Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ebay Siparişim

Konu, 'Giyim' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    öncelikle hayırlı uğurlu olsun gelme konusu biraz sıkıntılı bir çok ürün aldım kimi 5 günde geldi kimisi 3 haftada şuan bile 2 siparişim yolda tam 22 gün oldu artık sıkıldım takip numarasıda yok satıcıyla irtibata geçicem topkapı ptt araıyorum kapı duvar :) açan yok

gokhan erdogan bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tabi sizi anlıyorum. Kardeşim de daha önce alışveriş yapmıştı onun ürünü 26 günde gelmişti. Benim başka bir siparişim 28 günde gelmişti gemi ile amerika'dan.

bu seferki İrlanda'dan gelecek hayırlısı ile. bakalım artık ! Mesajınız için teşekkür ederim.

4. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ebay ; Bizdeki sahibinden.com gibi birçok satıcıdan oluşan bir platform.Ve doğal olarak her kullanıcının işlem süresi aynı değil.Aynı zamanda ürünlerinde temin ve gönderi süreleri farklı olabiliyor.Hatta bazı satıcılar siz sipariş verdikten sonra önce kendisi aynı sizin yaptığınız gibi başka bir platformdan müşteri gibi temin ediyor sonra size gönderiyor.

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  5. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    şunu söylemek isterim en son amerikandan fotoğraf makinesi almıştım LJ ile başlayan takipsiz bir kargoydu iyibey forumda herkes 20- 30 gün verdi 8 günde geldi sorun şu Türkiye' ye ürün geldikten sonra eğer gümrüğe takılmadıysa dağıtıcı ptt yaklaşık 10-15 gün bekliyor kimi arkadaşaların ki çalınıyor nasıl olsa takip numarası yok akıbetini bilemiyorsunuz benim şansımsa bizim mahallenin dağıtıcısı arkadaşım kargo gelince söylüyor sizde kendi mahalle dağıtıcınızı bulup konuşursanız aradaki farkı çok iyi anlayacaksınız sorun ptt de

6. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi de mahalledeki pttci ile görüşsem bile takipsiz kargo olayında nasıl yardımcı olabiliyor ki ? isim ve soyisimden mi ? Onu da yapmıyolar ki tutturuyorlar takip no ver diye !!!

Ürünü en fazla 30 gün beklerim :) zaten 3 hafta bisiklet yasak malum menisküs var fizik tedavi görüyorum. Ürün 187 küsür tuttu sınır ise 188 küsür az bir farkla yırttım! Sanırım ki aldığım gün ve saat kaçta aldığım önemli gümrük olayı için !!!

7. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    avrupa dan cabuk gelıyor merak etme

8. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    mahalledekı ptt cıne urunu getırdıgınde bır bakkala vs ye gıdın bırsey ısmarla cıko dondurma vs. bak ondan sonra nasıl ılgınır olucak kargolarınla :D

9. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğru diyorsun aslında Serdar. Ama ben çalıştığım için muhtemelen evdekiler teslim alacaktır ürünü. Ben akşam eve geçince ürünü göreceğimdir evde! :)

Bu arada bana daha önce Avusturya'dan halamın gönderdiği bir kask vardı 26 günde gelmişti !!! Avrupa'dan ama geç. Gerçi gözlük kutusu küçük olur. Belki o yüzden çabuk gelir :)

Ürünü aldığım kullanıcıya mesaj yazdım. Ürünü kargoladıktan sonra bana kargo takip numarasını verebilir misin diye :) bakalım verecek mi !!!

10. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ısmarlama yapmayı unutma postacılar severler helekı yaşı ılerlemıs emeklı olmusta devam eden bır yetkılı ıse cok sever buna rusvet demıyorum yanlıs anlamayın bu ıkramdır ve hatırlatmaktır..

satıcı sana maıl atıcak tesekkur maılı odemeyı aldım dıye vs. ondan sonra ıslem hızlanır ve artık burdakı yetkılılerde fazla oyalamadan hemen yola cıkmasını saglıyorlar avrupadan ebay uzerınden bır kac satıcıdan urun aldım maksımum 10 gun ıcersınde hepsı geldı ebay.com da bikewagon diye bır satcı var 1 hafta da teslım oluyor absolutcycle dıye bır satıcı daha var ınanmazsın 3 gun ıcersınde ıkı adet lastık geldı perfect dıye maıl attım dayanamadım :D ayrıca urununubuldugun satıcıların magaza olmasını secebılıyorsan magazaları sec daha bır ılgılıler

11. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamam Serdar.

teşekkür ediyorum ilgin ve verdiğin bilgiler için.

12. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kullanıcı sorudğum soruya cevap vermiş. Kargoladıktan sonra bana takip numarasını vereceğini belirtiyor ve siteden de takip edebileceğimi söylemiş :)

13. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    aynen bunu gonderdıkten yanı satın aldıgını gordukten sonra mutlaka kargolaması gerekıyor hayırlı ugurlu olsun :D

14. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu ürünlerde örneğin 39 euro yazıyo. ama shipping 79 euro yazıyor bilgisi olan var mı toplamda 118 euro mu veriyoruz yani

15. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba Emre,

bu ürünler derken neleri kastediyorsun ? Sen bir sitede bir ürüne baktığında fiyatına 39€ diyorsa shipping ( kargo ) kısmına bakacaksın Türkiye'yi seçersin kargo ve vergi fiyatını gösterir. O gösterdiği fiyatı da ürün fiyatına eklersin olur biter.

Hangi siteden bakıyorsun ? 79€ shipping için çok fazla yanlışın vardır. Zaten gümrük sınırımız 75€.

16. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben gümrükte sorun olacağını sanmıyorum yaklaşık bir ay önce bir arkadaşıma kol saati aldım toplamda 212 tl tuttu amerikadan beri 12 güne geldi hiçbir sorun yaşamadım.Bi iki hafta önce çinden iki parça sipariş ettim ucuz şeyler bi tanesi 10 güne geldi diğeri öncekinden iki gün sonra kargolanmasına rağmen hala elime ulaşmadı.

17. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu kargo süresi bence tamamen şans işi aynı ürün aynı yere 15 günde de gelebilir 30 günde de.

18. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Enteresan bir durum.

19. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    ben gecen cumartesi sele borusu sıparısı vermıstım ve 13 gunde geldı bugun aldım ve hemen bısıklete taktım. toplamda kargo dahıl 59 tl hıcbır problem olmuyo daha oncede helıkopter parcaları almıstım onlardada problem olmuyor yeterkı yasal sınırı asmayın :)

20. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bolgedeki ptt kargoya gittim topkapidan direk dagitim oluyor dedi bekleyelim biraz daha ne olucak bakalim