Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EBAY dan Mosso rigid maşa almak istiyorum ama nasıl?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Lütfü Ekşioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar mosso rijit maşa istiyorum.Nasıl alacağım hiç tecrübem yok.Kargo konusunda da bilgim yok.Gümrükte takılma , gelmeme gibi korkularım var.Nasıl işin içinden çıkabilirim?

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    selamlar... 150 dolar üzeri gümrüğe takılıyor diye biliyorum... ben ebaydan alışveriş yaptım,

1. satıcı puanı yüksekse çekinmene gerek yok,
    2. ptt kapına getiriyor kargonu,
    3. kargo eline ulaşıp kontrol ettiğinde para için onay veriyorsun.

ama bunlardan önce paypal a üye ol... ve kredikartını onaylat... (göründüğünden daha basit işlemler...)

3. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Alacağım 70 dolar.Gümrük tamam.Satıcının puanına nerden bakarım bilmiyorum fakat işlem yüzdesi %98.Kargo konusunda korkum var.Kayıtlı kayıtsız kargo olayı varmış.Kayıtsız kargolar riskliymiş.Gelmeme ihtimali varmış.Kayıtlı kargo yapmak için fazladan para ödemek gerekliymiş.İşte onu nasıl yapacağım.Adama kayıtlı gönderi nerden diyeceğim.Ve ingilizce olarak nasıl söyleyeceğim?

4. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hong kong tan gelecekse HKPost registered airmail ile isteyin. mosso lar oradan geliyordu sanırım.

gümrük kotası 75 Euro. üstüne vergi verirsiniz. senede 2 defa 75 euro altında vergisiz alışveriş yapma hakkınız var. 3. seferde vergi verirsiniz. gümrük birliği anlaşması olmayan ülkeler için %18

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sınır 75€ doğrudur. Fakat senede 5 kere sipariş hakkı veriliyor.
    Dikkat ediyorlar mı? Hayır. Sene başından beri 75€ altında 8-10 siparişim sorunsuz geldi.

Bir de eBay'de bizdeki (gg, sahibinden) gibi "onay verilince, para karşı tarafa aktarılır" olmuyor, siz ödeme yaptığınız anda para karşı tarafa geçiyor.
    Satış işleminden sonra yaptığınız tek şey karşı tarafa yorum bırakmak.

Ama PayPal ile ödeme yapın. Eğer aldığıınız ürün size ulaşmaz ise, satış tarihinden 45 gün içinde "Dispute" (tartışma) denilen olaya girişebiliyorsunuz.
    Bunun sonucunda ya size paranız geri veriliyor (ki %95 böyle olur), veya karşı tarafın eBay hesabı kapatılabiliyor (sizin daha önce açmış olduğunuz dispute'lara, kullanıcı puanınıza bakarak karar veriyorlar), ama yüksek puanlı bir satıcıdan alırsanız, hesabının kapatılmaması için sizi çok uğraştırmaz ki zaten öyle bir yer ile iş yapıyorsanız dispute'a bile gerek kalmaz.

Sinan Ceylan, CandanC ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.