

Atilla.C bunu beğendi.
  5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Kamera 10 dolara gayet iyi. Ama action cam olarak kullanmak için yavaş kalıyor. Ayrıca açısı inanılmaz dar olduğundan çok kısıtlı bir alanı kayıt edebiliyor..

Aşağıdaki videoyu 3 sene önce çekmiştim aynı kamera ile. İsterseniz bir bakın..

Kamera sele borusu hizzasındaki boruya bağlı olmasına rağmen açı dar olduğundan ancak amortisörleri çekebildi. Işık az olduğundan kalite ve hız biraz düşük. Daha yüksek ışık miktarı olduğunda kalite ve hız görece olarak artıyor.

Bunun dışında kameraya takabileceğiniz açı genişletici lensler var ucuz yollu ama onlarda zaten düşük olan çekim kalitesini iyice düşürüyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  6. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kameradan bir kaç tane getirttim, kargo dahil adresinize gelir. Hiç problem olmaz, yalnız şunu belirteyim o kamera hiç bir işe yaramıyor. Sarsıntıtan çok etkilendiği için görüntü kalitesi iyi olmuyor. Benim tavsiyem, ödemenizi pay pal üzerinden yapınız. Aklınıza takılan birşeyler varsa özelden mesaj atın daha geniş cevaplarım. Ebay üzerinden 40-50 ürün aldım.

tahirkaya bunu beğendi.
  7. Semih_ÇELİK

Seviye:
    bence video cok kötü değil yani ürün 20 tl ye bile gelmior oldukca yeterli bi görüntü birde bahsedilen video ölcülerinde ve kalitesinde kayıp yapdıgınzdan eminmisiniz 720*480 format diyor buda en kötü 360p ye tekamul eder sizin video 240 görünüyor.

8. Semih_ÇELİK

Seviye:
    video yu yotube dan acıp yazdıklarınızı simdi okudum. demekki o kadarda kötü değilmiş. açısı biraz dar ama bence ön gidona sabitlenebilirse cok güzel iş görür. daha dikkatli konvort edilse dediğinz gibi 5 kat daha yüksek görntü cıkar ortaya.

9. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    kamera açısı videoda kötü duruyor ama gidona ya da kaska takılırsa belki daha geniş açı yakalanabilir diye düşünüyorum. bakalım bu ikisini alırım diye düşünüyorum..

10. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Şevkinizi kırmış olacağım için çok özür dilerim...

Arkadaşlar o liveview denilen zımbırtıyı yazın aldım.İşin gerçeği şu ki çok kullanışsız bir alet.İlk olarak bağlantı problemi çoktu.Her 2 dakikada bir bluetooth ile bağlantı kopuyodu ve kendi kendine otomatik bağlanma diye birşey de yok.Tekrar telefonu çıkartıp tekrar eşleştirip ve tekrardan bağlamanız gerek.Sonradan öğrendim ki bu problem sadece bende değil bütün liveview kullanıcılarında var.Uygulamalardan çıkış olsun vs çok sıkıntılı.Alet çabucak kitleniyor ve kendine gelmesi için taa tekrardan kapatıp açmanız gerekiyor.İdman kayıtları ortalama hız vs. bakacm derseniz her 100 metrede durmanız gerekecek.İşin kötüsü hadi bütün özelliklerini geçtim sadece saat göstersin dedim o da yok! İllahaki telefona bağlanması gerekiyor saati göstemek için.Yani tam bir başbelası bir aletti.Aldığımın 1. haftasında sattım...

Motoactv denilen bir zımbırtı var aslında liveview konseptinin en babası o da çok para cihaz.Cihazda kendine özel işlemci ,ram vs. var.Sırf kendi başına telefon gibi bir alet :)

11. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Leikr Diye bir alet çıkacak. Onu bekleyin bence.

Eski Nokia mühendislerinden Linux tabanlı akıllı saat: Leikr

Bir grup eski Nokia mühendisi, Leikr isimli yeni bir akıllı saat projesini hayata geçirmek için Kickstarter platformunda kaynak arıyorlar. Atletler ve diğer spor tutkunları için hazırlanan benzer özellikteki saatlerde en büyük problemin vakit alan GPS bağlantısı olduğu belirtilirken, Leikr ile bu sorunun çözüldüğü ve gelişmiş özelliklere yer verildiği ifade ediliyor. Leikr'nin bir başka önemli özelliği ise internet üzerinde farklı rejim ve eğitim programları ile yeni aktivitelerde de kullanılabiliyor olması.

Linux işletim sistemini temel alan ve programlama tarafında QT desteği ile glen akıllı saat, 500MHz hızında çalışan ARM Cortex A8 tabanlı tek çekirdekli işlemciye, 8GB depolama kapaistesine, 320 x 240 piksel çözünürlüğündeki 2" ekranı 65K renk desteği sunan ve %11 yansıtırlık yapan saatte kablolu ve kablosuz için BlueTooth 3.0, WIFI 802.11 b/g/n ve USB 2.0 özellikleri ile geliyor. Linux işletim sistemi üzerinde özelleştirilmiş yazılımı olan Leikr'nin hayata geçmesi için Kickstarter'da gerekli finansman toplanması halinde, 149$ dolar seviyesinde bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Alıntıdır.
    http://leikr.com/

Atilla.C, tahirkaya ve Ferhat Öz bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  12. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    18 liraya kamera bence gayet iyi ustelik arkadasimizin da dedigi gibi
    kaska takarsak daha iyi bir sonuc cikacagindan eminim

13. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:

Aslında livewiew yerine bi üst modeline aklım kaydı bugün araştırdıktan sonra, kopma problemlerini falan çözmüşler. yorumlar o yönde. uygun fiyata bulaiblirsem yurt içinde alıcam bulamazsam bir şekilde almaya çalışıcam bakalım

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Açıkçası 30$ öyle çok da pahalı değil. Dediğim gibi yeni modeli gördüm, hocam memnun olduğu için denemek istedim.
    Bakalım, bana endomondo'daki bilgileri göstersin yeter. Zaten sürekli kullanmayacağım bir şey.
    Olmadı da satarım.

Ama Sony markasının, sürekli kopan bağlantıyı şimdiye kadar çözdüğünü sanıyorum.
    Kullanışlı olmaması vs. kabul ederim ama öyle bir şey kabul edilemez bu seviyedeki bir markada.

15. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:

20TL civarına kameram olsun diye alacaksanız olabilir tabi ki ama dediğim gibi bilgisayarda da görüntü kalitesi pek iyi değil. Ayrıca sarsıntılardan inanılmaz etkileniyor..

Daha iyi bir dönüşümle kalite artabilir ama bilgisayarda da durum çok çok farklı değil. En fazla iki kat daha kalitelidir görüntü..

Kaska veya gidona taktığınızda emin olun sarsıntıdan videoyu bile izleyemeyebilirsiniz. O derece yavaş kalıyor alet. Ben deneme amaçlı sele borusu civarına takmıştım, açının darlığı net anlaşılabiliyor o videodan. Gidona taktığınızda da en iyi ihtimalle 6-7 metre önünüzü kaydedersiniz geniş açı yakalamak için.. Action Cam olarka çok yetersiz bir kamera..

16. Semih_ÇELİK

Seviye:
    demekki ilk youtube upload heycanı ile fark 5 kat gözükmüş size sonra zamanla 1 2 ye falan düşmüş :)