DX'ten bu gözlüğü alacağım?

Tepki
20
Bisiklet
Look
Alan var mı ya da herhangi bir yerden daha iyisini tavsiye eden? Yarın sipariş etmeyi düşünüyorum
(link)

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Senin de gözler bozuk herhalde...Ben şahsen XLC'nin 3 farklı lensli gözlüğünü kullanıyorum (Güneş-Sis ve Renksiz)ve tabiki içinde numaralı mercek takma yeri de var. :in:

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben geçen sene dx'den bu tarz bir gözlük almıştım. ve çok zaman geçmeden numaralı cam takmak için olan kısım kırıldı. kırıldı derken hep gözlüğe baglantı yerinden hemde o çerçevelerin ortasından. nasıl oldu derseniz, gidon çantasının içinde kabında dururken yolda sarsıntıdan kırılmış. ve böylece gözlük işlevini kaybetti. şimdi çok fazla kullanmasamda normal bir bisiklet güneş gözlüğü olarak yanımda taşıyorum.

Tepki
20
Bisiklet
Look
Gözlerin bozuk olduğu doğru ama lens kullanıyorum :)

@Melih AÇIK
Aldığınız gözlük linktekine benzer bir ürün müydü , bu gözlüğe çok kaliteli dedilerde.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Aynı gözlüğü almıştım. Dikkatsizliğim sonucu çaldırana kadar memnundum :)

Tepki
20
Bisiklet
Look
@Fatih Çetin
İşte aradığım insan :D Öneriyorsunuz yani , bir problem yaşadınız mı ve kargo kaç günde geldi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu gözlüğe ne dersiniz? Ben satın aldım, fakat henüz deneme fırsatım olmadı.
(link)

http://cdn1.coresites.mpora.com/rcuk/wp-content/uploads/2012/11/BBBArriverSet.jpg

Tepki
20
Bisiklet
Look
@Erdal YILMAZ

Bütçem kısıtlı biraz :) Aralarında ne farklar var ki?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu gözlükler yerine Decathlon'da Photochromatic gözlükler var.
Cam değiştirmekle de uğraşmazsınız..

Ör: (link) veya (link)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Ömer ASLAN

Gözlükten çok memnundum. 26 Haziranda sipariş vermiştim ve 20 Temmuzda elime ulaşmıştı. Çalınınca başka siteden aynı çerçeve ölçülerine sahip daha ucuz bir gözlük aldım. Böylece eski camları da rahatça kullanabiliyorum. 1 gözlük ve 8 yedek cam oldu :)

@Edip Dinçer
Özellikle de 2. ürünün fiyatına baktınız mı? DX'teki gözlüğün neredeyse 2 katı fiyat etiketi var.
Kaldı ki düşme vb durumlarda cam çizildiğinde bir açık veya bir koyu camı takarak devam edebilirsiniz. Fakat camları değişmeyen gözlüklerde böyle bir şansınız yok.

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@Edip Dinçer

katılıyorum gözlük hassas bir şey dx den alacağın gözlük çat diye gider ama decathlonda alacağın gözlüğün en azından 2 yıl garantisi var

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Fatih Çetin

Linklerdeki ilk gözlük neredeyse aynı fiyat DX'teki ile.
Diyelim DX'ten gelen gözlük kargo sırasında kırıldı, o zaman ne olacak? :)

Ayrıca DX'ten Oakley çakması bir gözlük de kullandım, yaklaşık 4 ay sonra camı tutan tırnak elimde kaldı. Ve inanılmaz buğu yapıyordu. Özellikle akşam üstü ve gece sürüşlerinde buğulanmaması çok önemli..

Bir de Ahmet Bey'in dediği gibi göz gibi önemli bir organda ucuza kaçmanın doğru olmadığını düşünüyorum.. Ben şu anda (link) kullanıyorum ama Decathlon'daki gözlük de gayet kaliteli bir şeye benziyor ve açıkçası değiştirmeyi bile düşünüyorum :).

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
@Edip Dinçer

Oakley orjinalleri fiyat olarak astronomik, imitasyon da ise buğulanma problemi var ama ebay dan replica lens sipariş ederseniz daha hesaplı oluyor. Örneğin ben FUSE marka oakley replicası lens söyledim, oldukça kaliteli bir marka ve hemen hemen her model için 10-15 çeşit replica lens sağlıyorlar.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Buğulanma konusunda buğu önleyici spreyler biraz işe yarıyor, tavsiye edebilirim. Ama hava ağızdan direkt çıkıp da doğrudan cama gelirse yine de buğulanma yapıyor tabii.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ömer ASLAN

aynısı değildi benim aldığım. fiyatını hatırlamıyorum ama daha ucuzdu :)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
(link)

bende bu ürünü almıştım bence boşuna çok para vermeyin. ürünlerin hepsi aynı sadece marka yazıları değişiyor. gözlüğün performansı süper. bütün camlarını kullandım. (hava durumuna göre) gerçekten süper.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
(link)

Ben de bundan almıştım ama hem camları kalitesiz hem de rüzgar direk gözüme geliyor, lens kullanırken hiç gözlük takmamışım gibi kurutuyor.

İlerde kaliteli birşey alacaksanız idare eder öyle söyleyeyim. Edip beyin link attığı gözlüğün ucuz olanı da var bende(44.90), güneş çok olunca kullanıyorum, çok daha rahat ediyorum, bi de kırılsa bile decathlon yenisini verir kararı ona göre verin :)

Bu arada benim decathlondan aldığım nedense photochromic değil. Belki eski sezon olduğundandır.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şu gözlüğü kullanıyorum (link)
ürün başarılı olmasına rağmen, daha önceden iyi bir markanın UV korumalı ve polorize camlı güneş gözlüğünü kullanıyordum, cam kalitesi olarak güneş gözlüğümün yanına yaklaşamasa da uzun kullanımdan sonra göz ve baş ağrısı yapmaması camının kaliteli olduğunu gösterir. Polorize camlı olmaması kötü kısmı, ışık yansımalar ve göze gelen ışık miktarı fazla oluyor. Fiyat performans olarak gayet başarılı bir ürün diyebilirim.

Bütün gözlükler aynı diyen arkadaşların kaliteli camı olan gözlükleri uzun süre kullanmadıklarını düşünüyorum, bütün gözlükler aynı değil keşke aynı olsaydı da bir sürü para vermeseydik.
Ayrıca gözlüğün camında UV koruması olmaması durumunda gözde kalıcı hasarlar oluşmasına hatta görme bozukluğuna kadar problem açabilir.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer

Edip Bey,

Decathlon'dan alacağınız gözlüğü de düşürdüğünüzde garanti kapsamına girmeyecektir. dx'ten yaptığım alışverişin haddi hesabı yok. 5 dolarlık el fenerinin lensi çıkmadığı için hiç itiraz etmeden para iadesi-dx puanı-aynı ürünü ücretsiz gönderme seçenekleri sunuyorlar. Ayrıca 84 liralık gözlük parasıyla yeri geldiğinde uzakdoğu sitelerinden 4 gözlük alınabiliyor.

oakleyin çakması bende de var ve neredeyse yıl olacak. Sapasağlam duruyor. Sırf çin malı diye dx'ten sipariş etmeyip aynı gözlüğü daha fazla ödeyerek gg'den alanlar var. Sanki Türk alışveriş sitesinden alınınca herşey değişiyor.

Camlar optik olmadığı sürece göz merceğine herhangi bir zararı olmayacaktır. Ha çin malı malzemelerin içeriğindeki kanserojen muhabbetine girilirse şu anda dokunduğumuz 10 plastiğin kaç tanesi çinde üretilmiyor? Ya da yapı marketlerde satılan 3m tarzı koruyucu gözlükler ne kadar sağlıklı?

Herkesin bütçesi 270 liralık gözlük kullanmaya yetmiyor.

Buğu olayına girmeyeceğim. Detaylı bilgi verilmiş zaten.