ebay hakkında

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
arkadaşlar dün ebaya üye oldum paypal hesabıda açtım ama yanlışlıkla bir ürünü aldım sanırım ürünün satıcısından söyle bir mesaj geldi ne yapmam gerekiyor paypal hesabımda para yoktu bu arada

metin şöyle

eBay sent this message to mustafavolkan koca (mustafavolkan).
Your registered name is included to show this message originated from eBay. Learn more.

Good news. eBay item #170509066884 2010 Manitou R7 R-Seven MTB Fork,100mm,White

Hi mustafavolkan,

VERY IMPORTANT INFORMATION:

Please read it before paying for items.

We send items use EMS or airmail,please read description of item for shipping
info before buy it

CAUTION:

1. I only use eBay shipping address in shipping label and never use other
addresses. Please check the address before you pay for item(s), if the address
is not right please correct it and buy again. I am not responsible for any
problems caused by an incorrect address.

2.Please pay for item(s) in 7 days after purchase or I will report to eBay.

3.If you choose airmail shipping(Flat Rate Shipping Service/Economy Shipping
from outside US), usually takes 20-30days to ship world wide and can not
be tracked in many countrys,if you choose EMS(US Postal Service Parcel Post/Other
Shipping Service/Standard Shipping from outside US),usually takes 5-10days,if
you can not wait,please use EMS!If you airmail,i am not responsible for any
problem on shipping except package lost(must confirm by Post office.

We start use Singapore Post airmail since Sep,it usually cost 10-20days
to worldwide,fast than China post airmail,but we still use China Post if
Singapore Post has any problem,if tracking postfix is "CN",it sendby China
Post,if it is "SG",it send by Singapore post

--------------------------------------------------------------------------------
Email reference id: [#5f68df93cca943ac95362f281a89b907#]
Please don't remove this number. eBay customer support may ask you for this number, if you should need assistance

--------------------------------------------------------------------------------

Scudo

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
1. maddede adresinizin doğru olduğunu kontrol etmeniz istenmiş. doğru olduğundan emin olunca ödemeyi yapın demiş
2. maddede 7 gün içinde ödemenin yapılması istenmiş yada ebaya bildireceğini söylemiş.
3. maddede kargo hakkında bilgilendirme var. air mail ile göndermemizi isterseniz 20-30 gün içinde elinize geçer ve takip numarası alamayacağınızı söylüyor. eğer ems yi seçerseniz (parcel force bu kargo seçeneğine dahil ve en güvenli ve ekonomik yoldur benim tecrübelerime göre.) 5-10 gün içinde geleceği söyleniyor. ayrıca air mailin acelesi olanlar için tavsiye edilmediği ayrıca güvenli olmadığının yani kargoların kaybolma riskinin yüsek olduğu söyleniyor.

satıcınıza adres bilgilerinin doğru olduğu, kargo seçeneğini EMS olarak tercih ettiğinizi belirten bir mail atın. ve 7 gün içinde ödemenizi gerçekleştirin ;)

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
ben bu ürünü yanlışlıkla aldım ödeme yapmak istemiyorum bunu nasıl belirtebilirim alıcıya acaba?

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
bu yazdıklarımı ingilizce olarak yazsam aynı mail adresine göndersem olurmu bu şekilde

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
evet ingilizce olarak almak istemediğinizi belirtirseniz karşı tarafın talimatıyla satış işlemi iptal edilir. sizin durumunuz aşağıdaki konu ile aynı, arkadaş yanlışlıkla satın alma işlemi yaptığını ve vazgeçmek istediğini satıcıya maille bildirmiş ve satıcıda işlemin iptal eilmesi için bir mail hazırlamıştı.

(link)

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
ya almak zorunda felan degılsın aynı konuda forumda bırkactane daha konu var oraları ıncele ebay uyelıgı ac my ebaydan urunu almak uzere oldugun won butonundan kaldır bırsey olmaz satıcı sana etkı yapıp almanı ıstıyor paypal a gırıp odeme yapmadıgın takdırde kımse sana urun satmıs degıldır...

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bilip bilmeden boyle islere girisiyorsunuz, ondan sonra da adamlar niye Turkiye'ye gonderim yapmiyorlar, biz Turkleri sevmiyorlar diye yakiniyorsunuz.

Dili olmayan arkadaslar lutfen bu tip olaylardan uzak dursunlar, ya da bilen birinin rehberligi ile islemlerini gerceklestirsinler...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.