Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E5 ya da TEM de bisiklet yasak mı?

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Erkan Dilek tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Dilek

Erkan Dilek Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar;

E5 ve TEM e bisiklet ile girebiliyor muyuz?

uzun yolda otobanda sağdan bisikletle ilerlesek polis görürse bizi durdurur mu?

Ayrıca köprülerden hala ve kesinlikle bisiklet ile geçemiyoruz di mi?

2. Termiksi

Termiksi Paragliding

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    e5 ve temi bilmem ama köprülerden kesinlikle yasak.

3. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    TEM otoyol kapsamında olduğu için giriş yasak köprülerde aynı sekilde ancak e5 yani d100 karayoluna girilebilir ancak vazo kavşaklarda ornegin Anadolu yakasında 1. ve 2. köprülerden d100e bağlanan kavşaklar gibi yogun kavşaklarda devam etmek büyük sıkıntı oluyor Avrupa yakasında ise çok karışık trafik var her yerden araç çıkıyor Buda sıkıntı olur

4. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    E5 ve Sahil yolunu sürekli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım ama TEM çok sakat. Bir kez denemeye yeltendim ama kamyonlar yanınızdan geçerken yolda durabilmek çok zor. Bir dahada denemeye niyetim yok.

5. Mustafa C Oral

Mustafa C Oral Yeni Üye

Seviye:
    İstoç'tan sonra E-6 dedikleri otogar yolunu kullanarak, Edirnekapı'dan E-5'e bağlanıyorum ve Zincirlikuyu'dan Barbaros Caddesi'ne geçiyorum. Yani evim Başakşehir'de, işim Levent'te. Eğer kask başta olmak üzere güvenlik önlemlerini almışsanız polisler de araç sürücüleri de sizi gereğince ciddiye alıyor. Şimdiye kadar hiç bir polis beni durdurmadı ve yoldan çıkmam uyarısında bulunmadı. Ama en hafif tabiriyle kültür ve saygı yoksunu diyebileceğim şoförlere ve özellikle sağa araç dönüşünün olduğu bağlantılarda trafiğe çok dikkat etmelisiniz. Bi de trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanacaksanız bolca karbonmonoksite de maruz kalabilirsiniz. Selamlar...

6. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Köprüde kesinlikle yasak,tem den tam emin değilim ama yasak olabilir.E-5 diye tabir ettiğimiz D-100 karayolunda yasak değil,ben çok bisikletçi gördüm.

7. Volkan Aykul

Volkan Aykul Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Mustafa Beye katılıyorum.

Ben Zübeyde Hanım Mahallesi'nde oturuyorum. Yani TEM'e çok yakın. Ben bazen bisiklet ile tura çıkacaksam bizim burada bulunan bağlantı yolundan TEM'e giriyorum ve Levent yönüne doğru pedallıyorum. Tabi tüm güvenlik önlemlerimi almış olarak. Genelde 2 noktada polise rastlarım; onlarda beni durdurmaz. Levent'e doğru giderken yol ayrımı çok olduğu için dikkat ediyorum çok fazla. Bazı zamanlarda ise Levent'ten eve gelirken de TEM'i kullanıyorum. Hem yokuş çıkmamış oluyorum. Hızlıca gidiyorum eve.
    Şöyle bir durumda oldu 4 hafta önce TEM'e girdim ve Mahmutbey'e doğru yol aldım. Mahmutbey gişelerde polis uyarıda bulununca yoldan çıkmaz zorunda kaldım.
    Ayrıca E-5'de bisiklet kullanırken uyarı almadım.

8. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    TEM ve D 100 bağlantı yolları serbest. 2 köprüyle TEM bisikletlilere yasak.

9. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    E-5 yasak değil. tem ve köprüler karayolları kapsamına girdiği için yasak zaten asvaltından ve turuncu tabelalardan anlaşılıyor karayollarına bağlı olduğu arkadaşım sultanbeyliden üsküdara gitti temden 30 km polis birşey dememiş ama tır felan geçtiği için çok savuruyor bisklet

10. Hucreceperi

Hucreceperi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Otoyollar ve Bağlantı Yollarına motorsuz araç girişi yasaktır. Hatta 40 km alt hız sınırı vardır otoyola girişte tabelada görebilirsiniz.
    TEM otoyoldur E5 değildir ;)

11. FİDAN KAYAOĞLU

FİDAN KAYAOĞLU Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    E5 ve TEM her ikisinide kullandım hatta polis araçlarının yanından da geçtim. Hiçbiri durdurmadı birde selam verdiler üzerine.