ebay sitesinden alışveriş ile ilgili...

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
ebay veya diğer alışveriş sitelerinden alışveriş defalarca yaptım ancak benim sorum şu olacak;

o sitelerden komple bisiklet veya sadece kadro gibi büyük parçalar satın alan var mı?

o tarz büyük parçalar amerikadan veya başka ülkelerden ülkemize ulaşabiliyor mu?

ulaşıyorsa maliyetleri ne oluyor yada problem yaşanıyor mu ?

Scudo

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
Aslında bu konu forumda mutlaka tartışılmıştır ancak bazen konuşma ve tartışmalar tahmin edilemez başlıklar altında oluyor. Bu sebepten dolayı böyle bir başlık açmayı uygun gördüm. Söylediğim gibi ebay veya farklı güvenilir siteler de olabilir uzaklardan büyük parçalar sipariş etmiş arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlerse çok memnun olurum.

mechanics

Aktif Üye
Tepki
31
En mantıklısı yurtdışından gelecek olan birisine göndertip onunla getirtmek, aksi takdirde kargo çok tutuyor ve gümrükte takılma olasılığı var.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Ben kadro getirdim; Marin Pine Mountain Columbus Zona. %10 Vergi ödeyip gümrükten çektim. 150€ altı gümrükten muaf aslında, ama memur şüphelenirse geçirmeyip sizden faturasını getirmenizi isteyebiliyor.

Kadro getirmek olabilir ama bisiklet işi zor; kargo boyut sınırlarını aşabiliyor.

Ayrıca satıcının Uluslararası kargo için kesin bir fiyat verdiğinden emin olmanız lazım; yoksa işler sarpa sarabiliyor. Satıcı size anormal kargo fiyatlarıyla dönebiliyor. Normalde kadro için kargonun 80-120 dolar tutması lazım.
Satıcının deneyimli (yüksek feedback'li) olması lazım. Ve "store" sahibi olması tercih sebebi.

yıldızlevent

Daimi Üye
Tepki
43
hocam ben ebaydan kadro almak ıstedım kredı kartı lımıtım yetersız geldı ıslem onaylanmadı ama ılgınc olan bı olay var 20 gun sonra kadro adresıme geldı sadece 2 mılyon ptt kargoya para verdım o kadar

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
ebay shıppıng ucretlendırılmesıne dıkkat edın
genelde uzakdogudan kargolar ucretsız olabılıyor
150 euro sınırına dıkkat edınız fazlasında gumruk vergısı durumu soz konusudur
satıcının mennunıyet oranına dıkkat edınız

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
arkadaşlar az önce ebay den bir ürünü sepete ekledim. adres bilgilerimi girdim ama ev numarasını eklemeyi unutmuşum, sonra ödeme sayfası çıktı. adres değiştirme tuşuna basıyorum orada doğru düzgün bişey yok. adresimi sokağa kadar yazdım ama ev numarasını yazmayı unuttum. nasıl ekleyebilirim onu?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@yıldızlevent
Ebay de satisi cok yapan kisiler bazen yanlislikla parayi almadan gönderiyor ama bu bir daha ödemenize gerek yok demek degildir. Satici sizin hakkinizda dolandiricikltan dolayi dava acabilir, ha türkiyede sizi bulabilirmi onu bilemem. Satici parayi almadan bana kadroyu gönderdi diye seviniyorsaniz ve parasini vermeyecekseniz o kadro size haramdir, cünkü karsi taraf size onu helal etmiyor.;)

@Angel
Ev numarasini rahatlikla saticiya ebay üzeri e-maile göndere bilirsiniz. :harika:

Yada söyle düzelte bilirsiniz....

1. Ebay sayfasini acin ve mein ebay sayfasina gecin
ebay1.png

Acilan sayfa....
ebay2.png

Acilan sayfa...
ebay3.png

acilan sayfa...
ebay4.png

acilan sayfa...
ebay5.png