E-bike yardim

barutçu

Üye
Tepki
6
Bugünlerde çok fazla arabaya bağlı olduğumu ve git gide kilo problemi olmaya başladığını anladım.
Bu yüzden kendimi zorunlu hissedeceğim şekilde bisiklet kullanımına geçmeye karar verdim. En azından hafta içi neredeyse hiç kullanmamaya çalışacağım.
Ev ile işyerim arası 7km ve bunun 4km kısmı sahil yolu (bisiklet parkuru) diğer tarafta biraz yolu uzatarak trafiğe girmeden halledebileceğim kendime alternatif parkurlar çizebileceğim bir mesafe kalıyor. (%70i düz yol %30luk kısmı hafif eğim)
Uzun lafın kısası 14-15 yaşından beri bisiklet kullanmıyorum. Nasıl birşey almak lazım.
Diğer bisiklet forumlarından kafamda birşeyler şekillendi ama sizlerdende bir fikir alayım dedim. Öncelikle Boy: 1.80 Kilo:120 Hergün git gel 13-14km yol yapılacak(asfalt ve beton bisiklet yolu karışımı) Kilo fazla olduğu için ve işe sucuk gibi terli gelmemek için öncelikle e-bike dedikleri olaylara baktım.Hem alışma açısından zorlamasın hemde biraz kilo verene kadar biraz destek olması açısından 2-3 model arasında kaldım.
Bianchi E Green -1.560TL
http://www.bianchi.com.tr/images/urunresim/2013/large/E-Green.jpg
Goccia City Holiday M -2.090TL
http://images.hepsiburada.net/assets/Spor/500/Spor_1535049.jpg
Bir bisikletçidende fikir aldım. Bianchi E Green hiçbiryerden bulamayacağımı söyledi. Onun yerine hafif ince tekerli normal 1.000TL civarında bir bisiklet almamı (SALCANO markaydı yanılmıyorsam) söyledi. 6-7 KM lik yolun hiçbirşey olmadığını günde 20-30 km yol yapanların olduğunu vs... anlattı.
Bende arada kalmış durumdayım. Yorulduğum zaman en azından aküden yardım alsam daha rahatlayacakmış gibi duruyorum.
Şimdiden teşekkürler. :soru:

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Elektrikli bisikletlere karşı ön yargımı kıramadım bir türlü. Kullanmadım ama bana bisiklet sürmenin keyfini vermeyecekmiş gibi duruyor.

İşime bisikletle gidip geliyorum. Gidiş dönüş toplamda 20-21 km ve hiç zorlanmıyorum. Eğer ki güzergahınızda çok dik rampa yoksa sadece ilk zamanlar zorlanırsınız. Sonrasında güzergahı uzatmak isteyeceksiniz.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Yukarda ki bianchi,resimde gördüğüm kadarıyla ağır bir kadroya sahip olabilir,bu da sizi ister istemez daha da yoracaktır...

Boyunuz da uzun,size en uygunu şehir bisikleti.. :in:

• Beğen
Tepkiler: gok

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
merak etmeyin hiç zorlanmassınız hem doğanın keyfini yaşarsanız hemde spor yaparsanız kesinlikle normal bir bisiklet alın + o kadar kısa mesafede kullanacaksanız maks 700 tl lik bir şehir bisikleti işinizi görür

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Amacınız kilo vermekse, elektrikli bisiklet tavsiye etmem.

Çünkü bir noktada yorulacaksınız ve işin kolayına kaçıp bisikletin şarj ünitesini aktif ederek dinlenirken yol almaya devam edeceksiniz ki bu da size bir şey kazandırmaz (kilo vermek açısından). İşin kötüsü, bunu alışkanlık haline getirmeniz ve şarj yettiği sürece sadece bu fonksiyon ile pedal çevirmeyi bırakmanız da söz konusu.

Kaldı ki bu elektriklilere 1500 küsür lira (ve üzeri) verileceğine, o fiyata oldukça kaliteli ve işinize yarayacak bisikletler almanız da mümkün.

barutçu

Üye
Tepki
6
Yorumlariniz icin cok tesekkurler; aslinda guzergah kisminida pek cozebilmis degilim. Narlidereden goztepeye gidecegim, zaten sahil yoluna ciktigimda hicbir problem kalmiyor; tek sıkınti narlidereden trafige minumum oranda ugrayarak oraya cikmakta. Bu guzergah uzerinde yokus hic yok.
Zorlu olan yani trafik kisminda manuel kullanarak bisiklet yoluna ciktigimda sarj olayini kullanarak hem terleme olayini minimuma indirmek hemde sahilin tadini cikarmak icin elektrikli olmasini istiyorum(dum) :)

• Beğen

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Sizi yoracak yokuş bulunmuyorsa, boş verin elektrikli bisikleti. Sabahları biraz erken çıkar, dinlene dinlene gidersiniz işinize.

• Beğen

barutçu

Üye
Tepki
6
Birde lutfen e-bike onermiyirsaniz bu boy bu kilo icin alternatif markalari yazarsaniz sevinirim. Tek istegim selesinin daracik olmamasi malum inanilmaz agri yapiyor :)

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
linkte ki bisikleti inceleyebilirsiniz,

(link)

sele ilk zamanlarda ağrı yaptırır,ancak size tavsiyem pad'li şort yada pad'li tayt giymeniz..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@barutcu

İnciraltı üzerinden gidip gelmenizi öneririm. Hem ağaçlık, keyifli bir yol hem de geniş sayılacak bir cadde ve yürüyüş kaldırımları var. Yani olur da cadde kalabalık olursa kaldırımdan bile çok rahat ilerlersiniz. Ama genellikle İnciraltı-Üçyol İskele arasındaki bu cadde bomboş oluyor. İnciraltı kavşağına kadarki rotanıza bir bakın. Hatta bence ödünç bir bisiklet bulabilirseniz Narlıdere-İnciraltı-Göztepe rotasını bir hafta sonu pedallayın. İzmir'de olsam yardımcı olurdum :in:

barutçu

Üye
Tepki
6
Cok tesekkurler, benim rota planim narlidere tansas yanindan bahcelerarasi yolundan sahile dogru yonelmek biraz virajli ama guzel ve aracsiz bir yol; oradanda sahilevleri yolu uzerinden ozdilek icerisinden gecerek direk sahile baglanmak. Sahilden dumduz devam ederek goztepeye varmak muhtemelen bi 30.dak sure hesapliyorum asa yukari :) onerilerinize acigim.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Hocam geotech in bir e-bisiklet versiyonununu geçen gün ntv de saffetin garajı adlı programda denediler programı bir izle istersen netten.birde geçengün adada katlanır elektirikli bisiklet gördüm ama markayı göremedim.mükemmeldi.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
(link)
Birde şunu inceleyin adada gördüğüme çok benziyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
180 boy - 120 kilo aşırı kilolu olduğunuzu gösteriyor. bence eğer kilo vermek amacıyla bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız, bu boy kilo oranıyla bu işi başarmanız zor görünüyor. elbette kilo verirsiniz orası ayrı konu ama, kilonuzun fazlalığından dolayı bisikleti rahat kullanamayacağınızı ve gereksiz bir şekilde yorulacağınızı düşünüyorum. bu da sizde isteksizliğe yol açacaktır.

bence öncelikle sıkı bir diyet ve egzersiz programıyla kilonuzu en azından 100'e düşürüp ardından bisikletle çalışmaya başlarsanız sizin için çok daha iyi olacaktır. mesela 7 kmlik yolu en azından işten dönerken tempolu bir şekilde yürüyerek bahsettiğim egzersize başlayabilirsiniz.

barutçu

Üye
Tepki
6
Corratech inanilmaz pahaliymis :) ama mantik 3 asa 5 yukari ayni olacktir herhalde.adada gordugunuz model odur muhtemelen onu bende inceledim direk kiriliyor ortada. Bagaja ele sigar bi olcu aliyor onun buyuk versiyonu zaten benim ilk sayfada vermis oldugum.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Saffet ağabeyin programı gayet başarılı olmuş, kendisiylenden ayrıca Panasonic tarafından geliştirilen sistem içinde inceleme isterdim, umarım önümüzdeki zamanlarda olur. Elektrikli bisikletler için bilgisizlikten kaynaklanan bir on yargı var. O kadar çeşidi ve versiyonu var ki, her tarz uygun versiyonu var. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok tehlikeli maalesef.

Arkadaşım kilosundan bahsetmiş, sağlık durumunu bilmeden böyle bir fiziksel aktiviteyi önermek aslında biraz risk almak değil midir? O kadar ağırlığı ne kadar süre taşıyabilir, kalp ve damar durumu ne durumdadır bence bunlarinda göz önünde bulundurulması lazım. Bence bu nedenle sürüşe yardımcı olacak, Saffet Ağabeyin incelediği türden bir bisiklet arkadaşımıza daha uygun olabilir..

Sevgi&saygı

• Beğen
Tepkiler: Ender şeker

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Fiyatını yeni gördüm gerçekten çok pahalıymış