Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E Baydan Mtb Caqrbon Kadro Nasıl Alabılırm

Konu, 'Kadrolar' kısmında Akif Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Akif Bozkurt

Akif Bozkurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    e bayda çin honkok merkezlı carbon kadrolar varmıs ve ucuza nasıl alıs verıs yapabılırm bılgınız varmı

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    İlgi alanıma Mtb bisikletler girmiyor fakat senin için ufak bir araştırma yaptım. Türkiye ye gönderimi olanlar içerisinde en hesaplısı 259 dolar + 59 dolar ship (kargo-gümrük vergisi.. vs) şeklinde.

Spesifikasyonlara gelince aşağıdaki şekilde.

Products Description:

New Full Carbon 12K MTB Bike Frame 17" 1250G(+/-50G)

542mm Top tube

431mm Seat tube

130mm head tube

425mm ChainStay

71 degree head angle

73.5 degree seat angle

31.6mm seatpost size

34.9mm seat clamp size

68mm English Thread BB

26" wheel Size

Band Derailleur Mount

1 1/8" Internal Headset

Alışveriş içinde gerekli olanlar ebay üyeliğine ek olaraktan bankandan yurtdışı alışverişe onaylı bir kredi kartı ve tabiki paypal üyeli.
    PayPal'ın da Türkçe sitesi mevcut zorluk çekmezsin.

serhatt coşkun ve mustafa akman bunu beğendi.
  3. Akif Bozkurt

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet 300 ,350 dolar cıvarında alabılırmm kadroları ama gumruk ısı nasıl olacak takılma olasılıgı nedır

4. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    100 € yu geçtiği için zaten gümrüğe takılacaktır,

259 $ ın gümrük vergisi %20 den 51 $ dır,

yani TL olarak bugünün kurundan hesaplayacak olursak,

466 TL (kadro) + 106 TL (shipping) + 91 TL (gümrük vergisi)

TOPLAM : 663 TL

mustafa akman ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Burak ben 100€ üzeri bir çok ürün aldım ve hiçbirinde takılma yaşamadım, bunlar fotograf makinaları ve lens ağırlıklı olmuş olsa da aralarında bisiklet parçaları da olmadı değil.

6. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    doğukan nasıl bi şans seninki bilemedim şimdi :D

biraz gümrük memurunun keyfine kalmış şeyler bunlar bilindiği gibi, forumda okuduğuma göre senin gibi 100€ üzeri alışverişlerde takılmayan ürünler olduğu gibi 101€ luk ürünü gümrüğe takan gümrük görevlileri de olabiliyormuş.

ben de eylül ayında jant seti alacağım chainreaction dan, 209€+40€ shipping,
    hep vergisiyle hesaplayıp da paramı ayarladım, gümrüğe takılmazsa arkadaşlarıma bira filan ısmarlarım artık o parayla :D güzel bi süpriz olur..

7. serdar yıllar

serdar yıllar Üye

Seviye:
    Doğukan'ın dediği gibi ben de bir çok ürün getirdim eBay'den. Buna gitar bile dahil. Gümrük meselesi tamamen gümrük memurunun insiyatifine bağlı bu ülkede. Takınca takıyor bunlar. Yakın zamanda kadro sipariş etmeyi planlıyorum bende. O kadar abartı bir ücreti de yok aslında gümrüğün.

8. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    belki de şöyle düşünmek lazım
    takınca takıyorlar yerine
    :)
    "bazı gümrük memurları vergi olayını görmezden geliyorlar
    bazıları işini doğru yapıyor"

bu bizim cüzdanımızı etkilese de

9. Akif Bozkurt

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yani ben kadroyu alsam sans ısımı takılır veya takılmaz takılırsa 55.60 dolar vergısı var yanii vergiyi odeyınce gecer

10. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Biraz ufak ambalajlı kargolar olduğundan geçsin gitsin hesabı yapılmış olabilir diye düşünüyorum kendi alışverişimde ki ürünlere. Senin jant seti de umarım takılmaz, hatta sen gel değil bira yanına şöyle güzel bir patates tava, sosis tabağı falan da hazırlat. :D
    Serdar kadro konusuna gelince Akif'in dediği gibi taktı mı takarlar hesabı tam olarakolabilir kadro büyük bir ürün bir de ambalajlı halini düşününce gel hesap et bunu. İşin özü riske atmadan bilinmez, ben de kadro almayı düşündüm fakat track/yol kadroları dışarı da daha da ateş pahası. düşünün bir de düşündüğüm kadrolar 70 ve 80'lerden elden geçmesi gereken türden olanlar. %20i gümrük parasını da kenara ayır ola ki takılır öder alırsın, olmazsa %20 ile güzel bir yemek ısmarlarsın yakında birilerine :)

11. togay inay

togay inay Yeni Üye

Şanssızsanız, gümrük memuru da sizin getirdiğiniz ürün ve fiyatları konusunda kabaca bilgi sahibiyse, gelen ürün 2. el bile olsa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda gümrük memurlarının inisiyatif kullanma yetkisi var. Amerika'dan bana hediye statüsünde bir gitar yollanmasına ve sigorta bedelinin gümrük bedelsiz sınırını aşmamasına rağmen problem yaşamıştım bahsettiğim durumdan ötürü.

Böyle bir durum olmayacağını varsayarsak, bedelsiz sınırı bildiğim kadarıyla AB ülkeleri için artık 150 euro ve ABD için 200 dolar. Ödeyeceğiniz vergi oranı 18-25 arasında olabilir Çin falan işin içine girerse. Benim tavsiyem alacağınız ürünü UPS, FEDEX gibi özel taşıyıcılarla getirtmemeniz. Bu durumda kargo ücreti hem çok yüksek olur hem de gümrüğe takılma durumunda ordino, beyanname gibi bir dolu ek masraf çıkabilir. Amerika'dan alacaksanız Air Parcel Post kullanın ki karşılığı bizde PTT'dir. :) PTT gümrüğüne girerse, İstanbul Bağcılar'da, bu ekstra ücretlerle uğraşmazsınız sorun çıksa bile...

Yine de hatırlatayım, bunlar sadece kendi deneyimimden edindiklerim. Bağlayıcı bilgi değildir. Air Parcel Post'u daha önce defalarca kullandım, sadece gitarda sorun çıktı, diğerleri kapıma kadar ulaştı.

12. Akif Bozkurt

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kaç günde gelıyo yaklasık deneyelım :) ozaman

13. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ebay'dan onlarca alışverişim oldu, maksimum 20 gün bekledim. 10-15 gün gibi elinde olur.

14. togay inay

togay inay Yeni Üye

Air Parcel Post yaklasik 3 hafta surer, UPS-FEDEX falan da tahmininen 10-14 gun..

15. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bişey olmaz hocam.Eskisi gibi değil artık gümrük.Daha rahat iş yapılıyor son dönemlerde.Takılsa bile gidersin az bir vergi ödersin sağ sağlim alır gelirsin kadronu evine,problem çıkmaz.

16. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    Ups gümrükle ilgilenirken usps gümrükte bırakıp gidiyor, yani track and confirm kısmı daha fazla işine yaramıyor, ama ups, dhl gibi firmalar kapına kadar getiriyor gümrük vergisi verdiğinde.

17. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gümrük olayında bayramlarda, tatillerde, özel günlerde limit 2 katına çıkıyor diye biliyorum..

bu arada gümrük vergisinde kargo ücreti hesaba katılmıyor.

bir de bahsi geçen ordino parasını vermiyorum dediğinizde, parayı almak isteyen şirket size vereceksin diye bir yaptırım yapamıyor, çünkü ordino ücreti keyfi bir uygulama..

bilginize..

18. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ups,FedEx gibi özel firmalarda gümrüğe takıldığı zaman çok paran yoksa cebinde o malı çekmeyi unut.Paran olsa bile durum gümrük müşaviri tutmanı gerektirebilecek kadar bile uzayabiliyor.Aman diyim :)

19. Tunc Yerli

Tunc Yerli Yeni Üye

Seviye:
    Ürün bedeli 1500€'yu geçmediği sürece gümrüğü kendiniz halledebiliyorsunuz. Bu miktarı geçtiği zaman ise ticariye giriyor ve beyanname doldurmanız gerekiyor, bu da müşavir kullanımı gerektiriyor.
    Vergisi ise AB'den 18%, diğer ülkelerden 20%. Bir de aşağıdaki adresteki bilgileri inceleyin, bazı sorularınızı cevaplar sanırım.

http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx#posta

Geçenlerde bu yolla İngiltere'den bisiklet getirdim, 2.5 haftada rahatlikla teslim aldim.

Tunç

Abdullah Safa Karabacak bunu beğendi.
  20. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Selamlar.Bir ara yurtdışından birşeyler getirmek istediğim için biraz araştırma yapmıştım.Hatırladığım kadarıyla yasal olarak ürün fiyatı + kargo 150 Euro yu geçmediği zaman herhangi bir sorun olmaması gerekiyordu.Hediyelerde bu limit yükseliyordu diye hatırlıyorum fakat hediye gönderileri için de belli zamanlar vardı örneğin özel günlerden, bayramlardan önceki ve sonraki belirli zamanlar...